Ռուսաստան–Սիրիա բարձր մակարդակի հանդիպում՝ Մոսկվայում
Սիրիայի ժամանակավոր նախագահ Ահմեդ ալ-Շարաան չորեքշաբթի օրը կայցելի Մոսկվա՝ հանդիպելու Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հաղորդել է «Սիրիա» հեռուստաընկերությունը՝ Ռիա Նովոստիի փոխանցմամբ։ «Սիրիայի նախագահ Ահմեդ ալ-Շարաան չորեքշաբթի օրը կայցելի Մոսկվա և կհանդիպի իր...
Ուկրաինան գրեթե չորս տարվա դադարից հետո դեսպան ունի Վրաստանում
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին դիվանագետ Միխայիլ Բրոդովիչին նշանակել է Վրաստանում Ուկրաինայի դեսպան. Այս պաշտոնն 2022 թվականից թափուր էր, հաղորդել են ուկրաինական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով նախագահի աշխատակազմի կայքին։ «Միխայիլ Ֆրանկովիչ Բրոդովիչին նշանակել Վրա...
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Փակ ենԱրագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։ Վարդենյաց լեռնանցքը երթևեկելի է կցորդով տրանսպորտային...
Սպիտակ տունը Թրամփին կներկայացնի Իրանի դեմ հարվածների նոր տարբերակներ
Վաշինգտոնի վարչակազմի պաշտոնյաները այս շաբաթ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին կներկայացնեն նոր առաջարկներ՝ Իրանի դեմ ռազմական ուժի հնարավոր կիրառման վերաբերյալ, հաղորդում է Axios-ը։ Այս ամսվա սկզբին Թրամփը «մոտ էր Իրանի տարածքում հարվածներ հասցնելու հրաման տալուն»՝ ի պատասխան...
Հրդեհ Պտղունք գյուղում
Հունվարի 26-ին, ժամը 21։34-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Պտղունք գյուղի Սոսեի փողոցում այրվում է մեկ հարկանի շինություն: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական...
ԱՄՆ–Հարավային Կորեա առևտրային լարվածություն․ Թրամփի նոր հայտարարությունը
Մեր առևտրային համաձայնագրերը շատ կարևոր են Ամերիկայի համար։ Այս համաձայնագրերից յուրաքանչյուրում մենք արագ միջոցներ ենք ձեռնարկել մեր մաքսատուրքերն իջեցնելու համար՝ համաձայնեցված գործարքին համապատասխան։ Մենք, իհարկե, մեր առևտրային գործընկերներից ակնկալում ենք նույնը։ Այ...
Տարադրամի փոխարժեքները հունվարի 27-ին
Տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 378 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 380․5 դրամ: Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է 445 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 451 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4.93 դրամ, վաճառքի...
Հունվարի 27-ին և 28-ին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը փակ կլինի
Հունվարի 27-ին և 28-ին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը փակ կլինի՝ Հայաստանում նշվող Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի օրվա և Բանակի օրվա կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են դեսպանությունից։
Չի մոռացվելու Եռաբլուրում հերոսների ծնողներին քաշքշելnւ կադրերը. Աբրահամյան
2025 թվականի սեպտեմբերի 13-ին՝ 2022 թվականին Ադրբեջանի իրականացրած ագրեսիայի օրը, ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը Եռաբլուր չայցելեց։Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «2025 թվականի սեպտեմբերի 27-ին՝ 44-օրյա պատե...
Թիմն այլևս չի վստահում Փաշինյանին. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պատերազմից հետո Նիկոլ Փաշինյանի՝ տիեզերական մասշտաբների հասնող վախերը ոչ միայն չեն փարատվում, այլեւ օր-օրի աճում են, եւ դա նկատելի է ամեն քայլափոխի: Նրա տեղաշարժի համար ոչ միայն մի ամբողջ ոստիկանական զորք է հանվում, ԱԱԾ ջոկատայիններ, ուժեղացվա...

Председатель ГА ООН Абдулла Шахид посетит Армению с рабочим визитом
Председатель ГА ООН Абдулла Шахид посетит Армению с рабочим визитом. Как сообщается на сайте правительства республики, визит делегации во главе с Шахидом состоится 26-29 июля. Подробности о повестке визита не сообщаются.
Во Франции установят памятник Шарлю Азнавуру: Армения и Франция готовятся к 100- летию шансонье
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Артур Мартиросян принял представителей Фонда «Азнавур» во главе с директором Фонда Кристиной Азнавур (Саркисян). Как сообщили в Министерстве ОНКС, цель встречи - обсуждение программы мероприятий, посвященных...
От судьбы Арцаха зависит будущее всего армянского народа — Давид Бабаян
От судьбы Арцаха зависит будущее всего армянского народа. Об этом на своей странице в Facebook написал министр иностранных дел Арцаха Давид Бабаян. «Арцах сталкивается с экзистенциальными угрозами, но, несмотря на все опасности и трудности, есть все возможности спасти с...
Аппарат премьер-министра РА пояснил, на каком основании был запрещен въезд в Армению Мурада Папазяна
В Управлении информации и по связям с общественностью Аппарата премьер-министра РА, отвечая на вопрос «Арменпресс», пояснили, на каком основании председателю Координационного совета армянских организаций Франции (CCAF) Мураду Папазяну 13 июля был запрещен въезд в Респуб...
168.am: В Талине турки взяли в плен пересекших границу пастухов и захватили их скот
В селе Арагацаван Талина напряженная обстановка: трое вооруженных турок взяли в плен пересекших границу восьмерых пастухов и захватили их скот, а некоторое время спустя при посредничестве российской стороны сначала отпустили скот, затем освободили пастухов, пишет 168.am...
На данный момент я не могу сказать, что в Армении есть политзаключенные — посол ЕС
Посол ЕС в Армении Андреа Викторин призвала не делать поспешных выводов, отвечая на вопрос сайтаOragir.news, корреспондент которого поинтересовался, кто, по ее мнению, несет ответственность за смерть продюсера Армена Григоряна в зале суда. «Насколько мне известно, у нег...
МИД Украины призвал Иран воздерживаться от заявлений, «подпитывающих агрессию РФ против Украины»
Министерство иностранных дел Украины призывает Иран воздерживаться от заявлений или шагов, которые будут подпитывать агрессию РФ против Украины, заявил пресс-секретарь МИД Украины Олег Николенко. «Любые обвинения в якобы подготовке нападения на РФ безосновательны и мани...
Омбудсмены Армении и РФ обсудили вопросы взаимодействия
Защитник прав человека Армении Кристине Григорян 21 июля провела встречу в формате видеоконференцсвязи с уполномоченным по правам человека РФ Татьяной Москальковой. Как сообщилив пресс-службе аппарата омбудсмена Армении, в ходе встречи Уполномоченный по правам человека...
Спикер турецкого парламента не скрывает, кому нужен «зангезурский коридор»
Открытие «зангезурского коридора» создаст новые возможности для Азербайджана, Турции и Пакистана. Как передает АПА из Стамбула, об этом заявил председатель великого национального собрания Турции Мустафа Шентоп во время второго трехстороннего заседания председателей парл...
Правительство Армении выделило 152 млн драмов на нужды Службы государственной охраны
Правительство на заседании 21 июля решило выделить из резервного фонда 152 млн. драмов для СНБ. В обосновании решения отмечается, что его принятие обусловлено необходимостью обеспечения нормальной деятельности Службы государственной охраны Сумма, выделяемая Службе госуд...