Ինչպես որ վերջ ենք դրել «հայկական օկուպացիային», այնպես էլ պատրաստ ենք ցույց տալ մեր ուժը ցանկացած չար ուժի դեմ․ Ալիև
Իրանական կողմին բազմիցս տեղեկացվել է, հատկապես անցյալ տարի տեղի ունեցած բախումներից հետո, որ Ադրբեջանի տարածքը չի օգտագործվի որևէ հարևան պետության դեմ։ Այս մասին ԱԽ նիստի ժամանակ ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը: «Մենք դա թույլ չենք տա, ինչպես որ երբեք թույլ չենք տվ...
Ադրբեջանի զինված ուժերը բերվել են թիվ մեկ պատրաստվածության մակարդակի
Ադրբեջանի զինված ուժերը, պաշտպանության նախարարությունը, պետական սահմանապահ ծառայությունը և հատուկ նշանակության ուժերի մյուս ստորաբաժանումները բերվել են թիվ մեկ պատրաստվածության մակարդակի։ Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական APA գործակալությունը, այդ մասին հայտարարել է Ադրբե...
Հայ ժողովրդին ոչ մեկ չի կարող սպառնալ պատերազմով, առավել եւս մենք. Փաշինյան
Փաշինյանը պնդում է, որ հանուն Հայաստանի անվտանգության է պեռաշկի կերել
Ձեր եղբայրը ԿԳԲ-ի գործակա՞լ է․ հարց Փաշինյանին
Քննարկվել են Հայաստանի և «Ռոսատոմ»-ի համագործակցության ծրագրերը
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ Կիրիլ Կոմարովին: Ինչպես տեղեկացնում է Կառավարության տարածած հաղորդագրությունը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում «Ռոսատոմ»-ի հետ համագործակցության...
Մենք մասնակցելու ենք ԱԺ ընտրություններին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ․ Մարտուն Գրիգորյան
Թիմակիցներիս հետ այս օրերին եկանք այն որոշման, որ մենք մասնակցելու ենք ԱԺ ընտրություններին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ։ Գրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր,Գյումրու ավագանու «Մեր քաղաքը» դաշինքի ղեկավարՄարտուն...
Ռուսաստանը պատրաստ է շարունակել Ուկրաինայի շուրջ բանակցությունները. Լավրով
Ռուսաստանը պատրաստ է Ուկրաինայի շուրջ հետագա բանակցությունների: Ինչպես տեղեկաcնում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունից, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը։ «Մենք պատրաստ ենք բանակցությունների», - ասել է Լավրովը՝ հանդես գալով «կլոր սեղանի» ընթա...
Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Իրանի բալիստիկ հրթիռների ստորգետնյա պահեստարանին
Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Իրանի բալիստիկ հրթիռների ստորգետնյա պահեստարանին, մեծ հեռահարության հրթիռների արձակման կայանքներին: Ինչպես տեղեկացնում է իսրայելական ԶԼՄ-ները, այդ մասին հաղորդել է Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ): «Իսրայելի պաշտպանության բանակն ավարտեց...
Պակիստանը չի ցանկանում ներքաշվել Իրանի դեմ Իսրայելի և ԱՄՆ-ի սկսած հակամարտության մեջ
Պակիստանը չի ցանկանում ներքաշվել Իրանի դեմ Իսրայելի և ԱՄՆ-ի սկսած հակամարտության մեջ։ Այս մասին ասվում է Պակիստանի կառավարության հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել է վարչապետ Շահբազ Շարիֆի նստավայրում քաղաքական կուսակցությունների և խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկա...

Армения направила Сирии третью партию гуманитарной помощи
Министерство по чрезвычайным ситуациям по поручению премьер-министра РА организовало транспортировку третьей партии гуманитарной помощи в Сирийскую Арабскую Республику, пострадавшую от землетрясения. Вес груза более 32 тонн. Как сообщает пресс-служба МЧС, это продукты п...
Премьер-министр: Армения придает большое значение углублению отношений с Японией
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Японии Фумио Кисиде по случаю Национального праздника страны. Как сообщает пресс-служба правительства, в послании говорится: «Ваше Превосходительство, сердечно поздравляю Вас по случаю Наци...
Пресс-секретарь Госдепа США: В Брюсселе ожидается встреча лидеров Армении и Азербайджана
За последние несколько месяцев Армения и Азербайджан зафиксировали значительный прогресс в переговорах. Об этом заявил на брифинге пресс-секретарь Госдепартамента США Нед Прайс, передав мнение госсекретаря Энтони Блинкена, инициировавшего переговоры лидеров двух стран в...
Глава МИД Армении встретится с Башаром Асадом
В Сирию прибыла делегация во главе с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном. Как передает «Арменпресс», в аэропорту Дамаска главу внешнеполитического ведомства Армении встретил сирийский коллега - Фейсал Аль Мекдад. Министры иностранных дел Армении и Сирии...
Захарова: Замораживание переговоров между Арменией и Азербайджаном контрпродуктивно
Во исполнение трехсторонних договоренностей лидеров России, Армении и Азербайджана российская сторона последовательно содействует нормализации армяно-азербайджанских отношений. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 22 февраля. Она о...
Посол России: Никаких переговоров о каком-либо коридоре через территорию Армении не ведется
Рабочая группа во главе вице-премьерами Армении, России и Азербайджана, который обсуждает вопрос разблокирования экономических инфраструктур и дорог на Южном Кавказе, не ведет переговоров ни о каком коридоре, проходящем через территорию Армении, как и неоднократно заявл...
Премьер-министр Армении и новоназначенный посол США обсудили вопрос гуманитарного кризиса в Карабахе
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Кристину Квин. Как сообщили в пресс-службе правительства республики, в ходе встречи Пашинян упомянул о важности содействия США в ходе институциональных реформ,...
Президент Армении - послу Кувейта: Карабахский вопрос лишен элементов межрелигиозной нетерпимости
Президент Армении Ваагн Хачатурян принял Чрезвычайного и полномочного посла Кувейта в РА Науафа Абдулазиза Абдулла Аль-Энези. Как сообщили в пресс-службе президента республики, приветствуя гостя, Хачатурян направил теплые поздравления послу и дружественному народу Кувей...
Госминистр Великобритании на встрече с министром ИД Азербайджана говорил о приверженности миру
Министр по делам Европы и Северной Америки МИД Великобритании Лео Докерти в рамках визита в Азербайджан встретился с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Как сообщает АПА, об этом британский министр написал на своей странице в Twitter. «Я в Баку,...
Ван И: Китай ожидает выхода на новые договоренности с Россией
Заведующий Канцелярией Комиссии ЦК КПК по иностранным делам Ван И заявил, что Китай ожидает выхода на новые договоренности с Россией по итогам встречи с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым в Москве, передает «Московский комсомолец». Ван И также сообщил, что КН...