Կասեցվել է Երևանում գտնվող լցակայանի հեղուկ գազի վաճառքի գործունեությունը
Հայաստանի շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը իրականացրել է վերահսկողական գործողություններ հեղուկացված ածխաջրածնային գազի և բենզին վաճառքով զբաղվող «Գ․ Ս․ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (ք․ Երևան, Բագրատունյաց 1/6)։ Տեսչական մարմին հայտնում են, որ ստուգմամբ...
Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի Հանրապետության վարչապետ Էդի Ռամային ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով: Ուղերձում նշված է. «Շնորհավորում եմ Ձեզ և Ալբանիայի ժողովրդին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով։ Գոհունակությամբ եմ հիշում այս տ...
Ես այնտեղ եմ գնում՝ Հունգարիային ձմռան և հաջորդ տարվա համար մատչելի գնով էներգամատակարարում ապահովելու համար․ Օրբան
Այսօր մենք բանակցություններ կվարենք Ռուսաստանի նախագահի հետ, հայտարարել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը: «Ես այնտեղ եմ գնում՝ Հունգարիային ձմռան և հաջորդ տարվա համար մատչելի գնով էներգամատակարարում ապահովելու համար» - նշել է Օրբանը։ Ավելի վաղ Հունգարիայի վարչապետը...
Զորականում անչափահասի նվшստացման հեղինակներից մեկը ՔԿՀ պետի տեղակալի որդին է․ իրավաբան
Զորական գյուղում դաժան ծեծի հեղինակ տղաներից մեկը «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պետի տեղակալ Ռուբեն Գասպարյանի որդին է։ Ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է իրավաբանական գիտությունների թեկնածու Դավիթ Թումասյանը։ Զորական գյուղի բարձր դասարանի աշակերտներ՝ Մխիթար Բաբաջանյանը՝...
Մենք, որպես պետություն և որպես ազգ, գնում ենք ԻՆՔՆԱՉԵՂԱՐԿՄԱՆ. Վահե Հովհաննիսյան
Դաշինք՝ ընդդեմ պետական ու ազգային ինքնաչեղարկման։ Հայաստանում նկատվում են նոր «հանրային դաշինքի» ձևավորման միտումները։ Գրել է «Այլընտրանքային նախագծեր» խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանը։ «Դաշինք՝ ընդդեմ պետական ու ազգային ինքնաչեղարկման․ Հայաստանում նկատվում են նոր «հանրայի...
Անահիտ Ավանեսյանը մանրամասներ ներկայացրեց ԱԺ–ում առողջապահության համընդհանուր ապահովագրության մասին
Ազգային ժողովի Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը ներկայացրեց Առողջության համընդհանուր ապահովագրության մասին օրենսդրական նախագիծը՝ ընդգծելով, որ այն ստեղծում է առողջապահության նոր, փուլային ներդրվող համակարգի հ...
Անահիտ Մանասյանն անդրադառցել է Զորականում անչափահասի ծեծին
Բռնության ցանկացած դրսևորում բացարձակապես անընդունելի է։ Նշել է ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը՝ անդրադառնալով Զորականում անչափահասի ծեծին։ «Տավուշի մարզում բարձր դասարանի աշակերտների կողմից անչափահասի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքը մատնանշում է այն բոլոր խնդիրները, որոնք ա...
Ռուսաստանը բաց է եվրոպացիների վերադարձի համար, բայց, իհարկե, հաշվի առնելով ներկայիս իրողությունները․ Պուտին
Եվրոպացիները պետք է հաշվի առնեն, որ ռուսական շուկայում շատ տեղեր զբաղեցված են տեղական բիզնեսների կողմից, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ «Եթե նրանք հանկարծ որոշեն վերադառնալ՝ խնդրեմ, ես բազմիցս ասել եմ։ Մենք դեմ չենք դրան, մենք բաց ենք բոլորի համար, մե...
Երևանում բետոնի արտադրամասի անօրինական գործունեությունը կասեցվել է
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցները«ՄԵԳԱ ՇԻՆ»ՍՊԸ-ումկատարած ստուգմամբ պարզել են, որԵրևան քաղաքում գործողբետոնի պատրաստման արտադրամասը գործունեություն էիրականացնումառանց անշարժ աղբյուրներից վնասակար նյութեր մթնոլորտային օդ արտանետմանթույլտվության։ Տես...
Կոտայքում գործող ավտոգազալիցքավորման ընկերությունը վերականգնել է պետությանը պատճառված 10.7 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը օրենսդրությամբ սահմանված և հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալն...

• Космические частицы вывели из строя космическую обсерваторию INTEGRAL
Европейское космическое агентствосообщило окритической ситуации саппаратом INTEGRAL, случившейся всентябре. Соответствующий релизопубликованнасайте агентства. INTEGRAL это космическая обсерватория, запущенная в2002году. Она работает вжестком рентгеновском и гамма-диапаз...
• Назван напиток, снижающий воспаления в организме человека
Назван напиток, снижающий воспаления в организме человека
19 Октября, 2021
Американские ученые определили, что вещества, содержащиеся внатуральном апельсиновом соке, оказывают благотворное влияние наорганизм, снижают окислительный стресс и воспаление. Документ исследования опубликован внаучном журналеAdvances in Nutrition. Ученые изУниверситет...
• NBC: ФБР проводит обыск в доме Дерипаски в Вашингтоне
NBC: ФБР проводит обыск в доме Дерипаски в Вашингтоне
Сотрудники Федерального бюро расследований (ФБР) США проводят обыск вдоме российского промышленника ОлегаДерипаскивВашингтоне. Об этом сообщает корреспондент телеканалаNBC. Ранее ФБР и федеральные прокурорыначалирасследование вотношении компании Intertech Corporation из...
• Аналог системы «Платон» хотят ввести на региональных дорогах
Аналог системы «Платон» хотят ввести на региональных дорогах
Вопрос введения платы запроезд большегрузов порегиональным трассам поаналогии ссистемой «Платон» изучат вРоссийском союзе промышленников и предпринимателей (РСПП). Об этом сообщил глава союза Александр Шохин,пишетагентство «Интерфакс». «Понятна озабоченность руководител...
• Из Баку в Ереван возвращается очередная группа армянских пленных
Из Баку в Ереван возвращается очередная группа армянских пленных
Самолет с очередной группой армянских пленных вылетел из Баку в Ереван. На родину возвращаются пять граждан Армении, сообщаетSputnik Армения. Sputnik Армения стали известны имена военнопленных.Среди них: Амбарданян Мелс Карапетович, Карапетян Рафик Робертович, Манукян Ж...
• Космонавт Новицкий оценил вероятность кинокосмической гонки
Космонавт Новицкий оценил вероятность кинокосмической гонки
Космонавт ОлегНовицкийзаявил, что не считает прошедшие наМеждународной космической станции съемки фильма «Вызов» началом кинокосмической гонке. По словам Новицкого, вместе сактрисой Юлией Пересильд и режиссером КлимомШипенковернувшимся наЗемлю после работы вкосмосе «кин...
• Елизавета II вежливо отказалась от титула «Старушка года»
Елизавета II вежливо отказалась от титула «Старушка года»
Елизавета IIотказалась от премии «Старушка года» («Oldie of the Year»), монарх сообщила, что «не попадает подкритерии награды», поскольку человек «стар только настолько, насколько он это чувствует». Об этом сообщает изданиеMirror. Письмо оприсуждении монарху данного тит...
• Xiaomi планирует начать серийное производство собственных электромобилей в 2024 году
Xiaomi планирует начать серийное производство собственных электромобилей в 2024 году
Китайская компания Xiaomi намерена начать серийное производство электромобилей в первой половине 2024 года. Об этом, как передаетТАСС, сообщил на встрече с инвесторами во вторник председатель совета директоров компании Лэй Цзюнь. По его словам, подготовительная работа п...
• Тигран Абрамян заместителю министра: почему процесс реформ не подлежат обнародованию?
Тигран Абрамян заместителю министра: почему процесс реформ не подлежат обнародованию?
Возникает много вопросов, но Минобороны не желает обсуждать их с нами в каком-либо формате. Об этом на заседании Постоянной комиссии по обороне и безопасности заявил депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян, обращаясь к заместителю министра обороны. «Даже если нецеле...
• Баку в своем репертуаре, противоречит сам себе и обвиняет Тегеран
Баку в своем репертуаре, противоречит сам себе и обвиняет Тегеран
Государственный таможенный комитет Азербайджана назвал необоснованными и не соответствующими действительности утверждения иранской стороны о намеренном препятствовании Баку экспорту товаров из Ирана в Россию, передаетТАСС. «Накануне в некоторых СМИ со ссылкой на члена с...