Բորիս Մուրազին հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել․ «Հրապարակ»
«Պոլիտիկ» կայքի խմբագիր Բորիս Մուրազին հաղորդում է ներկայացրել դատախազություն հանցագործության մասին` ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Ստեփանյանի` «Armtimes.com» յութուբյան ալիքին տված հարցազրույցում արած հայտարարությունների հիման վրա: Բորիս Մու...
Ցուցակը լիմիտ ունի․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է ․ ՔՊ-ում պատգամավորի 380 թեկնածու է առաջադրվել՝ 2026 թ. ընտրացուցակում ընդգրկվելու։ Այժմ գրանցման փուլն է, ապա ՔՊ համաժողովը կձեւավորի ցուցակը։ ՔՊ-ականներին տարբեր թվեր են ասել, թե քանի մարդ կմտնի ցուցակ։ Սակայն Ընտրական օրենսգիրքը հստակ սահման...
Ինչ էին իրականում «փնտրում» Արցախի ներկայացուցչությունում․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է ․ Դեկտեմբերի 10-ին Արցախի ներկայացուցչությունում հրավիրված լսումների ժամանակ ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Դանիելյանը հայտարարել է, որ Ղարաբաղի հարցը փակված չէ, եւ կոչ է արել շարունակել պայքարը Արցախի ինքնորոշման եւ արցախցիների վերադարձի համար։ Դրանից բառ...
ԱԱԾ–ն վայրագ ճնշումներ է գործադրել. Ինչո՞ւ հետաձգվեց Եպիսկոպոսաց ժողովը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 10-12-ը ծրագրված Եպիսկոպոսաց ժողովը չեղարկվեց, բայց պարզ չեղավ, թե որն է անորոշ ժամկետով հետաձգելու պատճառը։ Իշխանական շրջանակներն ուրախացան, թե կաթողիկոսը ժողովում չունի մեծամասնություն, դրա համար «զադնի դրեց»։ Մեզ պատմեցին, որ ժող...
8 հազար դոլարը 8 հարյուր է դարձել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Նախկին ՔՊ-ական Հովիկ Աղազարյանի վերաբերյալ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում վարույթ սկսելուց առաջ ՀՀ գլխավոր դատախազը եկավ ԱԺ եւ նկարագրեց, թե իրենք ինչ խայտառակ հանցագործություններ են հայտնաբերել, որը կատարել է ԱԺ պատգամավորը։ Դրա արդյունքում նրան զրկ...
Մյանմայի խոշոր հիվանդանոցի վրա ավիահարվածի հետևանքով առնվազն 30 մարդ է զոհվել
Մյանմայի Ռախին նահանգի խոշոր հիվանդանոցի վրա իշխող խունտայի ավիահարվածի հետևանքով հինգշաբթի առնվազն 30 մարդ է զոհվել, որոնցթվում՝բուժառուներ, հայտնել է Reuters-ը։ Նշվում է, որ ավելի քան 70 մարդ էլվիրավորվել է։ Ըստ ափամերձ նահանգի որոշ հատվածներում իշխող խունտայի դեմ պայ...
Հայաստանը պատրաստ է ԵԱՏՄ երկրների հետ փոխշահավետ համագործակցության․ Փաշինյան
Էներգետիկ ռեսուրսների ընդհանուր շուկաների ձևավորումը կարևոր պայման է ԵԱՏՄ բոլոր անդամ պետությունների համար հավասար և կանխատեսելի պայմաններ ապահովելու համար։ Այս մասին դեկտեմբերի 11-ին Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստում հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյ...
ԵԱՏՄ-ի ներքին հաշվարկներում ազգային արժույթների մասնաբաժինը հասել է 93-ի%․ Միշուստին
Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) շրջանակային հաշվարկներում ազգային արժույթների բաժինը հասել է 93%-ի։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Նա հիշեցրել է, որ 2025 թվականի սկզբին ստորագրվել է համաձայնագիր, որը թույ...
2025թ. առաջին 9 ամիսների արդյունքները՝ չկատարված ծրագրեր և կրկնապատկված պետական պարտք. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ
«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն անդրադառնում է 2025թ. առաջին 9 ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեի կատարման հաշվետվությանը։ ՀՀ տնտեսության ընդհանուր նկարագիրը՝ 2025թ. 9 ամիսներին արձանագրվել է բավական բարձր տնտեսական աճ, սակայն դրա կառուցվածքը բավական խնդրահարույց է։ Աճին հիմնականում նպաստ...
Պարեկային ծառայության մեքենաների մասնակցությամբ ամեն 4-րդ վթարի մեղավորը պարեկն է. Հետք
«Հետքը»գրում է. «2024 թվականի նոյեմբերի 1-ից մինչև 2025 թվականի նոյեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում պարեկային ծառայության տրանսպորտային միջոցների մասնակցությամբ գրանցվել է 446 պատահար՝ 175-ը Երևանում, 271-ը մարզերում։ Այսինքն, միջինում ամեն օր պարեկային ծառայության մե...

Совершившие беззакония чиновники почувствуют на себе силу истинного правосудия – Роберт Кочарян
Второй президент Армении, лидер блока «Армения» Роберт Кочарян обратился к освобождению незаконно находившиеся под арестом депутатов фракции «Армения», подчеркнув, что на пути восстановления справедливости отмечен важный шаг. «Освобождены незаконно находившиеся под арес...
Песков: Россию беспокоит переброска через греческий порт военной техники НАТО
Россию беспокоит концентрация солдат НАТО и США на греческой территории, переброска через греческий порт Александруполис военной техники альянса. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков в интервью на английском языке греческому телеканалу Antenna, пе...
В Армении от выстрела сослуживца погиб военнослужащий, еще двое ранены
10 декабря, около 19:30, в одной из воинских частей, расположенных на южном направлении Республики Армения, по предварительным данным, вследствие произведенного сослуживцем выстрела смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы, рядовойСеник Аш...
НАТО: Европе не нужны новые структуры, связанные с оборонной стратегией
Европе не нужны новые структуры, связанные с оборонной стратегией Европейского Союза. Об этом заявил генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг, через день после того, как президент Франции Эммануэль Макрон призвал к переосмыслению обороны ЕС, передает Reuters․ «Нам ну...
В Москве состоялась первая встреча в рамках региональной платформы «3+3»
Первое заседание Консультативной региональной платформы «3+3» состоялось в пятницу в Москве, сообщается на сайте МИД России. Отмечается, что заседание прошло под сопредседательством заместителей министров иностранных дел Андрея Руденко (Россия), Ваге Геворкяна (Армения)...
Минобороны Армении назвало имя погибшего солдата: ранения получили еще восемь военнослужащих
Военнослужащий срочной службы Ваге Вагаршакович Манасерян (2002 года рождения) погиб при отражении агрессии Вооруженных сил Азербайджана на восточной границе Армении. Об этом politik.amсообщили в пресс-службе Министерства обороны республики. Ведомство выразило соболезно...
Арам Вардеванян был прав, все ошибались — Артур Саркисян
Все-таки вера еще живет, в Армении есть инстанция, которая принимает справедливое решение, я рад, что КС не выполняет политические заказы. Об этом заявил недавно освобожденный член фракции «Армения» Артур Саркисян у здания исправительного учреждения Вардашен. По словам...
Армен Чарчян отпущен на свободу
Депутат от фракции «Армения» Армен Чарчян отпущен под подписку о невыезде. Решение огласил суд общей юрисдикции первой инстанции РА. Напомним, вчера Конституционный суд РА вчера обнародовал решение о неприкосновенности депутатов. КС, по сути, постановил, что находящеес...
ВС Азербайджана вновь атаковали армянские боевые позиции на востоке страны — МО РА
10 декабря около 12:00 подразделения Вооруженных сил Азербайджана атаковали армянские боевые позиции, расположенные в восточной части армяно-азербайджанской границы, сообщает Минобороны Армении. «В результате ответных действий армянской стороны противник с потерями в жи...
Назарбаев предложил пригласить Азербайджан в ЕАЭС в качестве наблюдателя
Бывший президент Казахстана Нурсултан Назарбаев на заседании Высшего Евразийского экономического совета в онлайн-формате предложил пригласить Азербайджан в ЕАЭС в статусе наблюдателя. «Я сердечно приветствую налаживание отношений между Арменией и Азербайджаном после мно...