Աշտարակ քաղաքի մեծ կամրջի վրա բեռնատար է այրվել, օգնության են հասել փրկարարները
Հունվարի 26-ին՝ ժամը 14:45-ին, Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աշտարակ քաղաքի մեծ կամրջի վրա այրվում է բեռնատար։ Այդ մասին հայտնում են ՆԳՆ ՓԾ-ից: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հ...
Հօգուտ ՀՀ–ի կբռնագանձվի 134.000 դոլարին համարժեք դրամ. Դատախազության հերթական հայցերը բավարարվել են
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցերը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2026 թվականի հունվարի 16-ի և հունվարի 20-ի վճիռներով բավարարվել են: Դատական ակտերն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի ընդհան...
Փաշինյաննն ընդունել է ՍԴՀԿ ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանին։ Փաշինյանը կարևորել է Կառավարության և ՍԴՀԿ-ի միջև ձևավորված կառուցողական համագործակցությունը։ Համբիկ Սարաֆյանը վերահաստատել է կուսակցության աջակց...
Սկսվեց փոքրիկ խմբակի բացահայտ տապալումը. Ժամանակը մոտ է, Անելու ենք՝ մեր ձևով. Սամվել Կարապետյանի ուղերձը
Հայտնի գործարար, «Տաշին» ընկերությունների խմբի սեփականատեր Սամվել Կարապետյանը ուղերձ է հղել, որտեղ ասվում է. «Սիրելի հայրենակիցներ, Թեև անցած ամիսները շատերիս համար լի էին տարբեր փորձություններով ու զրկանքներով, դրանց մասին խոսելու ու դրանց մանրամասները քննարկելու կարիք...
ՀՀ ԱԳ փոխնախարարն ընդունել է ՄԱԿ ընտրական կարիքների գնահատման առաքելության պատվիրակությանը
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հունվարի 26-ին ընդունել է ՄԱԿ ընտրական կարիքների գնահատման առաքելության պատվիրակությանը: ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից իրակա...
Գերմանիայի Ֆրանկֆուրտի օդանավակայանը գրեթե 100 չվերթ է չեղարկել
Գերմանիայի Ֆրանկֆուրտի օդանավակայանը հունվարի 26-ին գրեթե 100 չվերթ է չեղարկել: Այս մասին հաղորդել է EFE գործակալությունը։ Ընկերության ներկայացուցիչը գործակալությանը հայտնել է, որ չեղարկումները հիմնականում կապված են անբարենպաստ եղանակային պայմանների հետ։ Ձյան ուժեղ տեղո...
Այսօր թիվ 1 թալանչին Փաշինյանն ու իր թիմն են
Եթե այս իշխանությունը կարողացավ խաբել, վերընտրվել, Հայաստանից նոր տարածքներ է հանձնելու ու շատ կոնկրետ այսպես կոչված այդ անկլավները, շարունակելու են կատարել Ադրբեջանի մնացած բոլոր պահանջները՝ փորձելու են սահմանադրություն փոխեն, Արցախի հարցը վերջնականապես փորձելու են փակ...
Եղվարդ-Աշտարակ ճանապարհին բախվել են «SHACMAN» մակնիշի բեռնատարն ու «Volkswagen»-ը
Այսօր՝ հունվարի 26-ին, ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 09:00-ի սահմաններում Եղվարդ-Աշտարակ Մ6 ավտոճանապարհի 7-րդ կմ հատվածում՝ ժողովրդին հայտնի կարմիր ավազահանքերի մոտ, բախվել են «SHACMAN» մակնիշի բեռնատարն ու «Volkswagen»...
Հայաստանին անցած քվոտայով ընտրվեցի ԵԽԽՎ փոխնախագահ. Ռուբեն Ռուբինյան
Հայաստանին անցած քվոտայով ընտրվեցի ԵԽԽՎ փոխնախագահ: Այս մասին գրել էԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը: Հիշեցնենք, որՍտրասբուրգում հունվարի 26-ին մեկնարկել է ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանը, որը կտևի մինչև հունվարի 30-ը: Լիագումար նստաշրջանի կարևորագույն իրադարձություններից են Մո...
Ռոբերտ Քոչարյանի ժամանակ թոշակը բարձրացել է 500%, այս 17 տարիների ընթացքում՝ 60%․ Աղվան Վարդանյան
Հիշենք, թե ինչ վիճակ էր Հայաստանում, երբ Ռոբերտ Քոչարյանը եկավ Հայաստան և դարձավ նախագահ։ Այս մասին Աբովյան քաղաքում քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավ Աղվան Վարդանյանը։ «Աղքատությունը Հայաստանում 54% էր, թոշակը, միջին թոշակը Հ...

В правительстве Армении обсужден процесс реализации реформ полиции
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось заседание Координационного совета по реформам полиции. Как сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, было продолжено обсуждение затронутых в рамка...
Духовный лидер Ирана открыто выступил против политики блокирования границы с РА — Грант Мелик-Шахназарян
Основатель аналитического центра «Восканапат», политолог Грант Мелик-Шахназарян прокомментировал встречу духовного лидера Ирана Али Хаменеи и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, в частности, предупреждение аятоллы Хаменеи Эрдогану: «Иран не допустит блокирования...
МИД: Франция приветствует встречу глав МИД Армении и Азербайджана в Тбилиси
В Тбилиси (Грузия) 16 июля состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана. Франция, преисполненная решимости добиваться прочного мира на Южном Кавказе, приветствует эту встречу, говорится взаявленииМИД Франции. «Франция вновь заявляет о своей поддер...
Путин прибыл в Тегеран
Президент РФ Владимир Путин прибыл во вторник в Тегеран, где примет участие в саммите «астанинского формата» и проведет отдельные переговоры со своими коллегами из Турции и Ирана. В ходе нынешнего визита у Путина запланированы переговоры с руководством страны Верховным...
Сергей Нарышкин прибыл с визитом в Баку
Директор Службы внешней разведки России Сергей Нарышкин прибыл с визитом в Баку, сообщает Sputnik Азербайджан. Отметим, что вчера Нарышкин находился с визитом в Армении, где встретился с высшим руководством страны.
Сегодня в Тегеране будет определена судьба Армении и армянского народа — Казинян
Сегодня в Тегеране будет определена судьба Армении и армянского народа. Об этом в своем Фейсбуке написал Артур Казинян. В Тегеране сегодня встретятся президенты Ирана, России и Турции, а до этого в Армению прибыли главы внешней разведки США, Ирана и России. Иран заявил,...
В Тегеране проходит встреча Раиси и Эрдогана
В Тегеране началось 7-е заседание Совета сотрудничества высокого уровня Турция-Иран, сообщает Al Jazira. Обсуждения проходят в закрытом для прессы режиме под председательством Эрдогана и Раиси.
Алиев раскритиковал антиазербайджанские инициативы Евросоюза
В адрес Азербайджана со стороны ЕС постоянно звучат обвинения, оскорбления и ложь, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев на встрече с представителем Европарламента. «Я даже забыл число антиазербайджанских резолюций Европарламента. Возможно, их более 10», отметил Ал...
Армения поспешила выполнить требование Азербайджана — Гегам Манукян
Сегодня секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян дал неожиданное интервью государственному агентству «Арменпресс», в котором подтвердил, что на территории Республики Арцах нет вооруженных сил Армении, а контрактники-граждане РА в Армии обороны Арцаха не служат. О...
Судебное заседание по «делу Сильвы» отложено до 20 сентября
Второй президент РА Роберт Кочарян заболел коронавирусом. Об этом сообщил его адвокат Айк Алумян, представив причины его отсутствия на заседании. Судья Анна Данибекян отложила процесс до 20 сентября. Напомним, сегодня в суде общей юрисдикции Еревана под председательство...