Քննարկվել են Հյուսիս-հարավի Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատվածի կառուցման ծրագրին առնչվող հարցեր
ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալ Քրիստինե Ղալեչյանն ընդունել է Կայունացման և զարգացման Եվրասիական հիմնադրամի ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը մասնակցել են «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը, Ճանապարհային դեպարտամենտի այլ պատասխանատուներ։ Այդ մա...
Իրանի արտգործնախարարը Բայրամովին վստահեցրել է, որ Թեհրանն արկեր չի արձակել Ադրբեջանի ուղղությամբ
Իրանի արտգործնախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչին հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ, հաղորդում է Tasnim-ը։ «Իրանի արտգործնախարարն, ընդգծելով այդ երկրի նկատմամբ Իրանի Իսլամական Հանրապետության բարիդրացիական քաղաքականությունը, հայտարարել է, որ...
«Օրենքով գողերից» մեկը պահանջել է 250 հզր դոլար անօրինական օգուտ, մյուսը հարկադրել է սուտ ցուցմունք տալ. քրեական վարույթի նախաքննություն ավարտվել է
Ինչպես արդենհայտնել ենք, ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է քրեական աստիճանակարգության բարձրագույն կարգավիճակ ունեցող Գ.Մ.-ի կողմից քաղաքացուց 250 հզր ԱՄՆ դոլար գումարի չափով անօրինական օգուտ պահանջելու դեպքի վերաբերյ...
Քննարկվել է Հայաստանում «Ռոսատոմի» հետ համագործակցության շրջանակում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ Կիրիլ Կոմարովին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում «Ռոսատոմի» հետ համագործակցության շրջանակում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը և դրանց իրականացման հետագա քայլերը...
Իսրայելի փոխարտգործնախարարը մեկնաբանել է Նախիջևանում իրանական ԱԹՍ-ների անկման մասին լուրերը
Իսրայելի փոխարտգործնախարար Շարեն Հասկելըմեկնաբանել էԱդրբեջանի կողմից Նախիջևանի ուղղությամբ իրանական անօդաչու թռչող սարքերի արձակման մասին հաղորդագրությունները։ «Այսօր առավոտյան Ադրբեջանում մենք ևս մեկ ապացույց ստացանք այն մասին, որ Իրանը կորցրել է վերահսկողությունը։ Երբ...
Լիբանանի իշխանություններն արգելել են երկրում ԻՀՊԿ-ի գործունեությունը
Լիբանանի կառավարությունը հինգշաբթի օրը հայտարարել է, որ կարգելի Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուրսի (ԻՀՊԿ) ցանկացած գործունեություն և կհասնի Լիբանանից դրա անդամների արտաքսմանը, հաղորդում են Al Arabiya-ն և AFP-ն: Լիբանանի տեղեկատվության նախարար Պոլ Մորկոս...
«Վերջը լավ է լինելու». Արշակ Սրբազանն ազատ արձակվեց
Արշակ Սրբազանը րոպեներ առաջ դուրս եկավ ԱԱԾի մեկուսարանից։ Լրագրողների հետ զրույցում նա շնորհակալություն հայտնեց Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին, հոգեւորականներին, լրատվամիջոցներին՝ այս ընթացքում իրեն սատարելու համար։ «Բոլոր սցենարներնէլ հաշվարկված եղել են, բայց անակնկալներ կա...
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, այլ պաշտոնատար անձինք։ Քննարկվել են տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգային իրավիճակի...
«Ինչ ուզում եք՝ կիրառեք». Վիճաբանություն՝ Բագրատ սրբազանի եւ դատավոր Ֆարխոյանի միջեւ
Մենք ծավալի հետ կապված խնդիր չունենք ներկայացնելու, այն, ինչ որ տեղի է ունեցել մինչև հիմա, դա բավարարից էլ բավարար է, այն, ինչ որ մեղադրող կամ ինչպես Գոշն է ասում՝ ամբաստանողները ներկայացնում են, իրենք չներկայացրեցին ոչ մի բան, այս ամբողջը բացարձակ արժեք չունի, դուք հիմ...
ՆԱՏՕ-ն խելագարվել է. Մեդվեդև
Սկզբում ամերիկացիները սպանում են Իրանի առաջնորդին և մեծ պատերազմ են սկսում Մերձավոր Արևելքում։ Հետո դաշինքի դեգեներատները՝ ՆԱՏՕ-ից, Թրամփի որդյակ Մարկ Ռյուտտեի գլխավորությամբ, սկսում են քննարկել Վաշինգտոնի պայմանագրի 5-րդ հոդվածի կիրառումը՝ ԱՄՆ-ին օգնելու համար։ Իսկ ինչ...

• У этой власти нет никаких моральных границ — Агнесса Хамоян
После 9 ноября 2020 года в каждом движении была очевидна вовлеченность молодежи. Сегодня в нашей стране сложилась ситуация, когда активность молодежи в данных процессах очень важна. Об этом в ходе выступления на молодежном форуме «Перелом» отметила депутат фракции «Айас...
• Генпрокуратура хочет добиться пересмотра решение об отказе в аресте Григория Хачатурова
Генпрокуратура хочет добиться пересмотра решение об отказе в аресте Григория Хачатурова
24 Февраля, 2023
Генеральная прокуратура подала специальную жалобу на решение об отказе в удовлетворении ходатайства об аресте генерал-майора Григория Хачатурова. Об этом сообщили в пресс-службе ведомства. Хачатуров обвиняется в отмывании денег. В рамках этого же дела обвинение было пре...
• Генеральный прокурор Республики Арцах Гурген Нерсисян подал заявление об отставке
Генеральный прокурор Республики Арцах Гурген Нерсисян подал заявление об отставке
Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 24 февраля выступил с заявлением. Как сообщили в пресс-службе НС Республики Арцах, в заявлении говорится: «Согласно части 1 статьи 129 закона «Регламент Национального собрания», объявляю, что 24-го февр...
• Азербайджан выдвигает Армении новое требование
Азербайджан выдвигает Армении новое требование
Азербайджан в лице главы МИД Джейхуна Байрамова выдвинул Армении новое требование. На сей раз озвучено требование «положить конец безнаказанности» и «сменить курс» «Азербайджан стремится к установлению мира и нормализации в регионе в соответствии с принципами международ...
• Задержан предприниматель, арендовавший складские площади в ТЦ «Сурмалу»
Задержан предприниматель, арендовавший складские площади в ТЦ «Сурмалу»
В рамках уголовного производства, возбужденного в связи со взрывом в торговом центре «Сурмалу» 14 августа 2022 года, вновь задержан предприниматель, арендовавший помещение в торговом центре. Как сообщили в пресс-службе прокуратуры Армении, в 2019 году вышеуказанное лицо...
• Посол США в Мемориальном комплексе Цицернакаберда почтила память жертв Геноцида армян
Посол США в Мемориальном комплексе Цицернакаберда почтила память жертв Геноцида армян
Посол США в Армении Кристин Куинн в Мемориальном комплексе Цицернакаберда почтила память жертв Геноцида армян. Oб этом сообщает посольство США в Армении. «Посол Куинн возложила цветы к Мемориалу в Цицернакаберде, отдав дань памяти жертвам Геноцида армян», - говорится в...
• Глава МИД Ирана посетит Россию
Глава МИД Ирана посетит Россию
Глава МИД Ирана Хосейн Амир Абдоллахиан в ближайшее время может посетить РФ, заявил РИА Новости официальный представитель внешнеполитического ведомства республики Насер Канаани. «В ближайшее время планируется визит главы МИД Ирана в Россию», - сказал Канаани.
• Наблюдатели ЕС не могут защитить нас от нового нападения, у них нет оружия и мандата — политолог
Наблюдатели ЕС не могут защитить нас от нового нападения, у них нет оружия и мандата — политолог
Размещение наблюдателей ЕС на границе Армении это символический шаг, который не имеет какой-либо силы. Такое мнение в беседе с Yerevan.Today выразил политолог Артур Хачикян. «Эти наблюдатели не могут защитить нас от нового нападения. Во-первых, они не вооружены, чтобы з...
• МИД Арцаха приветствовал постановление Международного суда ООН
МИД Арцаха приветствовал постановление Международного суда ООН
МИД Арцаха выступил с заявлением относительно постановления Международного суда ООН, требующего разблокировать Лачинский коридор. «Приветствуем постановление Международного суда ООН от 22 февраля об указании Азербайджану временной меры, обязывающей его принять все имеющ...
• Основ для международного признания Арцаха более чем достаточно — глава МИД НКР
Основ для международного признания Арцаха более чем достаточно — глава МИД НКР
Международное правовое признание Арцаха всегда было и продолжает оставаться актуальным в ряду приоритетов внешней политики Арцаха. Об этом заявил министр иностранных дел Арцаха Сергей Казарян в ходе выступлении на научно-практической конференции на тему «Императив между...