Թուրքական լրատվամիջոցի հրապարակումն ամբողջությամբ կեղծիք է․ ՀՀ ԱՆ
Հայաստանի արդարադատության նախարարությունը հերքել է ՀՀ Սահմանադրության նոր տեքստի վերաբերյալ թուրքական Oda TV-ի հրապարակումը։ ՀՀ արդարադատության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ թուրքական լրատվամիջոցի հրապարակումն ամբողջությամբ կեղծիք է և չի համապատ...
ԱՄՆ-ն մի քանի ինքնաթիռ և ուղղաթիռ է տեղափոխել բրիտանական ավիաբազաներ
ԱՄՆ-ն մի քանի ինքնաթիռ և ուղղաթիռ է տեղափոխել բրիտանական ավիաբազաներ։ Այս մասին գրում է The Times թերթը: Հրատարակության տվյալների համաձայն՝ հունվարի 3-ից Սաֆոլքում և Գլոսթերշիրում գտնվող երեք բազաներում վայրէջք է կատարել առնվազն տասնչորս C-17 Globemaster տրանսպորտային ի...
Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են
Հունվարի 7-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Թումանյանի, Տաշիրի, Սևանի, Ճամբարակի, Մարտունիի, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի, Նաիրիի, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի, Արթիկի, Աշոցքի, Ամասիայի և Վանաձորի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։ Ա...
Տավուշում «Mercedes»-ը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր հայտնվել Աղստև գետում
Հունվարի 7-ին ավտովթար է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Ինչպես հայտնում էShamshyan.com-ը, ժամը 15:10-ի սահմաններում «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի Հաղարծին բնակավայրում, դեռևս անհայտ հանգամանքներում, դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և գլխիվայր...
Էրդողանը կոչ է արել F-35 կործանիչների ծրագրում ընդգրկել Թուրքիային
«Bloomberg»-ի հետ զրույցում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կոչ է արել F-35 կործանիչների ծրագրում ընդգրկել Թուրքիային՝ նշելով, որ այդ քայլը կնպաստի թուրք-ամերիկյան հարաբերությունների, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի անվտանգության ամրապնդմանը, գրում է ermenihaber-ը։ «Թուրքիայի...
Իրանի և ԱՄՆ-ի բանակցությունների վերսկսման համար առայժմ հարմար պայմաններ չկան․ Արաղչի
Իրանի և ԱՄՆ-ի բանակցությունների վերսկսման համար առայժմ հարմար պայմաններ չկան: Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին։ «Ներկա իրադրությունը ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններին չի նպաստում ամերիկյան քաղաքականության պատճառով», - Արաղչիի խոսքն է մեջբերո...
2025-ին պետական բյուջեում հարկերի և տուրքերի հավաքագրված եկամուտները գերազանցել են 2.7 տրլն դրամը
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականի ընթացքում ապահովվել են 2 տրլն 725.2 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը 2024 թվականի նույն ցուցանիշից ավելի է 334.3 մլրդ դրամով կամ 14%-ով: 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքով սահմանված...
Հայաստանում մեծությամբ երկրորդ կատվազգին կրկին նկատվել է Խոսրովի արգելոցում
«Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում ֆոտոխցիկները արձանագրել են Լուսան: Այս մասին հայտնել ենՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունից: Հայաստանում մեծությամբ երկրորդ կատվազգին է ։ Բնակվում է հիմնականում անտառներում, անտառամերձ ժայռոտ տարածքներում:
Փորձ է արվում գլխատել Հայոց Եկեղեցին․ Հայոց եկեղեցու պահպանության համահայկական խորհուրդ
Այն, ինչ կատարվում է վերջին օրերին, այլևս պարզապես «միջամտություն» չէ. սա բացահայտ պատերազմի հայտարարություն է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու, մեր ազգային ինքնության և պետականության հիմքերի դեմ։ 2026 թ. հունվարի 46-ին Նիկոլ Փաշինյանի և մի խումբ դավաճան հոգևորականների կող...
ԱՄՆ-ն չի ծրագրում ռազմական գործողություն Գրենլանդիայում․ Բարոն
Ֆրանսիայի արտգործնախարարության ղեկավար Ժան-Նոել Բարոն հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն իր հետ զրույցում բացառել է ԱՄՆ ռազմական գործողության հնարավորությունը Գրենլանդիայում։ Այս մասին Բարոն ասել է France Inter ռադիոկայանի եթերում։ «Ես հեռախո...

Экспорт российской нефти в Индию в марте увеличился в четыре раза
Экспорт российской нефти в Индию в марте увеличился в четыре раза, что свидетельствует о перераспределении мировых энергетических потоков после ситуации вокруг Украины, об этом пишет Financial Times. По данным издания, Индия, которая является третьей по величине страной...
Министр нефти Ирана: Тегеран готов поддержать Россия в условиях санкций
Иран готов поддержать Россию и развивать кооперацию в более интенсивном режиме. Об этом заявил министр нефти Ирана Джавад Оуджи на встрече с вице-премьером РФ Александром Новаком. «Россия находилась рядом с нами, когда мы попали под санкции, поэтому сегодня мы считаем с...
В Шуши пройдет заседание, посвященное 30-летию партнерства Азербайджан-ООН
В Шуши пройдет заседание, посвященное 30-летию партнерства Азербайджан-ООН, сообщает Sputnik Азербайджан. Основной целью мероприятия является обсуждение новых приоритетов и возможностей Азербайджана в постпандемических и постконфликтных реалиях. В заседании примут участ...
За несколько лет власти превратили страну-победительницу в проигравшую, а затем в капитулировавшую — Абрамян
За несколько лет власти превратили страну-победительницу в проигравшую, а затем в капитулировавшую. Об этом в своемфейсбукенаписал депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян. «Президент Азербайджана во время встречи с различными группами продолжает со всхлипом утвержда...
Пашинян заражает антироссийскими настроениями, что происходит за закрытыми дверями?
Мы уже заметили, что на фоне российско-украинского конфликта некоторые круги в Армении активно проводят антироссийскую пропаганду. Команда Пашиняна (и он сам), которая в оппозиционный период, выражала свою антироссийскую политику сжигая флаг России, бросая яйца в посоль...
Байден обсудит с Цзиньпином ситуацию вокруг Украины
Президент США Джо Байден обсудит с китайским лидером Си Цзиньпином ситуацию вокруг Украины. Как сообщил Белый дом, лидеры двух стран обсудят в пятницу «управление конкуренцией между двумя странами, а также войну России против Украины и другие вопросы, представляющих вза...
ВБ: Ряд развивающихся стран столкнутся с краткосрочной нехваткой пшеницы
Всемирный банк заявил, что ряд развивающихся стран столкнутся с краткосрочной нехваткой пшеницы из-за их высокой зависимости от украинского экспорта пшеницы. В своем последнем отчете Trade Watch Всемирный банк заявил, что Гамбия, Ливан, Молдова, Джибути, Ливия, Тунис и...
Путин и Эрдоган обсудили ситуацию в Украине
Состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом. Как сообщаетофициальный сайт Кремля, подробно рассмотрены вопросы двусторонней повестки дня. Дана позитивная оценка итогов недавних переговоров мин...
Россия готова содействовать переговорному процессу между Арменией и Азербайджаном: Мария Захарова
Россия приветствует готовность Азербайджана и Армении начать подготовку подписания мирного соглашения и готова поддержать переговорный процесс. Об этом заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова. «Мы приветствуем готовность Армении и Азербайджана присту...