Մարտի 1-ից մեթադոնային փոխարինող բուժումը Կախվածությունների բուժման կենտրոնում կտրամադրվի անվճար
Պետական առողջապահական քաղաքականության շրջանակում նախատեսված փոփոխությունների արդյունքում, 2026 թվականի մարտի 1-ից մեթադոնային փոխարինող բուժումը Կախվածությունների բուժման ազգային կենտրոնում կտրամադրվի անվճար՝ բնակչության առողջության պահպանման և բարելավման, ինչպես նաև առ...
Սամվել Կարապետյանն ամրապնդել է դիրքերը Forbes-ի վարկանիշում
Չնայած շուրջ 9 ամիս է՝ Սամվել Կարապետյանը կալանավորված է Հայաստանում, նրա բիզնեսը Հայաստանից դուրս շարունակում է կայուն աճ արձանագրել։2025 թվականի արդյունքներով Սամվել Կարապետյանի «Տաշիր» ընկերությունների խումբը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը «Forbes» ամսագրի կողմից կազմված ա...
ԱՄՆ եվրոպացի դաշնակիցները լայնորեն աջակցում են Իրանի դեմ Թրամփի արշավին․ Ռյուտե
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն երեքշաբթի օրը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի եվրոպական դաշնակիցները լայնորեն աջակցում են Իրանի դեմ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ռազմական արշավին, հայտնում է AFP-ն: Վաշինգտոնի կողմից Իրանի ռմբակոծությունները, որոնց հետևանքով սպանվել է գերագույն առա...
Փաշինյանը չպե՛տք է վերարտադրվի, նրա հաղթանակը անդառնալի հետևանքներ կունենա մեր պետության ապագայի վրա. Ասլանյան
Միասնական ազգային սահմանադրական կուսակցության (ՄԱՍԿ) վարչության անունից լիազորված եմ հայտարարել, որ ՄԱՍԿ-ը ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ստացել է պետական գրանցում, որի առիթ առթով շնորհավորում եմ մեր բոլոր համակիրներին։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 3ին, ԱԺում հայտարարությ...
Իսրայելի «12-րդ ալիքը» հաղորդել է Իրանի նոր պաշտպանության նախարարի մահվան մասին
Իսրայելի «12-րդ ալիքը» սոցիալական ցանցերում հաղորդել է Իրանի նոր պաշտպանության նախարարի մահվան մասին։ «Իրանի նոր պաշտպանության նախարարը սպանվել է», - հաղորդել է իսրայելական լրատվամիջոցը։ Մարտի 2-ին Իրանի նախագահը Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի գեներալ Մաջի...
Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Վրաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր՝ մարտի 3ին, աշխատանքային այցով մեկնել է Վրաստան, որտեղ տեղի է ունենալու Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 15րդ նիստը։ Նախատեսված է նաև Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փա...
Իրանի օդային պաշտպանությունը, ռազմաօդային ուժերը, նավատորմը և ղեկավարությունը վերացել են․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը X-ի իր էջում գրառում է արել.․ «Իրանի օդային պաշտպանությունը, ռազմաօդային ուժերը, նավատորմը և ղեկավարությունը վերացել են։ Նրանք ուզում են բանակցել։ Ասացի՝ շատ ուշ է»։
Աբու Դաբիում մնացած զբոսաշրջիկները կարող են երկարաձգել կեցությունը՝ կառավարության աջակցությամբ
Մերձավոր Արևելքում աճող լարվածության և դրան հաջորդած թռիչքների համատարած չեղարկումների ֆոնին, Աբու Դաբիի մշակույթի և զբոսաշրջության դեպարտամենտը հրահանգել է էմիրության բոլոր հյուրանոցներին թույլ տալ ճամփորդական սահմանափակումների պատճառով մնացած հյուրերին երկարացնել իրեն...
Հեռախոսազրույց՝ տարածաշրջանային լարվածության ֆոնին
Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Օմանի Սուլթանության ԱԳ նախարար Բադր բին Համադ բին Համուդ Ալ-Բուսաիդիի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից: Զրուցակիցները քննարկել են Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը: Ընդգծվել է խաղաղ մի...
Քուվեյթը դատապարտում է Իրանի հարձակումն ԱՄՆ դեսպանության շենքի վրա իր մայրաքաղաքում
Քուվեյթը դատապարտում է Իրանի հարձակումն ԱՄՆ դեսպանության շենքի վրա իր մայրաքաղաքում և վերահաստատում է անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու իրավունքը՝ անվտանգության և տարածքային ամբողջականության պաշտպանության համար: Այս մասին ասվում է երկրի Արտաքին գործերի նախարարության հայտար...

Главы Минобороны Грузии, Турции и Азербайджана обсудили совместные учения
инистр обороны Грузии Джуаншер Бурчуладзе на встрече с коллегами из Турции и Азербайджана в турецком городе Карсе обсудил трехсторонний формат сотрудничества, а также проведение совместных военных учений. Как передаетАрменпресс, об этом в четверг сообщила пресс-служба г...
Лачинский коридор закрыт по той же причине, по которой 27 сентября 2020 года началась война — Теванян
Лачинский коридор закрыт точно по той же причине, по которой 27 сентября 2020-го началась война, написал на своей странице в фейсбуке депутат оппозиционной фракции «Айастан» Андраник Теванян. Как до войны, так и сейчас Никол Пашинян предоставил Алиеву возможность прибег...
Армен Рустамян и Ишхан Сагателян встретились с послом Франции
Политический представитель Бюро АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян и представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» в Армении Ишхан Сагателян 2 февраля встретились с gослом Франции в Республике Армения Анн Луйо. Об этом сообщает пресс-служба Верховного органа АРФД. Осн...
Пострадавшие в пожаре в Гегаркунике военные постепенно восстанавливаются
Пострадавшие в результате пожара в казарме в Гегаркунике военные в удовлетворительном состоянии, угрозы жизни нет, сообщила на брифинге глава Минздрава РА Анаит Аванесян. «Все трое постепенно восстанавливаются. Процесс лечения от ожогов довольно долгий: после операций п...
Да, Азербайджан вернул те земли, которые ему принадлежат. Лавров
История карабахской войны уходит вглубь десятилетий, и когда долгие годы Армения откупоривала семь районов вокруг Азербайджана, и потом, когда отчаявшись решить вопросы политическим путем Россия предлагала многочисленные варианты, которые еще предыдущее армянское руково...
Акция МВД Азербайджана по выявлению поставщиков наркотиков из Ирана: Десятки задержанных
Главное управление по борьбе с наркотиками министерства внутренних дел Азербайджана провело «спецоперацию по задержанию членов преступной группировки, которая поставляла наркотики из Исламской Республики Иран в Азербайджан и продавала их». Как сообщают азербайджанские С...
WSJ: французский спецназ перехватил направлявшееся в Йемен оружие из Ирана
Французский спецназ захватил судно с оружием и боеприпасами, которое поставлялось Ираном для хуситов в Йемене, пишет The Wall Street Journal. 15 января французский военный корабль остановил у берегов Йемена судно, которое подозревалось в контрабанде оружия. На борту фра...
Каждый стал сожалеть, когда Никол причинил вред ему лично — Севак Акопян
Ярмарка «Малатия» в Ереване под угрозой закрытия. Сегодня ее сотрудники провели акцию, их выступления это еще одна трагедия, написал на своей странице в фейсбуке главред Yerevan.today Севак Акопян. «Некоторые ругают властей, остальные упрекают, мол, ничего не говорите Н...
Открылась сухопутная граница между Нахиджеваном и Турцией
Открылась сухопутная граница между Нахиджеваном и Турцией. С сегодняшнего дня разрешен проезд частных автомобилей через ТПП «Садарак», пишет Sputnik Азербайджан. Пересечь границу могут только граждане с пропиской в Нахиджеване и лишь на собственном авто. Запрет на движе...
Тезис об ответственности России за ситуацию в Лачинском коридоре был самым опасным — Гегам Манукян
Тезис об ответственности России за ситуацию в Лачинском коридоре был самым опасным, заявил журналистам в парламенте депутат фракции «Айастан» Гегам Манукян. «Подпись Армении также стоит под трехсторонним заявлением от 9 ноября 2020 года, соответственно, Ереван несет сво...