Փաշինյանի վիճակը շատ վատ է․ Թաթոյանը կլինի վարչապետի թեկնածու․ Չալաբյան
Կենսաթոշակների բարձրացման համար նախատեսվող ֆինանսական միջոցների առնվազն կեսն ապահովված է լինելու տարվա ընթացքում ակնկալվող լրացուցիչ հարկային եկամուտներով, իսկ մնացած մասի հնարավորությունն ընձեռում են ինչպես պահուստային ֆոնդը, այնպես էլ ծախսերի վերաբաշխումը։ Այս մասին հ...
Նախիջևանի օդանավակայանի վրա ԱԹՍ-ների հարձակման լուրերից հետո դպրոցներ են տարհանվել
Իրանական անօդաչու թռչող սարքի հարձակման պատճառով Նախիջևանի օդանավակայանի հարակից դպրոցներից տարհանվել են ուսուցիչներն ու աշակերտները։ Այս մասին Report-ին հայտնել են Նախիջևանի կրթության նախարարությունից։ Գերատեսչությունից նշել են, որ տվյալ տարածքում գտնվող երկու դպրոց է...
Իտալիան պլանավորում է օդային պաշտպանական օգնություն ուղարկել Պարսից ծոցի երկրներին
Իտալիան ծրագրում է օդային պաշտպանության օգնություն ուղարկել Պարսից ծոցի երկրներին Իրանի հարվածներից հետո, ասում է Մելոնին Իտալիան պլանավորում է օդային պաշտպանական օգնություն ուղարկել Պարսից ծոցի երկրներին՝ իրանական հարվածներից պաշտպանվելու նպատակով։ Ինչպես հաղորդում է «...
Իրանի դեմ պատերազմի սկզբից ի վեր հարվածներ են հասցվել երկրի 174 քաղաքների
Իրանի դեմ պատերազմի սկզբից ի վեր հարվածներ են հասցվել երկրի 174 քաղաքների։ Այս մասին հայտնում էTasnim-ը։ «Ընդհանուր առմամբ 636 բնակավայրերում գրանցվել է 1332 հարձակում։ Վերջին հարվածների հետևանքով լուրջ վնասներ են կրել 105 քաղաքացիական օբյեկտներ»,- նշված է հաղորդագրությ...
Պատերազմի երկարումը նշանակում է, որ այն ամեն պահ կարող է ունենալ անկանխատեսելի դրսևորումներ․ թյուրքագետ
Թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Արդեն մոտ մեկ շաբաթ տևող իրանա-իսրայելա-ամերիկյան պատերազմում, չնայած դրա այլևս երկարաժամկետ բնույթին, կարծես թե թևակոխում ենք նոր փուլ։ Այս հյուծիչ պատերազմի վերջին ժամերին գլխավոր «ինտրիգը» կապված է քրդերի հետ, որոնց, ըստ ամենա...
Իրաքի իշխանությունները թույլ չեն տա, որ երկիրը ներքաշվի պատերազմի մեջ
Իրաքի իշխանությունները թույլ չեն տա, որ երկիրը ներքաշվի պատերազմի մեջ կամ ապակայունացվի իրադրությունը հանրապետության ներսում։ Այս մասին հայտարարել է Իրաքի վարչապետ և գերագույն գլխավոր հրամանատար Մոհամմեդ աս Սուդանին՝ զինված ուժերի միացյալ գործողությունների հրամանատարութ...
Կառավարությունը հաստատեց կենսաթոշակներն ու նպաստները բարձրացնելու որոշումը
Հայաստանի կառավարությունն ընդունեց որոշման նախագիծը, որի համաձայն՝ ընթացիկ տարվա ապրիլի 1-ից մինչև 10 հազար դրամով և ավելի կբարձրանան 623 հազար 353 անձի կենսաթոշակներն ու նպաստները։ ՀՀ կառավարության մարտի 5-ի նիստում կենսաթոշակների և նպաստների բարձրացման մասին որոշման...
«Գորիս» ՔԿՀ-ում հայտնաբերել են արգելված իրերով ներնետված փաթեթ
Մարտի 3-ին՝ ժամը 18:45-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Գորիս» քրեակատարողական հիմնարկի պահակետի ծառայողը նկատել է, որ հիմնարկի ընդհանուր օգտագործման լոգարանի տանիքին առկա է սպիտակ, կպչուն ժապավենով փաթեթավորված ներնետված փաթեթ: Ծառայողները, սահմանված կարգով զննության ենթարկելով...
«Սարգիս Սիանոսյան Օնիկի» Ա/Ձ-ին պատկանող լցակայանում հայտնաբերվել է թերլիցքավորման դեպք
ՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող վերահսկողական միջոցառումների շրջանակում բենզինի և դիզելային վառելիքի վաճառքով զբաղվող «ՍԱՐԳԻՍ ՍԻԱՆՈՍՅԱՆ ՕՆԻԿԻ» Ա/Ձ -ին պատկանող լցակայանում անցկացվել են ստուգումներ (հասցե՝ Արարատի մարզ, Մարմաշեն, Երևան-Արտաշ...

Евросоюз поддержит переговоры по мирному договору: Мишель и Алиев обсудили миссию ЕС в Армении
Европейский союз продолжит усилия по нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном. Об этом на встрече с президентом Азербайджана Алиевым 17 февраля заявил председатель Евросовета Шарль Мишель, сообщают азербайджанские СМИ. По словам Мишеля, Европейский союз про...
Алиев заверил, что Азербайджан поддерживает брюссельский мирный процесс
Азербайджан поддерживает брюссельский мирный процесс. Об этом на встрече с председателем Евросовета Шарлем Мишелем 17 февраля заявил президент Азербайджана Алиев, сообщают азербайджанские СМИ. Встреча состоялась на полях Мюнхенской конференции по безопасности. Отмечаетс...
Председатель Евросовета провел встречу с Алиевым
Председатель Евросовета Шарль Мишель 17 февраля встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Об этом сообщают азербайджанские СМИ. Встреча состоялась на полях Мюнхенской конференции по безопасности. Напомним, что ранее Мишель провел неформальную встречу с пре...
«Ты и твои полицейские — просто ничто, мусор»: жительница бывшего здания Минобороны Пашиняну
Мы всю ночь были у костра, с нами маленькие дети, которые спали на земле, рассказала журналистам жительница бывшего здания Минобороны, переданное правительством на баланс Комитета госдоходов. Вчера утром около 150 семей, выселенных правоохранительными органами из бывшег...
Бороться - означает делать очень большую, серьезную, ежедневную работу по всем направлениям: Рубен Варданян
17 февраля государственный министр Республики Арцах, начальник Оперативного штаба Рубен Варданян созвал расширенное совещание с участием руководящего состава государственных органов и глав районных администраций. Как передает Аппарата государственного министра, Рубен Ва...
Министр юстиции Армении принял делегацию, возглавляемую заместителем Генерального секретаря Совета Европы
Министр юстиции Армении Григор Минасян принял делегацию во главе с заместителем Генерального секретаря Совета Европы Бьёрном Берге. Как передает Министерства юстиции, Григор Минасян поблагодарил Бьёрна Берга за содействие, оказываемое Советом Европы. Министр особо отмет...
Москва готова организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана: Мария Захарова
Российская сторона подтверждает свою готовность организовать встречу глав МИД Армении и Азербайджана в Москве. Об этом на еженедельном брифинге сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова. Она добавила, что Россия продолжает содействовать процессу заклю...
Армянские спасатели вернулись из Турции
Группа спасателей из Армении завершила работу в Адыямане и вернулась на родину. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат-армянин парламента Турции Гаро Пайлан. «Армянские спасатели день и ночь ценой своих жизней работали, вытаскивая из-под завалов большое ко...
В Армению прибыли содокладчики ПАСЕ с целью ознакомления на месте с кризисом вокруг Лачинского коридора
17 февраля председатель Нацинального собрания Армении Ален Симонян принял содокладчиков Мониторинговой комиссии ПАСЕ по армянским вопросам Киммо Кильюнен и Бориану Оберг. Как сообщили в Национальном собрании, приветствуя гостей, спикер НС РА подчеркнул важность их визи...
Виктор Согомонян покинет пост руководителя офиса второго президента РА Роберта Кочаряна
Новости Армении NEWS.amпобеседовало с доктором политических наук, профессором Московского государственного института международных отношений (МГИМО) Виктором Согомоняном о стартующих в Ереване специальных курсах журналистского мастерства и его дальнейшей работе в офисе...