ԲԸՏՄ-ին տրամադրվել է գերժամանակակից անօդաչու թռչող սարք
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ու Կովկասի բնության հիմնադրամի (CNF) համագործակցության շրջանակներում ԲԸՏՄ-ին են նվիրաբերվել DJI Matrice 30T տեսակի ժամանակակից անօդաչու թռչող սարք և այն սպասարկող անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցներ, ինչպես նաև DJI Matrice 4T անօդաչո...
Երևանում հունվարի 7-ի ցերեկը, hունվարի 8-ին, 9-ի գիշերը, 10-ի ցերեկը, 11-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ի ցերեկը, 10-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է ձյուն: Այս մասին հայտնում են«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից: Հանրապետության...
Քաղաքական հետապնդումը Սամվել Կարապետյանի դեպքում սահմաններ չի ճանաչում․ փաստաբան
2025 թվականի դեկտեմբերի 30-ին Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ հունիսի 18-ից կիրառված ակնհայտ ապօրինի բանտային կալանքը փոխարինվել էր տնային կալանքով և լրացուցիչ սահմանափակումներով: Այս մասին գրել է փաստաբան Արամ Վարդևանյանը: «Ինչպես հայտնի է, Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու հե...
ԱՄՆ-ն և Վենեսուելան համաձայնության են եկել նավթահումքի շուրջ
Կարակասը և Վաշինգտոնը համաձայնություն են ձեռք բերել 2 միլիարդ դոլարի վենեսուելական նավթահումք ԱՄՆ արտահանելու շուրջ։ Այս մասին հայտնել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth Social հարթակում։ «Ուրախ եմ հայտարարելու, որ Վենեսուելայի ժամանակավոր իշխանությունները բարձրորակ, պա...
Էրդողանը և Թրամփը հեռախոսազրույց են ունեցել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսազրույց են ունեցել՝ Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակի և մի շարք այլ թեմաների շուրջ, հայտնել է Թուրքիայի նախագահի գրասենյակը՝ Известия-իփոխանցմամբ։ «Նախագահները քննարկել են Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի միջև ե...
Վենեսուելայում մեկշաբաթյա սուգ է հայտարարվել
Վենեսուելայի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դելսի Ռոդրիգեսը 7-օրյա սուգ է հայտարարել ԱՄՆ-ի կողմից պետության նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյին ձերբակալելու գործողության ժամանակ զոհվածների պատվին։ Այս մասին հաղորդում են վենեսուելական լրատվամիջոցները: «Ես որոշում եմ ընդունել 7...
Հայ դահուկորդը փակեց «Ադրբեջան» գրությունը՝ տուգանվելով մրցաշարում
Հայ դահուկորդ Միքայել Միքայելյանը տուգանվել է իտալական Tour de Ski մրցաշարում մարզահագուստի վրա «Ադրբեջան» բառը կպչուն ժապավենով փակելու համար։ «Ազատության» հետ զրույցում երիտասարդ դահուկորդը պատմեց՝ առավոտյան՝ մրցույթի մեկնարկից մոտ 2 ժամ առաջ էր ստացել հանդերձանքը, տե...
Գրենլանդիայի կառավարությունը պահանջում է քննարկել ԱՄՆ-ի հայտարարությունները կղզու վերաբերյալ
Դանիայի և Գրենլանդիայի կառավարությունները դիմել են ԱՄՆ պետքարտուղարություն՝ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ «անմիջապես» հանդիպում կազմակերպելու խնդրանքով: Այս մասին հայտարարել է Գրենլանդիայի արտաքին գործերի նախարար Վիվիան Մոցֆելդտը։ Ինչպես նշել է նախարարը Facebook-ում,...
Իսրայելի և Սիրիայի բարձրաստիճան պաշտոնյաները հանդիպել են ԱՄՆ հովանու ներքո Փարիզում
Իսրայելի և Սիրիայի բարձրաստիճան պաշտոնյաները Միացյալ Նահանգների հովանու ներքո հանդիպել և արդյունավետ քննարկումներ են անցկացնել Փարիզում հունվարի 5-ին և 6-ին։ Բանակցությունները կենտրոնացել են Սիրիայի ինքնիշխանության և կայունության, Իսրայելի անվտանգության և երկու երկրների...
Պարոն Փաշինյան, ինձ թվում է՝ դուք ավելի շատ ուզում եք վեհափառ լինել, քան վարչապետ մնալ. Արման Թաթոյան
Որպես վարչապետ՝ դուք ինձ երբեք չեք տեսնի մեր ազգային ինքնությունն ու եկեղեցին ծաղրի առարկա դարձնելիս, թմբուկ նվագելիս, կրկեսում ծաղրածուի դեր խաղալիս։ Այս մասին ասել է «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանը: «Մինչ մեր երկրի տարածքներն օկուպաց...

• Не удивляйтесь, если врагу будут переданы несколько сел – политолог
Кто не понял смысла заявления Минобороны РА и продвижение ВС Азербайджана, то объясню, что протекает процесс делимитации и демаркации границ, о котором правительство боится открыто заявить, но тайно уже выполняет. Об этом на своей странице в Фейсбуке написал политолог С...
• В МВД Молдавии насчитали 100 тыс. украинских беженцев на территории страны
В МВД Молдавии насчитали 100 тыс. украинских беженцев на территории страны
Чуть более 100 тысяч беженцев с Украины в настоящее время находятся в Молдавии.Какпередает INTERFAX.RU,об этом сообщил глава инспекции по чрезвычайным ситуациям МВД республики Александр Опря. "На территории Молдавии продолжают оставаться 100 832 гражданина Украины, почт...
• Минэкономики Армении предпринимает меры для обеспечения рынка недвижимости качественными услугами
Минэкономики Армении предпринимает меры для обеспечения рынка недвижимости качественными услугами
Министерство экономики Армении предпринимает меры для того, чтобы на рынке недвижимости было как можно меньше непрофессиональных компаний, предоставляющих некачественные услуги. Как сообщилив пресс-службе Министерства экономики республики, в ведомстве состоялась встреча...
• Ремонт газопровода в Арцахе начат
Ремонт газопровода в Арцахе начат
Благодаря переговорам при поддержке правительства Армении и российских миротворцев от 8 марта азербайджанская сторона сегодня приступила к ремонту поврежденного газопровода, сообщает Инфоштаб НКР. Согласно договоренности, подача газа будет восстановлена в короткие сроки...
• ПАСЕ проголосовала за выход России из Совета Европы
ПАСЕ проголосовала за выход России из Совета Европы
Представители Парламентской ассамблеи Совета Европы во вторник единогласно высказались за то, чтобы Россия покинула Совет Европы, Օб этом говорится в сообщении в твиттере организации. "За" высказались 216 человек, трое воздержались. "Ассамблея, проголосовав единогласно,...
• G7 проведет онлайн-встречу по ситуации вокруг Украины
G7 проведет онлайн-встречу по ситуации вокруг Украины
Представители стран Группы семи (G7) в среду проведут онлайн-переговоры, в ходе которых обсудят ситуацию вокруг Украины. Oб этом, отвечая на вопросы в парламенте, заявил министр финансов Японии Сюнъити Судзуки. "Наша страна [по ситуации вокруг Украины] тесно сотрудничае...
• Зеленский заявил о необходимости продолжения переговоров с Россией
Зеленский заявил о необходимости продолжения переговоров с Россией
Владимир Зеленский заявил в своем видеообращении в Telegram, что переговоры украинской делегации с Россией должны продолжаться, это трудно, но важно, позиции сторон звучат уже реалистичнее․ "Каждому нужно работать на своем месте, в том числе нашим представителям в делег...
• Будет прекращена подача газа по ряду адресов города Еревана
Будет прекращена подача газа по ряду адресов города Еревана
В целях проведения работ по подключению 17 марта с 10:00 до 17:00 будет прекращено газоснабжение по ряду адресов города Еревана: в административном районе Еревана Канакер-Зейтун - домов N 1, 2, 4, 6, 6а, 8, 10, 14/1 по улице Нерсисяна, домов 3, 5, 7, 9 - по улице Д. Ана...
• Мэром Вардениса избран Агарон Хачатрян: кандидат от ГД удалился
Мэром Вардениса избран Агарон Хачатрян: кандидат от ГД удалился
На внеочередном заседании Совета старейшин Вардениса мэром был избран лидер блока партий «Агарон Хачатрян» Агарон Хачатрян. После выборов до завершения заседания проигравший кандидат от «Гражданского договора» покинул комнату. Напомним, что по итогам состоявшихся 5 дека...
• Акция протеста у здания МИД: молодежь АРФД и РПА призывает присоединиться
Акция протеста у здания МИД: молодежь АРФД и РПА призывает присоединиться
Молодежный союз АРФД Армении и молодежные и студенческие организации Республиканской партии Армении распространили заявление, в котором призывают присоединиться к акциии у здания МИД РА 17 марта․ «В условиях углубляющихся в Армении системных, гуманитарных и кризисов в с...