Նոր նշանակում՝ Մայր Աթոռում
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ Հոգեշնորհ Տ. Հուսիկ աբեղա Սմբատյանը սույն թվականի հունվարի 23-ից նշանակվել է Գևորգյան հոգևոր ճեմարանի, Սևանի Վազգենյան դպրանոցի և Քահանայից պատրաստման լսարանի տեսուչ: Այ...
Փաշինյшնը Էրդողшնին էշի՞ տեղ է դրել
Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հայտարարել, թե Հայաստանը պետք է գնա Թուրքիшյի հետ «կարգավորման», իսկ տարածաշրջանում՝ «խաղաղության հաստատման» ճանապարհով։ Հետաքրքիր է, որ Թուրքիայի հետ խաղաղության գնացող իշխանության խմբակցության պատգամավոր Կնյազ Հասանովը գլխավորում է մի հավ...
Աբովյան-Ջրվեժ ճանապարհին բախվել են «Ford Transit»-ն ու «Kamaz»-ը
Այսօր՝ հունվարի 23-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 16:10-ի սահմաններում Աբովյան-Ջրվեժ ավտոճանապարհի Արտաշատի խճուղում բախվել են «Kamaz» մակնիշի բեռնատար ու «Ford Transit» մակնիշի ավտոմեքենաները։Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, վթա...
ԱԺ-ն երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունները
Ազգային ժողովի՝ հունվարի 23-ին արտահերթ նիստին երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց ««Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»նախագիծը: Այս մասին փոխանցում է Լուրերը: Քվեարկության արդյունքո...
Ուզում են վերահսկելի դիտորդներ ունենալ․ սա աբսուրդ է
Իսկ ո՞վ է գնահատողը, թե տվյալ դիտորդական առաքելությունը արդյոք քաղաքական անաչառությունը պահպանում է թե` ոչ: Գնահատողը ԿԸՀն է, որը ամբողջությամբ իշխանության կարգավորման և վերահսկողության ներքո է։ Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 23ին, ԱԺում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Հ...
Նիկոլի գլխավորած ՀՀ-ում կալանքի տակ են Սրբազաններ, լրագրողներ, ու՞ր են երկիրը թալանած պաշտոնյաները
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում հակտնել է կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Բաբկեն Հարությունյանը, ներկայում ձերբակալված են կուսակցության երկու ներկայացուցիչներ, երկու տասնյակ ձերբակալվածների մասին խոսակցությունները չեն համապատասխանում իրականությանը։ Հարությունյանն ը...
Գալստյանի վերաբերյալ գոյություն չունի որևէ փաստ, որը կարող է նման լինել հանցագործության․ Բաբայան
Ալեն Սիմոնյանն ու Վալենտինա Մատվիենկոն հեռախոսազրույց են ունեցել
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից: Քննարկվել են ՀՀ ԱԺ նախագահի` փետրվարի 5-6-ին Ռուսաստանի Դաշնություն կատարելիք պա...
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» ակցիայի գործով երեք անձի արդարացման դատավճիռը բեկանվել է
Վազգեն Գալստանյանի կողմից կազմակերպված և ղեկավարվող՝ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման շրջանակներում, 2024 թվականի մայիսի 31-ին՝ ժամը 16։00-ի սահմաններում, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության շենքի դիմաց կազմակերպված ակցիայի ընթացքում, մի խումբ անձինք, անտեսելով Ոստիկանու...
Քաղաքապետարան․ հանրային տրանսպորտի որոշ երթուղիներում հնարավոր են ուշացումներ
Հաշվի առնելով եղանակային անբարենպաստ պայմանները՝ հանրային տրանսպորտի որոշ երթուղիներում հնարավոր են ուշացումներ. քաղաքապետարան: Ահս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից: «Հարգելի՛ քաղաքացիներ, հաշվի առնելով եղանակային անբարենպաստ պայմանները՝ հանրային տրանսպորտի որոշ...

СНБ Армении сообщает об очередном случае шпионажа военного в пользу зарубежных спецслужб
СНБ Армении сообщает об очередном случае шпионажа военного в пользу зарубежных спецслужб. Как сообщает пресс-служба СНБ, в результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых департаментом контрразведки Службы национальной безопасности РА, выяснилось, что граждани...
Байден назвал трагедией для Японии убийство Синдзо Абэ
Президент США Джо Байден заявил, что ошеломлен, возмущен и глубоко опечален нападением на бывшего премьер-министра Японии Синдзо Абэ, а также считает случившееся трагедией для Японии, следует из опубликованного в пятницу сообщения на сайте Белого дома. «Я ошеломлен, воз...
Захарова: Санкции против патриарха могли ввести только сатанисты
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова заявила РИА Новости, комментируя действия Канады, что санкции против патриарха РПЦ Кирилла могли ввести только сатанисты. «Санкции против патриарха могли ввести только сатанисты», - сказала Захарова. Согласно опубликованно...
Премьер-министр Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Японии в связи с убийством Синдзо Абэ
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Японии Фумио Кисиде в связи с убийством бывшего премьер-министра Японии Синдзо Абэ. Как сообщилиАрменпрессв Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра...
Глава Минфина Франции об отставке Джонсона: Лично я не буду по нему скучать
Отставка премьер-министра Великобритании Бориса Джонсона демонстрирует, что популизм и Brexit не были хорошим сочетанием, заявил министр финансов Франции Бруно Ле Мэр, добавив, что лично он не будет скучать по Джонсону. Охваченный скандалом Джонсон объявил в четверг, чт...
У Армении и Аргентины интенсивные отношения: Никол Пашинян принял Мариано Вергару
Премьер-министр Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Аргентины в Армении Мариано Вергару.Как сообщилив аппарате премьер-министра, Никол Пашинян отметил, что правительство РА заинтересовано в развитии и расширении сотрудничества с Аргентиной в различны...
Генпрокуратура Армении: Прокурор Эдгар Петросян освобожден
Старший прокурор прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен Эдгар Петросян освобожден. Как сообщилив пресс-службе Генпрокуратуры РА, Петросян был задержан патрульными. Однако, последнего уже освободили. «С учетом того, что задержание было незаконным, по ре...
Подано новое ходатайство о продлении ареста Аветика Чалабяна
Материалы по делу находящегося с 14 мая в заключении общественно-политического деятеля Аветика Чалабяна возвращены в орган предварительного следствия и подано новое ходатайство о продлении ареста. Об этом сообщают его адвокаты. Прокурор не утвердил обвинительное заключе...
Нужно констатировать, что интересы Армении и Арцаха не представлены должным образом — Сагателян
В эти дни я с рабочим визитом нахожусь в Страсбурге, прибыл в Европейский парламент, где в течение уходящих дней имел ряд важных встреч. Об этом в ходе прямого эфира в Фейсбуке сообщил депутат фракции Армения Ишхан Сагателян. «Я провел встречи с вице-спикерами Европарла...
Алиев уже говорит о Конде, а мы о мире – выселенный арцахец
Сегодня выселенные из Арцаха граждане провели акцию протеста у офиса ООН в Ереване. Мы требуем, чтобы власти следовали международному опыту, раздали нам паспорта НКР, чтобы гадрутцы могли претендовать на статус беженца,- отметил один из участников акции.