Տեսանյութ․ Ինչ կլինի, եթե մեկ ամիս Հայաստանի ելքն ու մուտքը փակվի․ երբ կարող է մեր երկիրը ինքնիշխան դառնալ
Ուկրաինան այժմ գտնվում է ճգնաժամային իրավիճակում. Զելենսկի
Ուկրաինան այժմ գտնվում է ճգնաժամային իրավիճակում։ Լրատվամիջոցներում մեծ աղմուկ և քաղաքական ճնշում կա, հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Ղրիմի պլատֆորմի չորրորդ խորհրդարանական գագաթնաժողովին ուղղված տեսաուղերձի ժամանակ՝ РБК-Украина-իփոխանցմամբ։ «Մենք հիմ...
Հայաստան–ԱՄՆ նոր տեխնոլոգիական գործընկերությունը քննարկվել է բիզնես նախաճաշի ընթացքում
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը բիզնես նախաճաշի ձևաչափով հանդիպել է Հայաստանում գործող ամերիկյան վերազգային կիսահաղորդչային ոլորտի ընկերությունների ղեկավարների հետ: Այս մասին Մխիթար Հայրապետյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։ «...
Կացության կարգավիճակների պետական տուրքերը կբարձրանան Հայաստանում
Հայաստանում կացության կարգավիճակները նախկին՝ «ժամանակավոր, մշտական, հատուկ»ի փոխարեն կլինեն երկուսը` ժամանակավոր և մշտական: Այս մասին ԱԺում ասաց ՆԳ փոխնախարար Արմեն Ղազարյանը։ Ըստ փոխնախարարի՝ աշխատանքային միգրացիոն հոսքերի կարգավորման նպատակով կհանվի աշխատանքային հիմքո...
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերություններին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը նոյեմբերի 24-ին հանդիպել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ազգային ժողովը, Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է...
Ալիևը Սևանը չի անվանել «Գյոյչա», այլ՝ ռուսական քարտեզ է հիշատակել. Արեգ Քոչինյան
Դիտարկմանը, որ Ալիևը հայաստանյան տեղանուններն անվանում է ադրբեջանական անվանումներով, այդ թվում Սևանն անվանել է Գյոյչա, նախագահի խոսքը որևէ կերպ չարդարացնելով կամ չպաշտպանելով, ինձ համար դա քննադատելի խոսք է եղել, բայց եկեք արձանագրենք, որ ինքը Սևանը չի անվանել Գյոյչա: Ա...
Քննարկվել է Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող և անհետ կորած համարվող անձանց խնդիրը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 24-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահ, ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասայի (Պորտուգալիա) հետ: ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահը դրական է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումները` նշելով, որ...
«Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում կանխվել է թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձը․ ձերբակալվել է մեկ անձ
Քրեակատարողական ծառայության կենտրոնական մարմնի օպերատիվ վարչության «Արմավիր» տարածքային բաժնի ծառայողները, իրացնելով նախապես ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, խուզարկության են ենթարկել «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում պատիժ կրող դատապարտյալի մոտ կարճատև տեսակցությա...
Ֆինլանդիայում կարող է ՆԱՏՕ-ի ստորաբաժանում տեղակայվել
Ֆինլանդիան ՆԱՏՕ-ին կառաջարկի իր տարածքում տեղակայել դաշինքի հրամանատարական համակարգի ստորաբաժանում, որի կազմում կլինի մոտավորապես 50 զինծառայող: Այս մասին նոյեմբերի 24-ին հայտարարել է հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը։ «Պաշտպանության նախարար Անտի Հյաքյանենը հ...
ՀՖՖ նախագահի ցավակցական ուղերձը Նիկիտա Սիմոնյանի մահվան կապակցությամբ
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը լեգենդար խորհրդային ֆուտբոլիստ եւ մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Նիկիտա Սամոնյանի մահվան կակապցությամբ հանդես է եկել ցավակցական ուղերձով։ «Խորին ցավով տեղեկացանք լեգենդար մարզիչ և ֆուտբոլի մեծ աստղ Նիկիտա Սիմոնյանի մ...

Казинян: в первый день войны Эрдоган связал наши руки, а Никол – язык
В первый день войны Эрдоган (президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган ред.) связал наши руки, а Никол язык. Об этом на своей странице в Фейсбуке написал депутат от оппозиционной фракции «Армения» Артур Казинян. «В прошлом году, в этот день, когда уже началась 44-дневная во...
Иммунолог Крючков рассказал, кто может заболеть COVID-19 после прививки
Иммунолог, кандидат медицинских наук НиколайКрючковрассказалkp.ru, кто может заразиться коронавирусной инфекцией, будучи вакцинированным. Так, вероятность заразиться после вакцинации высока улюдей сослабленным иммунитетом. Кним относятся пациенты снекоторыми генетическ...
Врач Мясников назвал категорию людей, защищенных от коронавируса
Врач и телеведущийАлександр Мясниковрассказал, что группа крови учеловека может повлиять наразвитие заболеваний. Об этом сообщаетРИА «Новости». По его словам, обладатели первой группы чаще сталкиваются сязвой желудка, а второй сраком желудка. Приэтом люди стретьей и чет...
Движение по трассе Джугба — Сочи восстановлено
На трассе Джуба Сочи восстановили движение транспорта, сообщаетРИА «Новости»со ссылкой нагородскую администрацию. «Движение натрассе Джубга Сочи 147вЛазаревском районе восстановлено. Перекрытие научастках врайоне населенных пунктов Лоо, Вардане и Буу снято», рассказали...
Корабли Черноморского флота завершили учения у берегов Крыма
Порядка 20кораблей Черноморского флота России возвращаются наместа дислокации после совместных учений Крымской и Новороссийской военно-морских баз. Об этом сообщил официальный представитель флота Алексей Рулев, передает«Интерфакс». «Разнородные корабельные группы Черном...
«Ъ»: Россия поставила условие для выдачи визы Нуланд
Заместитель госсекретаря США ВикторияНуландможет получить визу длявъезда вРоссию вближайшее время, пишет«Коммерсантъ»со ссылкой наинформированный источник. По словам источника вроссийских госструктурах, политик может прилететь вМоскву воктябре. Приэтом российская сторон...
Источник сообщил, что в правительстве Крыма ожидаются отставки
В Совете министров Крыма вближайшее время ожидается несколько отставок. Об этом сообщаетРИА «Новости»со ссылкой наисточник вкрымском правительстве. По его словам, курс обновления структуры власти продолжится. Своего поста может лишиться министр транспорта КрымаЕвгений И...
В Ростове-на-Дону произошел взрыв газа в многоквартирном доме
В Ростове-на-Дону взорвался газ вмногоквартирном доме, сообщаетТАССсо ссылкой напресс-службу мэрии города. Авария произошла вдоме наулице Магнитогорской, 3/1. По данным агентства, взрыв произошел около9.30мск вквартире напятом этаже, где проживает пожилой мужчина. Врезу...
Подозрительное устройство обнаружили у пассажира в аэропорту Перми
В пермском аэропорту Большое Савино, который был перекрыт, найдено подозрительное устройство. Об этом сообщает портал59.ruсо ссылкой наМинтербез Прикамья. 25сентября экстренные службы оцепили воздушную гавань дляпроверки. Околотерминалов работали оперативные службы. «В...
Главы МИД Армении и Азербайджана провели переговоры с участием МГ ОБСЕ
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Ховаев (Россия), Стефан Висконти (Франция), Эндрю Шофер (США), предложили Еревану и Баку конкретные целенаправленные меры по деэскалации ситуации, а также возможные дальнейшие шаги. Об этом, как передает Sputnik Армения, говоритс...