Դավթաշենի կամրջի վրա բախվել են շտապօգնության մեքենան ու «Ford»-ը
Այսօր՝ հունվարի 19-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 11:20-ի սահմաններում Դավթաշենի կամրջի սկզբնամասում բախվել են շտապօգնության և «Ford» մակնիշի ավտոմեքենաները։Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, ըստ նախնական տեղեկությունների բարեբախտաբար տուժածներ չկան։Վթարի փա...
Չինաստանը կոչ է անում ԱՄՆ-ին դադարեցնել «չինական սպառնալիքը» որպես պատրվակ օգտագործելը
Չինաստանը բազմիցս արտահայտել է իր դիրքորոշումը Գրենլանդիայի հարցի վերաբերյալ և կոչ է անում Միացյալ Նահանգներին դադարեցնել որպես պատրվակ օգտագործել այսպես կոչված «չինական սպառնալիքը»՝ սեփական շահերը հետապնդելու նպատալով։ Ինչպես հաղորդում է Xinhua-ն, այս մասին հունվարի 1...
Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոց
Դավիթ Համբարձումյանի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոց՝ տնային կալանք ու գրավ: Հիշեցնենք, որ Դավիթ Համբարձումյանը մեղավոր էր ճանաչվել Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի կողմից և դատապարտվել ազատազրկման՝ 6 տարի 3 ամիս ժամկետով։ Համբարձումյանը մե...
Վենեսուելան ունի անհրաժեշտ պաշարներ ժողովրդի բարեկեցությունն ապահովելու համար․ Ռոդրիգես
Վենեսուելայի նախագահի պաշտոնակատար Դելսի Ռոդրիգեսը հաստատել է նավթիագազային արդյունաբերության հետագա զարգացման ծրագրերը և կրկին միասնության կոչ է արել։ «Հաշվի առնելով հասարակության շահերը՝ մենք կամրապնդենք նավթիագազային արդյունաբերությունը՝ պատասխանատու կերպով տնօրինել...
Դիլիջանի ոլորանում Man Van-ը ճանապարհի մաքրման աշխատանքներ իրականացնելիս կողաշրջվել է
Հունվարի 19-ին՝ ժամը 07։10-ին, Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Դիլիջանի 2-րդ ոլորանում ձյուն մաքրող ավտոմեքենան կողաշրջվել է, տուժածներ չկան: Այս մասին տեղեկացնում են Փրկարար ծառայությունից: Դեպքի վայր է մեկնե...
ԱՄՆ-ն քննադատել է Եվրոպայի ուժերի տեղաբաշխումը Գրենլանդիայում՝ անվանելով «շատ վտանգավոր խաղ»
ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններին նախապատրաստվելու համար Նիդեռլանդներից Գրենլանդիա ուղարկված երկու սպաներն ավարտել են իրենց առաքելությունը և հունվարի 19-ին կլքեն կղզին։ Այս մասին հայտնել է Նիդեռլանդների պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Ռուբեն Բրեկելմանսը։ «Նիդեռլանդների ռ...
Սամվել Կարապետյանի քաղաքական ուժը կկոչվի «Ուժեղ Հայաստան»
Գործարար, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնած շարժումը՝ «Մեր ձևովը» քաղաքական ուժ է գրանցել. կուսակցությունը կկոչվի «Ուժեղ Հայաստան»։ Էլեկտրոնային ռեգիստրի տեղեկատվության համաձայն՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը գրանցել են Ալեքսան Ա...
Եպիսկոպոսաց ժողովը կգումարվի Հայաստանից դուրս
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ հունվարի 13-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի էր ունեցել Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողով, որի ժամանակորոշվել էր,որ հետաձգված Եպիսկոպոսաց ժողովը կկազմակերպվի փետրվար ամսվա ընթացքում։...
Պուտինն առայժմ Վենեսուելայի ժամանակավոր նախագահի հետ շփվելու ծրագրեր չունի. Պեսկով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ներկայումս չունի Վենեսուելայի ժամանակավոր նախագահ Դելսի Ռոդրիգեսի հետ հանդիպելու որևէ անմիջական ծրագիր, սակայն անհրաժեշտության դեպքում կարող են կազմակերպվել շփումներ, լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...
Ագարակ-Գյումրի մոտ 50 կմ մերկասառույց ճանապարհին վարորդներին ուղեկցում են պարեկները
Այսօր՝ հունվարի 19-ին, արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել Արագածոտնի մարզում։Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի՝ Ագարակից մինչև Թալին տանող ճանապարհահատվածը ամբողջությամբ գտնվում է մերկասառույց վիճակում, ինչպես նշում են վարորդները՝ բարձիթողի վիճակ...

Если нам не разрешают войти в здание, то никто не войдет — Ишхан Сагателян
Полицейские начали концентрировать новые силы, вероятно, этот сумасшедший (Никол Пашинян ред.) планирует новую провокацию, сказал один из лидеров движения «Сопротивление» Ишхан Сагателян в ходе акции у 3-его корпуса правительства. По его словам, по разным обоснованиям,...
Участники саммита НАТО в Мадриде намерены пересмотреть позицию альянса по России и КНР
Лидеры государств - членов НАТО на встрече в Мадриде в конце июня пересмотрят позицию альянса в отношении России и Китая. Как передаетАрменпресс, об этом заявил генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг в опубликованном в понедельник интервью испанской газетеABC. "Мад...
Наша борьба усиливается наперекор насилию человекоподобных субъектов — Арам Вардеванян об инциденте с полицейским
Депутат фракции «Армения» Арам Вардеванян отметил особо «красного берета» Александра, который напал на него перед 3-м корпусом здания правительства во время мирной акции неповиновения. «Наша борьба усиливается наперекор насилию человекоподобных субъектов», заключил Арам...
Я не претендую на какую-либо должность – сын второго президента Роберта Кочаряна
Кочарян-младший, активно участвующих в протестных акциях оппозиции, заявил журналистам о том, что не планирует заниматься политикой. Он также опроверг слухи о намерении баллотироваться на пост мэра Еревана, которые муссируются в СМИ. Левон Кочарян посчитал пустыми разг...
Иран планирует импортировать сталь из России по бартеру
Иран намерен использовать бартерную торговлю с Россией для обеспечения поставок сырья для металлургической промышленности.Oб этом заявил Press TV иранский министр промышленности, рудников и торговли Реза Фатеми. По его словам, Ирану необходимо импортировать сталь, а так...
Прокуратура Армении выявила колоссальные махинации в поставках питания изолированным во время пандемии
На основании документов, полученных от Министерства экономики РА и Аудиторской палаты РА в управлении по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры РА, была изучена сфера обеспечения проживания изолированных в связи с пандемией covid-19 лиц и осуществления...
Делегация парламента Арцаха прибыла с визитом на Кипр
Возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном делегация по приглашению кипрского комитета Ай Дата АРФД прибыла в Республику Кипр. Как сообщает пресс-служба НС Арцаха, в рамках визита делегация провела встречи с председателем прав...
По факту убийства солдата ВС Армении Давида Варданяна азербайджанским снайпером возбуждено уголовное дело
По факту убийства военнослужащего ВС Армении Давида Варданяна в результате выстрела со стороны Азербайджана возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного п. 7 и 13 ч. 2 ст. 104 УК РА. Как сообщет пресс-служба СК, 28-го мая, около 10:40, военнослу...
Тюрколог: Азербайджан ползучим образом завоевывает Сюникскую область Армении
Азербайджан ползучим образом (тихими, мелкими шажками) завоевывает Сюникскую область Армении, беря новые и новые территории под контроль своих вооруженных сил. Об этом в своем Telegram-канале написал кандидат исторических наук, тюрколог Варужан Гегамян. В то же время, к...
Пашинян нанес Армении и Арцаху ущерб в размере более 100 млрд. долларов — 7or.am
Сайт 7or.am подсчитал, какой ущерб был нанесен Армении при правлении Никола Пашиняна. Статью представляем ниже. При власти Никола Пашиняна врагу перешли 9 районов Арцаха (НКР) в том числе Шуши и Гадрут.Азербайджану было передано около 75% территории Арцаха.Потери ВС Арм...