ՔՊ-ն ձեռքուոտք է ընկել. դիմել են անգամ Դիաննա Գասպարյանին․ «Իրավունք»
«Իրավունք» թերթը գրում է. «Վաղարշապատի ընտրություններին ընդառաջ ՔՊ-ն ձեռքուոտք է ընկել. է՛լ ներկա, է՛լ նախկին բոլորին դիմում են՝ օգնություն աղերսելով: Ասում են՝ դիմել են նաեւ Վաղարշապատի նախկին ղեկավար Դիաննա Գասպարյանին, ով քաղաքավարի նրանց իրենց տեղն է ցույց տվել՝ ասե...
Եթե անհանգստանալու բան չունեն, ինչի՞ համար է նման ագրեսիվ քարոզչությունը․ «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Փաշինյանի իշխանական քարոզչամեքենան, քպական քարոզիչները, այդ թվում՝ պետական պաշտոններ զբաղեցնող, անցած հանգստյան օրերին մի կատաղի արշավ էին ծավալել՝ Փարաքար համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանի և նրա հետ նույն վայրում գտնվող իր ընկերոջ սպանության...
Քննչական կոմիտեի ղեկավարը չկարողացավ փրկել իրավիճակը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունն ակնհայտորեն փորձում է այնպես անել, որ Փարաքարի ընտրված համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանի եւ նրա ընկեր, ոստիկանության օպերլիազոր Կարեն Աբրահամյանի սպանությունները համարվեն վենդետա` իսպառ փակելով մյուս հնարավո...
«Հոգեորսությունը» սկսված է. ողջ ռեսուրսը մոբիլիզացրել են Էջմիածնում. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պատերազմի տարելիցի օրը՝ սեպտեմբերի 27-ին, Էջմիածին քաղաքի «Նոր Դվին» ռեստորանում իշխանական էլիտայի ներկայացուցիչները՝ էկոնոմիկայի, ՏԿԵ եւ ֆինանսների նախարարները ճաշկերույթ էին կազմակերպել՝ Էջմիածնի գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Չնայ...
Ինչու Սամվել Կարապետյանին Արմավիրի բանտից տեղափոխեցին ԱԱԾ մեկուսարան. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկություններով, երբ գործարար-բարերար Սամվել Կարապետյանին Արմավիրի քրեակատարողական հիմնարկից անակնկալ տեղափոխեցին ԱԱԾ մեկուսարան, դրան նախորդել էին լուրջ իրադարձություններ։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրները փո...
Սեպտեմբերի 29-ը եզդի ժողովրդի միասնության և համերաշխության օրն է
Գագիկ Ծառուկյանը գրում է․ Այս օրը աշխարհի տարբեր անկյուններից եզդիները գալիս են Հայաստան՝ ուխտագնացության դեպի Ակնալիճ, որտեղ գտնվում է նրանց սրբավայրը։ Տաճարը տարիներ շարունակ դարձել է հավատքի, համախմբման ու ազգային ինքնության կենտրոն՝ շնորհիվ այն կառուցողների նվիրում...
Տեսանյութ․ Փոստանջյանը մանկության, իր երեխաների և պատերազմի մասին․ ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՄԱՐԴՈՒ ՄԱՍԻՆ
ԵԽԽՎ համազեկուցողները բարձր են գնահատել Հայաստանում արձանագրված առաջընթացը
Ստրասբուրգում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի Մոնիթորինգի հանձնաժողովում Հայաստանի պարտավորությունների հարցով համազեկուցողներ Բորիանա Աբերգի և Պիերո Ֆասսինոյի հետ։ Հանդիպման ընթացքում կողմե...
«Էկո միլք գրուպ»-ի արտադրատեսակների արտադրության կասեցումը վերացվել է. ՍԱՏՄ
«Էկո միլք գրուպ» ՍՊԸ-ին (Գեղարքունիք, ք.Վարդենիս) պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասի արտադրական գործունեության առանձին գործառույթների՝ «Ռեժան», «Թթվասեր», «Կաթնաշոռ», «Մածուն» և «Կաթ պարունակող մթերք թթվասերի տեխնոլոգիայով» արտադրատեսակների արտադրության կասեցումը վերացվել...
Խաչատուրյանն ու Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի պատվիրակությունը քննարկել են տարածաշրջանային իրավիճակը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Սաբինե Ֆենդրիխի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմից: Նախագահ Խաչատուրյանը, ողջունելով հյուրերին, բարձր է գնահատել հիմնադրամի կողմից Հայ...

Российские миротворцы обеспечивают безопасность движения транспорта по Лачинскому коридору
Военнослужащие российского миротворческого контингента обеспечивают безопасность движения автотранспорта и перемещения граждан по Лачинскому коридору в Нагорном Карабахе, сообщили в Минобороны РФ. «Миротворцы обеспечивают безопасность движения гражданского автотранспорт...
У дома вице-спикера парламента от правящего блока «Мой шаг» Алена Симоняна прошла акция протеста
Граждане продолжают свои акции протеста во дворах домов депутатов от правящего блока «Мой шаг», обвиняя их в предательстве и сдаче территорий Карабаха. Участники акции выкрикивают: «Ален Симонян, таким предателям как вы, нет места в нашей стране». Подобные акции уже про...
Губернатор Сюникской области Армении Унан Погосян подал в отставку
Губернатор Сюникской области Армении Унан Погосян подал в отставку. Об этом сообщила советник губернатора Армине Авагян. Отметим, что Погосян был назначен на должность губернатора Сюника 16 октября 2018 года.
Америабанк успешно разместил первые «зеленые» облигации
Америабанк выпустил «зеленые» облигации в евро на сумму, эквивалентную 50 миллионам долларов США, что стало важной вехой на местном финансовом рынке как первый в истории проект по выпуску «зеленых» облигаций в Армении. Облигации были структурированы в соответствии с меж...
«Процветающая Армения»: Пашинян не может вести переговоры с Алиевым
Невозможно надеяться на то, что нынешние власти Армении могут заняться вопросом возвращения военнопленных на родину. В Армении, по сути, сейчас нет власти, а есть лишь один человек (премьер-министр Армении Никол Пашинян ред.), который пишет какие-то «мемуары» в «Faceboo...
Пашинян не поедет в Москву, состоялся его разговор с Мишустиным
Премьер-министры Армении и России Никол Пашинян и Михаил Мишустин сегодня провели телефонный разговор по инициативе российской стороны. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, Михаил Мишустин проинформировал, что, исходя из эпидемиологической обстановки, он обр...
Mediaport: Визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Россию отменен
Визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Россию отменен, поскольку последнему не удалось добиться от российского руководства встречи на высшем уровне. Об этом сообщает Mediaport. «Все усилия Армении по организации двусторонней встречи Пашинян Путин провалились....
Азербайджан построит автодорогу до границы с Арменией
Азербайджан планирует построить автодорогу до границы с Арменией по территории, перешедшей под контроль республики в Карабахе. Об этом сообщил в понедельник руководитель пресс-службы Государственного агентства автомобильных дорог страны Анар Наджафли. «Новая дорога - эт...
Президент Армении обратился к Путину с просьбой содействовать возвращению из Азербайджана армянских пленных
Президент Армении Армен Саркисян обратился к президенту России Владимиру Путину с просьбой оказать содействие в возвращении из Азербайджана армянских военнопленных и заложников. В письме, в частности, отмечается, что армянская общественность и диаспора обеспокоены ситуа...
Депутат от «Светлой Армении» обратилась в Полицию по поводу полицейских в сомнительной форме
Депутат от партии «Светлая Армения» Ани Самсонян опубликовала на своей странице в «Facebook» сообщение, в котором отметила, что несколько дней назад она обратилась к начальнику Полиции по поводу задержания неопознанными сотрудниками Полиции в масках протестующих на улиц...