Վաշինգտոնում հասկանում են, որ խաղաղության ծրագիրը պետք է համաձայնեցվի Մոսկվայի հետ. Լևիթ
Վաշինգտոնից հայտնում են, որ Դոնալդ Թրամփը դեռ լավատեսորեն է տրամադրված Ուկրաինայում պատերազմը դադարեցնելու հարցում: Սպիտակ տան խոսնակը նշել է, որ ամերիկյան և ուկրաինական պատվիրակություններն արդյունավետ բանակցություններ են ունեցել: Քերոլայն Լևիթը հավելել է՝ Վաշինգտոնում...
Նպատակ ունենք համայնքում ընդլայնել մեր աշխատանքները. Իշխան Սաղաթելյան
«Տեղի է ունեցել ՀՅԴ Դավթաշենի «Հրայր Մարուխյան» կոմիտեության գրասենյակի բացումը». այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը: Հույս ունենք այս կենտրոնն ամբողջությամբ կծառայի իր նպատակին, մեր աշխատանքներն այս համայնքում...
Վերականգնվել է ֆիզիկական անձին պատճառված 75 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում առանձնապես խոշոր չափերով վստահված գույքը հափշտակելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2020 թվականի ամռան ընթացքում ընկերության տնօրենն առանց ընկերության սեփականատ...
Քաղաքացին չի կարող նվազագույն թոշակով և՛ սնվել, և՛ որևէ տեղ հաճախել, և՛ դեղեր գնել. տնտեսագետ
Տնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հարապարակել՝ վերնագրելով․ «Կատարակտը թոշակառուների հիվանդությունն է»։ Տեսանյութում խոսելով կատարակտի մասին՝ ասում է․ «Արդյո՞ք ժամանակը չէ, որ ՀՀ-ում այս հիվանդության դեմ պայքարի իրական պետական միջոցառումներ սկսվ...
Փաշինյանն այսօր իրավապահ մարմիններին հերթական հրապարակային հանձնարարությունը տվեց. Րաֆֆի Ասլանյան
Փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն այսօր իրավապահ մարմիններին ապօրինի քրեական հետապնդման վերաբերյալ հերթական հրապարակային հանձնարարությունը տվեց՝ իր բացահայտ սուբյեկտիվ, շահագրգիռ մեկնաբանություններով կատեգորիկ կերպով արձանագրելով, որ ՀԷՑ-ում կատարվածին...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները Լուիս Գրասային են ներկայացրել մի շարք խնդիրներ
Պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը գրում է. «Այսօր «Հայաստան» խմբակցության գործընկերների հետ հանդիպել ենք ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահ, ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասայի հետ: Խոսել ենք Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակի մասին, ներկայացրել մեր երկրում ժողո...
Տեղի է ունեցել Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների զարգացման խորհրդի նիստը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետին կից Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների զարգացման խորհրդի չորրորդ նիստը: Օրակարգի շրջանակում զեկուցվել են նախորդ նիստի քննարկումների արդյունքում իրականացված աշխատանքները: Ըստ այդմ՝ ներկայացվել են Նորա...
Բայրամովը Վատիկանում քննարկել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման առաջընթացը
Վատիկան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է Սուրբ Աթոռի պետությունների և միջազգային կազմակերպությունների հետ հարաբերությունների քարտուղար, արքեպիսկոպոս Փոլ Ռիչարդ Գալագերի հետ, հաղորդում են ադրբեջանական լրատվականները։ Հանդ...
Մարկո Ռուբիոն ստիպված է եղել պատասխանել զայրացած եվրոպացի պաշտոնյաների և օրենսդիրների զանգերին. WSJ
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն ստիպված է եղել պատասխանել զայրացած եվրոպացի պաշտոնյաների և օրենսդիրների զանգերին, երբ Ուկրաինայի վերաբերյալ նախագծի մանրամասները հայտնվել են նրանց ձեռքում, հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով պաշտոնյաներին` Известия-ի փոխան...
«Նոր Մինսկ չի լինելու». Լավրովը քննադատել է եվրոպացի երաշխավորներին
Մեր եվրոպացի գործընկերները բարձր հայտարարություններ են անում՝ ասելով, որ նոր Մինսկ չի լինելու, առանց Եվրոպայի ոչ մի բան չի կարելի լուծել: Եվրոպան ամբողջովին տապալվել է 2014 թվականից, հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը: «Ամեն անգամ երբ առաջընթաց է գրանցվել...

• Спецпредставитель президента России не исключил пересмотра санкций СБ ООН против талибов
Москва не исключает, что санкции СБ ООН против талибов будут пересмотрены, но сейчас спешить с этим не стоит, позиция РФ в этом вопросе будет зависеть от действий талибов, сказал РИА Новости спецпредставитель президента РФ по Афганистану, директор второго департамента А...
• Россия рассчитывает на соблюдение прав журналистов в Беларуси
Россия рассчитывает на соблюдение прав журналистов в Беларуси
4 Октября, 2021
Российская сторона рассчитывает, что права журналистов в Беларуси будут соблюдаться в соответствии с общепринятыми международными нормами. Об этом заявила официальный представитель МИД РФМария Захарова. «Посольство России в Минске находится в постоянном контакте с белор...
• Американский учёный армянского происхождения – лауреат Нобелевской премии
Американский учёный армянского происхождения – лауреат Нобелевской премии
Нобелевский комитет присудил премию по медицине за 2021 год ученым Дэвиду Джулиусу и Ардему Патапутяну, изучившим, как живые организмы чувствуют температуру. Они в свое время открыли молекулы-рецепторы, которые запускают биохимические реакции, приводящие к ощущениям теп...
• Кошки заразили американку смертельной болезнью
Кошки заразили американку смертельной болезнью
Американка изВайоминга заразилась легочной чумой крайне редкой и опасной формой от своих кошек. Об этом, как пишет «Газета.ру», сообщается насайтеДепартамента здравоохранения штата. В наши дни случаи чумы единичны, особенно вразвитых странах. ВВайоминге этот случай стал...
• Премьер-министр Грузии встретился с министром обороны Азербайджана
Премьер-министр Грузии встретился с министром обороны Азербайджана
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили встретился с министром обороны Азербайджана Закиром Гасановым. Об этом сообщают азербайджанские СМИ. Согласно информации, Ираклий Гарибашвили и Закир Гасанов обсудили вопросы стратегического партнерства между двумя странами, бе...
• Это правительство действует в рамках «памперсной политики» — Роберт Кочарян
Это правительство действует в рамках «памперсной политики» — Роберт Кочарян
У нас сегодня нет права голоса в этом регионе. Об этом на пресс-конференции 4 октября заявил второй президент Армении, лидер блока «Армения» Роберт Кочарян. «Когда у нас была самая боеспособная армия, по крайней мере, такое восприятие, у нас был военно-политический дого...
• Министр обороны Азербайджана посетил Грузию
Министр обороны Азербайджана посетил Грузию
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов с визитом находится в Грузии. Oб этом сообщают азербайджанские СМИ. В рамках визита Закир Гасанов встретится с рядом представителей правительства Грузии. В ходе встречи будут обсуждены вопросы, связанные с дал...
• Справедливые выборы Вам дали мандат народа для продолжения демократических реформ: Ингрида Шимоните
Справедливые выборы Вам дали мандат народа для продолжения демократических реформ: Ингрида Шимоните
Премьер-министр Литовской Республики Ингрида Шимоните еще раз подчеркнула, что проведенные в Армении парламентские выборы были свободными и справедливыми. Oб этом Ингрида Шимоните написала на своей странице в Twitter, опубликовав фотографию с премьер-министром Армении Н...
• «Кочарян может взять ситуацию в свои руки»: что беспокоило в дни войны Араика Арутюняна
«Кочарян может взять ситуацию в свои руки»: что беспокоило в дни войны Араика Арутюняна
3 Октября, 2021
После катастрофического завершения войны власти Армении и Арцаха, чтобы смягчить свою вину, различными методами пытались донести до общественности мысль о том, что бывшие опытные чиновники ничем не помогли им и сидя ожидали поражения армянской стороны․ В реальности же в...
• Алиев заявил о готовности встретиться с Пашиняном
Алиев заявил о готовности встретиться с Пашиняном
2 Октября, 2021
Президент Азербайджана ИльхамАлиевзаявил, что готов встретиться спремьер-министром Армении Николом Пашиняном, когда тот будет готов кэтому. Об этом азербайджанский лидер рассказал винтервью испанскому агентству EFE, его словам приводитТАСС. Алиев напомнил, что уже встре...