Հայաստանը նոր վարկ կվերցնի Համաշխարհային բանկից պետբյուջեի համալրման համար: Համապատասխան որոշումը կայացվել է կառավարության այսօրվա նիստում
170,3 մլն եվրո վարկի գումարով կբարելավվի «Տնտեսական մրցակցության մասին» օրենսդրությունը, լրացուցիչ իրավական երաշխիքներ կընձեռնվեն ներդրողներին: Կընդլայնվեն նաև Հայաստանի մրցակցության և սպառողների իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովի լիազորությունները՝ կանխելու գնային սպեկուլյացիաները և այլ հակամրցակցային գործողությունները:
Վարկը կտրամադրվի տարեկան մոտ 3,7% տոկոսադրույքով, 28 տարի ժամկետով և 10 տարի արտոնյալ ժամանակահատվածով:

В Армении за сутки зарегистрировано 1703 новых случая заражения коронавирусом. Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности, на утро 13 ноября в стране зарегистрировано 114383 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 40130 пациентов (за день их число увеличилось на 322). Выздоровели 72116 человек (1986 за последние сутки), скончались 1697 пациентов (29 за последние сутки).
Еще 10 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 440.