• Բահրեյնը հայտարարել է Իրանի արձակած ավելի քան 70 հրթիռ և 100 դրոն ոչնչացնելու մասին
Բահրեյնի պաշտպանության ուժերը հայտարարել են, որ Թեհրանի կողմից երկրի վրա հարձակումների մեկնարկից ի վեր ոչնչացվել են 75 հրթիռ և 123 անօդաչու թռչող սարք։ Այս մասին հայտնում է Բահրեյնի Al Ayam օրաթերթը։ Բահրեյնի պաշտպանության ուժերը տեղեկացնում են, որ շարունակում են դիմակա...
• «Հեզբոլլահ»-ը պատասխան հրթիռային հարվածներ է հասցրել իսրայելական դիրքերին
«Հեզբոլլահ»-ը պատասխան հրթիռային հարվածներ է հասցրել իսրայելական դիրքերին
Իսրայելական հարվածների հետևանքով վեց մարդ է զոհվել Լիբանանի հարավում։ Այս մասին հայտնում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA): Տեղեկությունների համաձայն՝ իսրայելական օդուժը Լիբանանի հարավում Նաբատիե շրջանի Զաուտար աշ-Շարկիա քաղաքում բնակելի տուն է թիրախա...
• Արշակ Սրբազանը կալանքից ազատ է արձակվել
Արշակ Սրբազանը կալանքից ազատ է արձակվել
Արշակ Սրբազանը կալանքից ազատ է արձակվել: Այս մասին գրել է փաստաբան Արսեն Բաբայան: «Արշակ Սրբազանը կալանքից անհապաղ ազատ արձակվեց վերաքննիչ դատարանի դատավոր Ա.Նիկողոսյանի որոշմամբ»,-գրել է փաստաբանը: Հիշեցնենք, որ Արշակ Սրբազանը ձերբակալվել է դեկտեմբերի 4-ին: ՔԿ-ն հաղորդ...
• Իրանում հնարավոր քաղաքացիական պատերազմը մտահոգում է տարածաշրջանի երկրներին և ԵՄ-ին
Իրանում հնարավոր քաղաքացիական պատերազմը մտահոգում է տարածաշրջանի երկրներին և ԵՄ-ին
Մերձավոր Արևելքի երկրները եվրոպացի պաշտոնյաներին հայտնել են իրենց մտահոգությունը՝ կապված Իրանում քաղաքացիական պատերազմի հնարավոր բռնկման հետ։ Այս մասին հայտարարել է Եվրամիության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով գերագույն հանձնակատար Կայա Կալասը, հայտնում...
• Հորմուզի նեղուցը կմնա փակ մինչև մարտական գործողությունների ավարտը․ Իրանի փոխարտգործնախարար
Հորմուզի նեղուցը կմնա փակ մինչև մարտական գործողությունների ավարտը․ Իրանի փոխարտգործնախարար
Իրանը պատերազմի պայմաններում պետք է ունենա Հորմուզի նեղուցի նկատմամբ վերահսկողություն, հանրապետությունը մտադիր չէ թույլ տալ դրանով հակառակորդ պետությունների առևտրային կամ ռազմական նավերի անցումը։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի փոխարտգործնախարար Քազեմ Ղարիբաբադին A Haber...
• Բայրամովը Ուզբեկստանի ԱԳ նախարարին տեղեկացրել է Ադրբեջանի դեմ իրականացված գործողության մասին
Բայրամովը Ուզբեկստանի ԱԳ նախարարին տեղեկացրել է Ադրբեջանի դեմ իրականացված գործողության մասին
Իրանական անօդաչուների հարձակումներն Ադրբեջանի վրա մեծացնում են լարվածությունը տարածաշրջանում, մարտի 5-ին Ուզբեկստանի ԱԳ նախարար Բախտիյոր Սաիդովի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ ասել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, հայտնում է ադրբեջանականapa.azպարեբրականը։ Ջեյհուն...
• ԱՄՆ-ն դառնորեն կզղջա իր ստեղծած նախադեպի համար․  Արաղչի
ԱՄՆ-ն դառնորեն կզղջա իր ստեղծած նախադեպի համար․ Արաղչի
ԱՄՆ-ն կզղջա միջազգային ջրերում իրանական նավը խորտակելու համար: Այս մասին X-ի իր էջում գրել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին: «ԱՄՆ-ն հանցագործություն է կատարել ծովում՝ Իրանի ափերից 2000 մղոն հեռավորության վրա: «Dena» նավը, անձնակազմի 130 անդամներով, հարվածի է ենթարկվ...
• Հարավային Կորեան արգելել է իր քաղաքացիներին մեկնել Իրան
Հարավային Կորեան արգելել է իր քաղաքացիներին մեկնել Իրան
Հարավային Կորեան արգելել է իր քաղաքացիներին մեկնել Իրան՝ այդ երկրում անվտանգային իրադրությամբ պայմանավորված։ Այս մասին տեղեկացնում է Yonhap լրատվական գործակալությունը։ Արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի վատթարացման պատճառով որ...
• Նախիջևանի ուղղությամբ Իրանի իրականացրած հարձակումն անպատասխան չի մնա. Ադրբեջանի ՊՆ
Նախիջևանի ուղղությամբ Իրանի իրականացրած հարձակումն անպատասխան չի մնա. Ադրբեջանի ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ Նախիջևանի ուղղությամբ Իրանի իրականացրած հարձակումն անպատասխան չի մնա։ Գերատեսչությունը ողջ պատասխանատվությունը բարդել է թեհրանյան վարչակազմի վրա։ «Այս միջադեպի համար ամբողջությամբ պատասխանատվությունը կրում է Իրանը...
Երևանում մարտի 5-ի ցերեկը, 6-ին, 9-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 7-8-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են կարճատև տեղումներ․ գիշերային ժամերին ձյան, ցերեկային ժամերին ձնախառն անձրևի և անձրևի տեսքով։ Այս մասին հայտնում են«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորի...

• СК России: Поджог в общежитии в Москве был совершен из личной неприязни к жильцам
В пресс-службе столичного ГСУ СК РФ сообщили, что, по данным следствия, поджог в здании на Международной улице в Москве был совершен «из личных неприязненных отношений к жильцам данного общежития», передает «Московский комсомолец». Ранее СМИ сообщало, что устроить пожар...
• Азербайджан нарушил режим прекращения огня в Арцахе — Армия обороны
Азербайджан нарушил режим прекращения огня в Арцахе — Армия обороны
22 Февраля, 2023
21 февраля подразделения ВС Азербайджана с применением огнестрельного оружия нарушили режим прекращения огня на северном и восточном направлениях линии соприкосновения. С армянской стороны потерь нет. Об этом сообщает Минобороны Арцаха. О нарушении режима прекращения ог...
• Возобновится эксплуатация золотого рудника Амулсара
Возобновится эксплуатация золотого рудника Амулсара
Власти Армении разрешат возобновить эксплуатацию Амулсарского золоторудного месторождения. Об этом на заседании постоянной комиссии НС по экономическим вопросам заявил министр экономики РА Ваан Керобян. «Сегодня мы подпишем документы касательно рудника, что будет означа...
• Бывший премьер-министр Франции Эдуар Филипп посетил Мемориал памяти жертв Геноцида армян
Бывший премьер-министр Франции Эдуар Филипп посетил Мемориал памяти жертв Геноцида армян
21 февраля делегация во главе с бывшим премьер-министром Франции, ныне мэром Гавра Эдуаром Филиппом и бывшим министром, ныне депутатом Европарламента Натали Луазо посетила Мемориал памяти жертв Геноцида армян в сопровождении Посол Франции в Армении Анн Луйо. Об этом соо...
• Минобороны Армении опровергло дезинформацию Баку
Минобороны Армении опровергло дезинформацию Баку
Распространенное сообщение о том, что подразделения ВС Армении 21 февраля и в ночь на 22 февраля якобы открыли огонь по позициям противника на северо-восточном и западном направлениях границы, не соответствует действительности. Об этом говорится в сообщении Минобороны Р...
• Размещение азербайджанского КПП в Лачине станет концом Арцахского вопроса — Тигран Абрамян
Размещение азербайджанского КПП в Лачине станет концом Арцахского вопроса — Тигран Абрамян
Один из опасных эпизодов встреч-дискуссий в Мюнхене касается заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева о «Лачинском коридоре». Об этом на своей странице в Facebook написал секретарь фракции «Честь имею» Тигран Абрамян. «Алиев ясно подтверждает свою позицию о том,...
• Посла США вызвали в МИД России
Посла США вызвали в МИД России
21 Февраля, 2023
Посол США в Москве Линн Трейси во вторник была вызвана в МИД РФ, где ей был сделан демарш в связи с продолжающейся вовлеченностью Вашингтона в боевые действия на стороне Украины. Об этом говорится всообщениироссийского дипведомства. "Вызваннoй в МИД России главе америка...
• Посольство: Германия приветствует старт миссии Европейского Союза в Армении
Посольство: Германия приветствует старт миссии Европейского Союза в Армении
Германия приветствует старт миссии Европейского Союза в Армении. Об этом говорится в сообщении, опубликованном на странице посольства Германии в Армении в Facebook. В сообщении, в частности, говорится: «Германия поддерживает миссию с участием значительного числа немецки...
• Экс-премьер-министр Франции посетил Сюникскую область Армении
Экс-премьер-министр Франции посетил Сюникскую область Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с бывшим премьер-министром Франции, мэром Гавра Эдуардом Филиппом. Как сообщили в пресс-службе правительства Армении, Пашинян подчеркнул поступательное развитие армяно-французских отношений и подчеркнул усилия госп...
• Заместитель министра обороны Армении принял главу миссии ЕС
Заместитель министра обороны Армении принял главу миссии ЕС
Вопросы, связанные с деятельностью миссии наблюдателей ЕС в Армении обсуждались на встрече 21 февраля заместителя министра обороны РА Армана Саркисяна и командующего гражданской операцией Службы внешних связей ЕС Стефано Томата. Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пр...