«Զանգեզուրի միջանցքը» Թուրքիան կվերածի համաշխարհային լոգիստիկ կենտրոնի. թուրքական պարբերական
«Զանգեզուրի միջանցքը» Թուրքիան կվերածի համաշխարհային լոգիստիկ կենտրոնի՝ մեծ պահեստներով, որոնք կմատակարարեն ամբողջ եվրոպական շուկան, գրում է թուրքական «Դյունյա» թերթը՝ հղում անելով հոլանդական «Ռաբեն» խմբի գործադիր տնօրեն Էվալդ Ռաբենի կարծիքին։ Նա կիսվել է Թուրքիայում պա...
«44-օրյա զեկույցը չկա՞, թե ժամկետանց է». Քոչարյանը մեկնաբանում է քննիչ փաստաթուղթը
Ժամկետների խախտում չի կարող լինել, երբ նպատակը զեկույց ունենալն է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը: Լրագրողի հիշեցմանը, թե ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն էլ է նման գնահատական տվել...
Արամ Վարդևանյանը՝ Գյումրու ընտրված քաղաքապետի դեմ հետապնդումների մասին
Փաստաբան Արամ Վարդևանյանը ֆեյսբուքյան էջում գրում է․ «Մի քանի շաբաթ առաջ Ազգային ժողովի ամբիոնից քաղաքական խոստում տրվեց, որ հետապնդում է իրականացվելու Գյումրու օրինական ուժի մեջ մտած ընտրությունների արդյունքներով՝ ընտրված համայնքի ղեկավարի դեմ: Եթե որևէ մեկը գիտի Եվրոպ...
Մեկնարկել են ՀԱՊԿ զորավարժությունները
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) երկրների «Անխորտակելի եղբայրություն 2025» և «Պատնեշ 2025» համատեղ զորավարժությունները մեկնարկել են Տաջիկստանում։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի մամուլի քարտուղար Վլադիսլավ Շչեգրիկովիչը։ «Հոկտեմբեր...
Ոստիկանությունը քաղաքացիներին նախազգուշացնում է
ՆԳՆ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, որտեղ նախազգուշացնում է, որ տարբեր անձանց կողմից իրավապահ մարմինների օրինական մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելը և միջամտելը, ՀՀ օրենսդրության համաձայն, կարող են հանգեցնել քրեական պատասխանատվության։ Ոստիկանությունը հո...
Հունվարի 1-ով լրիվ կարող են փակել ու շրջափակման մեջ կընկնենք. բեռնատարի վարորդ
Կառավարության դիմաց արդեն որերորդ անգամ բողոքի ակցիա են անում դեպի ՌԴ արտահանում իրականացնող բեռնատարների վարորդները։ Վարորդները պահանջում ենբանակցել ՌԴ գործընկերների հետ, որպեսզի խստացված օրենսդրության պայմանները, համաձայն որի, օտարերկրյա քաղաքացիները տարվա ընթացքում կ...
Գյումրիյում իրավիճակը գնալով ավելի է լարվում
Գյումրիի քաղաքապետարանի դիմաց շարունակում է լարված մնալ։ Քաղաքապետարանի դիմաց հավաքված քաղաքացիներից մեկը դիմելով հավաքված մեծաթիվ ոստիկաններին, հայտարարեց. «Ո՞ւմ եք ուզում տանել, քաղաք շինող քաղաքապետի՞ն։ Դուք ծառայություն չեք անում, դու ենթակա ստորադասություն եք անում...
«Գյումրին ուժեղ է իր ժողովրդի շնորհիվ». Վարդան Ղուկասյանը դիմել է գյումրեցիներին
Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Գյումրիի հպարտ ու արդար ժողովուրդ, Ժամանակն է կանգնելու մեր քաղաքի և մեր արժանապատվության կողքին։ Այս պահին քաղաքապետարանում ընթանում են գործողություններ, որոնք ուղղված են քաղաքապետին հեռացնելու։ Բայց պետք...
ԱՄՆ փոխնախագահը կմեկնի Իսրայել՝ հրադադարի գործընթացը վերահսկելու համար
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը հաստատել է, որ Սպիտակ տան բարձրաստիճան պաշտոնյան այս շաբաթ կմեկնի Իսրայել՝ Գազայի հատվածում հրադադարի ռեժիմը վերահսկելու համար։ Այս մասին հայտնում է CNN-ը։ Վենսը հրաժարվել է ուղղակիորեն հաստատել իր ուղևորությունը։ Նա նաև նշել է, որ այցը նախատ...
Բաքվում ընթացող կեղծ դատավարության ժամանակ ուշադրությանն արժանի իրադարձություններ են տեղի ունենում․ Աբրահամյան
Բաքվում ընթացող կեղծ դատավարության ժամանակ ուշադրությանն արժանի իրադարձություններ են տեղի ունենում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Նախորդ լսումների ժամանակ Լևոն Մնացականյանը, Դավիթ Իշխանյանը և Դավիթ Բաբայա...

Пресс-секретарь: Премьер-министр Армении находится в Москве
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с рабочим визитом находится в Москве. Об этом на своей странице в «Facebook» 7 апреля написала пресс-секретарь главы кабинета министров Армении Мане Геворкян. «Главы двух государств обсудят стратегически важные вопросы повестки армя...
Вице-премьер Мгер Григорян принял посла Польши
Вице-премьер Мгер Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Польши в Армении Павла Чеплака. В начале встречи вице-премьер поблагодарил посла за содействие, оказанное Польшей Армении в борьбе с эпидемией коронавируса, проинформировал его о сложившейся вследствие...
Президент Армении принял члена Высшего судебного совета Гагика Джангиряна
Президент Армении Армен Саркисян принял члена Высшего судебного совета Гагика Джангиряна. Как сообщили Politik.am в пресс-службе президента, в ходе встречи стороны обменялись мнениями о реформах, реализуемых в судебно-правовой системе. Собеседники коснулись также принят...
Сергей Шойгу и Вагаршак Арутюнян побеседовали по телефону
Министры обороны Армении и России Вагаршак Арутюнян и Сергей Шойгу обсудили 7 апреля по телефону вопросы армяно-российского военного сотрудничества, сообщает Минобороны РА. Согласно сообщению, стороны обсудили широкий спектр вопросов, касающихся деятельности объединенно...
В Ереване между участниками женской акции и полицейскими произошла потасовка
В Ереване 7 апреля между участниками женской акции и полицейскими произошла потасовка. Участники женской акции, инициированной движением «ВЕТО», шествием прошли от площади Шарля Азнавура к зданию Правительства, где сосредоточено большое число полицейских. Одна из протес...
Начальник Генштаба ВС Армении посетил боевые позиции на восточном направлении
Начальник Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 6 апреля посетил воинские части, расположенные в восточном направлении, проверил уровень подготовки личного состава. Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны Армении, начальник Генштаба ВС Армении поб...
Степанакерт: Турал Гянджалиев может искать себе офис в Арцахе исключительно на карте
Пресс-секретарь президента Арцаха Лусине Аванесян ответила на заявление азербайджанского депутатa Турала Гянджалиевa, назвав его «дешевой спекуляцией»․ «Это очередной плод больной фантазии азербайджанской стороны, выдаваемый за реальность. С помощью таких дешевых информ...
Поздравление Президента Республики Армена Саркисяна по случаю Дня материнства и красоты
Поздравляю и шлю вам свои добрые пожелания по случаю Дня материнства и красоты! Вы первыми слышите голос новой жизни и чувствуете боль потери. Всем вам моё преклонение и слова благодарности. И в мирное и в тревожное, тем более, в военное время, матери всегда были важне...
Неуверенность пока сохраняется: Авинян больше не вернется в правительство
Politik.am еще летом 2020 года написал о том, что отношения между занимающим пост премьер-министра Николом Пашиняном и вице-премьер-министром Тиграном Авиняном не настолько уж и хорошие. У Авиняна более высокие политические амбиции, а Пашинян не представляет в составе с...
Опальный принц Иордании присягнул на верность королю
Бывший наследный принц Иордании Хамза бин Хусейн присягнул на верность королю Абдалле через два дня после того, как заявил, что он был помещен под домашний арест и обвинен в попытке дестабилизировать страну, передаетBBC. 41-летний принц Хамза бин Хусейн выступил с заявл...