• ՀՀ կառավարությունը բանտարկել է պարոն Կարապետյանին՝ անհեթեթ և քաղաքական դրդապատճառներով
Ամերկացի փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը Ֆեյսբուքում իր հայալեզու էջն է բացել և պարբերաբար հրապարակումներ է կատարում Սամվել Կարապետյանի գործի ու եկեղեցու դեմ արշավի մասին։ Միջազգային իրավաբանն իր առաջին հրապարակումն է արել․ «Մենք մի շարք հանդիպումներ ենք ունենում ԱՄՆ ընտրված...
• Թրամփը մտադիր է Ճապոնիա մեկնել այս տարվա հոկտեմբերի վերջին
Թրամփը մտադիր է Ճապոնիա մեկնել այս տարվա հոկտեմբերի վերջին
Սեպտեմբերի 25, 2025
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է Ճապոնիա մեկնել այս տարվա հոկտեմբերի վերջին: Այս մասին հաղորդել է ճապոնական Kyodo գործակալությունը՝ վկայակոչելով Ճապոնիայի կառավարությունում իր աղբյուրներին։ Ըստ գործակալության՝ այցի ստույգ ժամկետները ներկայումս համաձայնեցվում են։ Սպասվ...
• Մոլդովան կարող է անհետանալ աշխարհի քարտեզից և դառնալ ԵՄ գաղութ
Մոլդովան կարող է անհետանալ աշխարհի քարտեզից և դառնալ ԵՄ գաղութ
Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուի քաղաքականության պատճառով Մոլդովան կարող է անհետանալ աշխարհի քարտեզից և դառնալ ԵՄ գաղութ,ՌԻԱ Նովոստիինտված հարցազրույցում հայտարարել է Մոլդովայի խորհրդարանի ընդդիմադիր «Պոբեդա» դաշինքի անդամ Մարինա Տաուբերը։ Մոլդովացիների վերաբերմունքը եվրո...
• ՀՀ ԿԲ-ի բանկային հաշիվների կենտրոնացված ռեեստրը ժամանակավորապես անհասանելի կլինի
ՀՀ ԿԲ-ի բանկային հաշիվների կենտրոնացված ռեեստրը ժամանակավորապես անհասանելի կլինի
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի բանկային հաշիվների կենտրոնացված ռեեստրը ժամանակավորապես անհասանելի կլինի: Այս մասին հայտնում են Կենտրոնական բանկից: «Սեպտեմբերի 25-ին մինչև ժամը 18:00-ը տեխնիկական աշխատանքների կատարման պատճառով հասանելի չի լինի Հայաստանի Հանրա...
• Միրզոյանը շնորհավորել է Ալբանիայի արտաքին գործերի նորանշանակ նախարարին
Միրզոյանը շնորհավորել է Ալբանիայի արտաքին գործերի նորանշանակ նախարարին
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Ալբանիայի արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Էլիսա Սպիրոպալիին՝ նշելով, որ նրա հետ շարունակելու են համատեղ ջանքերը՝ ամրապնդելու Հայաստանի և Ալբանիայի միջև կապերը։ Արարատ Միրզոյանը նաև լավ համագործակցության...
• Տարադրամի փոխարժեքները սեպտեմբերի 25-ին
Տարադրամի փոխարժեքները սեպտեմբերի 25-ին
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 381.5 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 384 դրամ: Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է 447.5 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 451.5 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն...
• Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետին
Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ: Վստահ եմ, որ Ձեր փորձառու առաջնորդությամբ Վրաստանը շարունակելո...
• «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը ողջունում է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի մեկնարկը
«Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը ողջունում է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի մեկնարկը
Արձագանք Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությանը «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը ողջունում է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի մեկնարկը։ Հայաստանը կարիք ունի գրագետ ծրագրերի, հաշվարկված առաջարկների, հասարակության բոլոր ունակ շրջանակների միասնական աշխատանքի։ Հայաստանի այսօրվ...
• Տուսկը սպառնացել է խոցել ռուսական ինքնաթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը
Տուսկը սպառնացել է խոցել ռուսական ինքնաթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը
Ռուսաստանին սահմանակից երկրները, մասնավորապես Բալթյան երկրները, ցուցաբերում են հակահարված տալու ամենամեծ պատրաստակամությունը: Bloomberg-ի հաղորդման համաձայն՝ Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկը սպառնացել է խոցել ռուսական ինքնաթիռներն ու անօդաչու թռչող սարքերը, եթե դրանք խա...
• Մարտունիում հրդեհ է բռնկվել «Mercedes»-ում
Մարտունիում հրդեհ է բռնկվել «Mercedes»-ում
Երեկ՝ սեպտեմբերի 24-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ինչպես հայտնում էShamshyan.com-ը, ժամը 20։30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Մարտունի քաղաքի Գ...

Песков опроверг слухи о размещении в Карабахе турецких миротворцев
В тексте заявления премьер-министра Армении, президентов России и Азербайджана нет упоминания о размещении турецких военнослужащих. Об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. Об этом сообщает РИА Новости. В тексте заявления об этом нет ни слова. По...
Слухи о размещении в Нагорном Карабахе турецких миротворцев и о передаче сел Тавушской области являются ложными: пресс-секретарь
Вопрос размещения турецких миротворцев в Нагорном Карабахе не обсуждался, в опубликованном тексте об этом нет ни слова. Об этом на своей странице в Facebook заявила пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворкян. Эта информация также и слухи о передаче Азербайджану неко...
Главы МИД России и Турции обсудили ситуацию в Нагорном Карабахе
Министры иностранных дел Турции и России Мевлют Чавушоглу и Сергей Лавров провели во вторник телефонные переговоры, сообщилТАССисточник в турецком внешнеполитическом ведомстве. «Наш министр провел телефонные переговоры с главой МИД Российской Федерации Сергеем Лавровым....
Самвел Бабаян отказался от звания «Герой Арцаха» и прекратил полномочия секретаря Совета безопасности
Арцах центр армянской государственности, символ армянства, и мы были обязаны сохранить достоинство армян, написал на своей странице в Facebook секретарь Совета безопасности Республики Арцах Самвел Бабаян. «С осознанием этого мы пережили все этапы азербайджано-карабахско...
Самвел Бабаян: даже сейчас, в этих условиях, еще есть надежда на спасение нашего достоинства...
Армянский народ, Несколько часов назад я узнал, что премьер-министр Республики Армения совместно с президентами Азербайджанской Республики и Российской Федерации подписал уже знакомое всем вам заявление. Поспешив в Правительство РА, я попытался предотвратить национальну...
Российский вертолет сбит на территории Армении
Российский вертолет был сбит на территории Армении, сообщилSputnik Арменияисточник в российский силовых структурах. "Предположительно, со стороны Нахичевани был сбит российский вертолет. Он упал на территории Армении", - сказал нам источник. Подробности на данный момент...
Мою страницу никто не взламывал, это моя запись – Ваграм Погосян
Страница пресс-секретаря президента Республики Арцах Ваграма Погосяна в Facebook не взломана. Об этом в беседе с корреспондентомAysor.amзаявил сам Ваграм Погосян. «Мою страницу никто не взламывал. Это моя запись», - сказал Ваграм Погосян. Напомним, немногим ранее пресс-...
Атака ВС Азербайджана в направлении населенного пункта Красный Базар отбита – Минобороны Армении
Предпринятая в 14:20 атака Вооруженных сил Азербайджана в направлении населенного пункта Красный Базар отбита, заявила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян. На своей странице в Facebook она написала, что на юго-восточном направлении бои продолжаются, а в пе...
Арсен Торосян: в Армении имеется дефицит кислорода для аппаратов искусственного дыхания
Аппаратов искусственного дыхания в Армении хватает, однако имеется дефицит кислорода для них. Об этом заявил журналистам в НС (парлмент) Армении министр здравоохранения Арсен Торосян. По его словам, основной дефицит по всему миру не в приборах, а в кислороде, потому что...
Меркель поздравила Байдена с избранием президентом США
Канцлер Германии Ангела Меркель поздравила Джозефа Байдена с победой на президентских выборах в США и высказала мнение, что ЕС и Соединенные Штаты должны вместе бороться с вызовами современного мира, прежде всего пандемией коронавируса, изменением климата и терроризмом....