ԱԽ քարտուղարը ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի դեսպանի հետ քննարկել է երկկողմ օրակարգային հարցեր
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Պամելա Քոուլին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից: Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է...
«Զանգեզուրի միջանցքը» կարևոր քայլ կլինի ամբողջ թյուրքական աշխարհը կապելու համար. թուրք նախարար
«Զանգեզուրի միջանցքը» կենսական դեր է խաղում Կովկասում կարգավորման գործընթացում: Ինչպես փոխանցում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին ասել էԹուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն: «Մեր տարածաշրջանի համար մեկ այլ լավ լուր է Զանգեզ...
Երևան-Սևան ճանապարհին «Mercedes Sprinter»-ը բախվել է բետոնե արգելապատնեշներին
Այսօր՝ սեպտեմբերի 30-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 14:20-ի սահմաններում Արմավիրի մարզի բնակիչ 37-ամյա Թորոս Գ.-ն իր վարած «Mercedes Sprinter» մակնիշի ավտոմեքենայով Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 20 կմ հատվածում, դեպի Երևան ընթանալիս, բախվել է ճանապարհի վեր...
Իտալիայի նախագահը երկօրյա այցով ժամանել է Ադրբեջան
Սեպտեմբերի 30-ին Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլան պաշտոնական այցով ժամանել է Ադրբեջան: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Նշվում է, որ Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլային օդանավակայանում դիմավորել են Ադրբեջանի պաշտոնատար անձինք։
Ինդոնեզիայում գիշերօթիկ դպրոց է փլուզվել
Ինդոնեզիայում փրկարարները թթվածին և ջուր են հասցնում փլուզված դպրոցի շենքի բետոնե փլատակներում մնացած աշակերտներին, հաղորդումէ NDTV World-ը: Փրկարարները, ոստիկաններն ու զինվորներն աշխատել են ամբողջ գիշեր և Սիդոարջո քաղաքի Ալ Խոզինի իսլամական գիշերօթիկ դպրոցիփլատակներից...
Քննարկվել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում անցկացվող RISE 2025 համաժողովի շրջանակում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի ընտանիքի և սոցիալական ծառայությունների նախարար Մահինուր Օզդեմիր Գյոքթաշի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ աշխ...
Ֆիզիկական ակտիվության խթանում՝ ՀԱՕԱ-ի և ՀԱՕԿ-ի նոր համատեղ ծրագրերով
Հայաստանի ազգային օլիմպիական ակադեմիան (ՀԱՕԱ) և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՀԱՕԿ) ավելի ակտիվ համագործակցելու են մասսայական սպորտի զարգացման և հանրության տարբեր շերտերին մասսայական սպորտի հասանելիության ապահովման ուղղությամբ։ Իրականացվելիք ծրագրերն այսօր քննար...
Մենք ակտիվացնելու ենք մեր ջանքերը ԵՄ-ին անդամակցելու գործում․Հովհաննիսյան
ՀՀ ԱԺ ութերորդ գումարման տասներորդ նստաշրջանի հերթական նիստի ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը պատրաստվում է ակտիվացնել իր ջանքերը՝ Եվրոպական միությանը անդամակցելու ուղղությամբ։ Նրա խոսքով՝ ԵՄ անդա...
Լավ ա ՆԵթանյահուին չեք դատապարտել ցեղասպանությունը ճանաչելու համար.Վարդանյանը՝ ՔՊ–ին
Բերել ենք Հայոց ցեղասպանության ուրացումը քրեականացնող հոդված, ո՞րն է խնդիրը, որ ընդդիմանում եք. միակ խելքին մոտ բանը, որ ասում եք, այն է, որ այսպիսի հոդված արդեն կա՝ քրեական օրենսգրքի 136-րդ հոդվածը։ Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 30ին, ԱԺ-ում «Հայաստան» խմբակցության կողմ...
Սա խայտառակություն է, պետականությունը կործանելու ուղիղ ճանապարհ. Արծվիկ Մինասյան
Դուք այնքան եք ուրացել, որ հայոց պետականությունը կործանելու տեսակետից միակ անելիքը ձերն է մնացել։Այս մասին հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։ «Ի տարբերություն ձեզ, մենք մշտապես ենք մեր պետականության ամրացման կողքին եղել։ Երբ պրն․ Կոնջորյան...

Сергей Амбарцумян: Пашинян должен уйти в отставку, призываю наш народ поддержать Вазгена Манукяна
NEWS.amпредставляет обращение известного армянского предпринимателя и мецената, генерального директора группы компаний «Монарх» Сергея Амбарцумяна к соотечественникам: «Дорогие соотечественники, Армения сегодня находится в архисложной ситуации, но не в безвыходной. Кажд...
Пашинян посеял страх среди депутатов фракции «Мой шаг», угрожает им физической расправой – Артур Ванецян
Среди депутатов фракции «Мой шаг» есть достаточно патриотичные, понимающие и осознающие реальность люди, которые очень хорошо понимают, что Пашинян потерпел фиаско, Пашинян проигравший лидер и им больше не пути с ним», - заявил в эфире «Pastinfo»председатель партии «Род...
Российские миротворцы в Карабахе помогли найти и вернуть двух жителей Карабаха
Военнослужащие российского миротворческого контингента в Карабахе помогли найти и вернуть домой двух жителей Нагорно-Карабахской Республики, оказавшихся на подконтрольной Азербайджану территории. Об этом Новости Армении NEWS.amсообщили в пресс-службе Российского миротво...
Глава дипломатии ЕС: Россия и Турция делят влияние в Сирии, Ливии, на Кавказе
Верховный представитель ЕС по внешней политике и политике безопасности Жозеп Боррель заявил, что «астанизация» отношений России и Турции позволила этим странам разделить сферы влияния в Сирии, Ливии и на Кавказе, передает РИА Новости. «Пять лет назад Турция и Россия не...
МИД Армении приветствует резолюцию по Карабаху, принятую Национального собрания Франции
Приветствуем принятую подавляющим большинством голосов Национального собрания Франции резолюцию о необходимости признания Нагорного Карабаха, которая последовала аналогичной резолюции, принятой Сенатом на прошлой неделе. Об этом говорится в комментарии пресс-секретаря М...
Кремль: Россия не меняла своей позиции по статусу Нагорного Карабаха
Россия не меняла своей позиции по статусу Нагорного Карабаха, как и другие страны, принадлежность этой территории достаточно давно определена резолюциями Совета безопасности, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости. «Принадл...
Лавров и Гутерриш обсудили ситуацию в Нагорном Карабахе
Министр иностранных дел России Сергей Лавров и генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш провели телефонные разговор. Темами беседы стали российская вакцина от коронавируса COVID-19 «Спутник V», кризис в Йемене, Ливии, вопросы назначения на руководящие посты в секретар...
Надо сформировать пользующееся доверием народа руководство — заявление армянских дипломатов
Ряд армянских дипломатов распространили заявление, в котором, в частности, отмечается: Дорогие соотечественники, дерзкая и недальновидная внешняя политика нынешнего руководства Республики Армения поставила нашу страну перед серьезными вызовами. Не была должным образом о...
Самвел Карапетян: Есть только один правильный выход — бескровная смена власти
NEWS. amпредставляет полный текст обращения к соотечественникам известного армянского предпринимателя, президента группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна. Дорогие соотечественники, Армения и Арцах сегодня переживают трудные, без преувеличения трагические времена. П...
Российские миротворцы приступили к разминированию окраины Степанакерта
Военнослужащие Международного противоминного центра Минобороны России продолжают работу по инженерной разведке и разминированию местности в зоне ответственности российских миротворческих сил в Нагорном Карабахе, сообщает Минобороны РФ. В течение дня российские миротворц...