Ինտերնետ կապի խափանումը ամբողջությամբ վերականգնվել է. ՆԳՆ
ՄՔԾ-ում ծառայությունները շարունակում են գործել բնականոն կերպով։ Ինտերնետ կապի խափանումը ամբողջությամբ վերականգնվել է։ Այս մասինհայտնում են ՆԳՆ միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունից։ Առցանց ծառայության հարթակները գործում են բնականոն ռեժիմով, իսկ էլեկտրոնային (թվային...
«Արմավիր» ՔԿՀ ընդունված կալանավորված անձը կոշիկներում թաքցրել էր թմրամիջոցների նմանվող զանգվածներ
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի անվտանգության ապահովման բաժնի ծառայողները խուզարկության են ենթարկել տնային կալանքից հիմնարկ ընդունված կալանավորված անձին: Արդյունքում՝ նրա անձնական իրերի մեջ առկա սպորտային կոշիկների ներբանների միջից հա...
Իլհամ Ալիևին շնորհվել է Զայեդի մրցանակը՝ Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրման համար
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Շեյխ Զայեդի հիմնադրամը հայտարարել է 2026 թվականի «Մարդկային եղբայրություն» Զայեդի մրցանակի դափնեկիրների անունները։ Ինչպես հայտնում է APA-ն՝ հղում անելով հիմնադրամի պաշտոնական կայքին, այդ մրցանակին արժանացածների թվում է Ադրբեջանի Հանրապետ...
Փաշինյանին կհանձնվի «Զայեդ» մարդկային եղբայրության 2026 մրցանակը՝ ի նշանավորումն Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման
Հայտնի են Մարդկային եղբայրության «Զայեդ» մրցանակի 2026 թվականի մրցանակակիրները։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ կառավարությունը։ Մրցանակի հանձնաժողովի կողմից Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաս...
Թրամփն Ուզբեկստանի նախագահին հրավիրել է միանալու Գազայի «Խաղաղության խորհրդին»
Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփից հրավեր է ստացել միանալու Գազայի «Խաղաղության խորհրդին», հայտարարել է նրա մամուլի քարտուղար Շերզոդ Ասադովը` Ռիա Նովոստիիփոխանցմամբ։ «Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը պաշտոնական հրավեր է ստ...
Այս Ուկրաինան ոչ մեկին պետք չի գա․ Լուկաշենկո
Հակամարտության ավարտից հետո միայն Բելառուսն ու Ռուսաստանը կկարողանան օգնել Ուկրաինային, և Արևմուտքն այլևս դրա կարիքը չի ունենա, հայտարարել է Ալեքսանդր Լուկաշենկոն՝ ընդգծելով նաև, որ Կիևը պետք է դադարեցնի մարդկային կորուստները, այլ ոչ թե կենտրոնանա տարածքային հարցերի վրա...
Աբովյան համայնքին կվերադարձվի զբոսայգու տարածք հանդիսացած՝ 1,700 քմ մակերեսով հողամաս
Կոտայքի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակում, 2025 թվականի ապրիլի 7-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ 2008 թվականի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահ...
Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի համար դատարան կրկին շտապօգնություն են կանչել. փաստաբան
Զարուհի Փոստանջյանը ֆեյսբուքյան եթերում տեղեկացնում է, որ իր պաշտպանյալ Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի համար դատարան կրկին շտապօգնություն են կանչել։ «Տեսնենք ինչ պետք է անեն, հետո կտեղեկացնեմ այդ մասին»,- ասում է նա։ Հիշեցնենք, որ Ղուկասյանը նախորդ շաբաթ էր տեղափո...
ԿԸՀ-ն փոփոխություն է կատարել դիտորդների հավատարմագրման կարգում
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հունվարի 19-ի արտահերթ նիստում հաստատել է դիտորդների հավատարմագրման նոր կարգը։ Ըստ այդմ, սահմանվում են դիտորդների և այցելուների հավատարմագրման և դրա համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնելու կարգը, միջազգային դիտորդների և այցելուների հա...
Չինաստանի բնակչությունը 2025 թվականին կրճատվել է 3,39 միլիոնով
Չինաստանի բնակչությունը 2025 թվականին կրճատվել է 3,39 միլիոնով և կազմել 1,40489 միլիարդ: Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Չինաստանի Ազգային վիճակագրական վարչությունը: Ինչպես հետևում է հրապարակված զեկույցից, հաշվետու ժամանակահատվածում Չինաստանում լույս աշխարհ է...

Им не удастся сохранить власть сумасшедшего – Ишхан Сагателян
Находящиеся в Армении посольства, международные организации своими двойными стандартами и своим молчанием помогают шутам у власти применять силу против граждан. Об этом на Площади Франции заявил вице-спикер НС, депутат фракции «Армения», один из лидеров движения «Сопрот...
Пашинян не уверен даже в своем ближайшем политическом окружении – Айк Мамиджанян
Депутат фракции НС «Честь имею» Айк Мамиджанян в ходе встречи беседы-обсуждения с гражданами, организованной на Площади Франции, указал на причины агрессивных действий полиции у 3-го правительственного здания и подобного приказа Никола Пашиняна.
Министр обороны Армении посетил бригаду миротворческих сил
Министр обороны Армении Сурен Папикян 30 мая посетил бригаду миротворческих сил министерства обороны, принял участие в торжественной церемонии по случаю Международного дня миротворцев. Как сообщили пресс-службе МО Армении, поздравляя военнослужащих с профессиональным пр...
США не будут поставлять Украине ракеты для ударов по России
Президент США Джо Байден заявил, что Вашингтон не планирует поставлять Киеву ракетные системы, способные наносить удары по территории России. Как передает РИА новости, об этом сообщило агентство Reuters. Это высказывание главы государства прозвучало на фоне публикаций о...
Видимо, они думали, что «наверху» кое-кто увидит и очень обрадуется – Левон Кочарян о действиях полиции
Среди полицейских были те, кто демонстрировал бессмысленную активность, пытались совершать особо грубые действия. Возможно, думали, что им повысят премии, или кто-то «наверху» увидит и очень обрадуется. Об этом в в беседе с журналистами сказал сын второго президента РА...
Эрдоган предложил Путину провести встречу Россия-Украина-ООН
Президент Турции Тайип Эрдоган предложил Владимиру Путину организовать в Стамбуле переговоры Москвы и Киева при посредничестве ООН. Как передает РИА новости, инициативу он озвучил во время телефонного разговора, о котором сообщила канцелярия турецкого лидера. "Эрдоган п...
Мать Алена Симоняна заявила, что плевок сымитировала, а жест со средним пальцем исторический
Мать Алена Симоняна объяснила полиции, что показывая средний палец участникам шествия, она выразила тем самым свою непобедимость. Об этом пишет изданиеOragir.news. По словам матери Симоняна, Марии Ованнисян, средний палец это жест непобедимости, причем жест исторический...
Шольц уверен, что «рано или поздно» будет найдено «хорошее решение» по поводу эмбарго ЕС на российскую нефть
Канцлер Германии Олаф Шольц уверен, что «рано или поздно» будет найдено «хорошее решение» по поводу предложенного Европейским союзом эмбарго на российскую нефть, передает AP. По его словам, «единство Европы перед лицом нападения России на Украину посылает хороший сигнал...
Президент Армении с официальным визитом прибыл в Грузию
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян 30 мая с официальным визитом прибыл в Грузию. Как сообщили в Аппарате президента Армении, в Тбилисском международном аэропорту «Шота Руставели» президента Хачатуряна встретили министр экономики и устойчивого развития Грузии Л...
В административном корпусе Министерства обороны Армении состоялось заседание коллегии
30 мая в административном корпусе Министерства обороны РА под председательством министра обороны Сурена Папикяна состоялось заседание коллегии, в ходе которого был обсужден ряд вопросов, связанных с повышением привлекательности военной службы. В заседании коллегии по ви...