Պատրաստակամ ենք շարունակելու սերտ համագործակցությունը. ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը՝ Փաշինյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում հանդիպում է ունեցել մարդու իրավունքների հարցերով Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Կայսա Օլոնգրենի հետ: Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական հաս...
Ֆինլանդիան 15,000 զինծառայող կուղարկի Ռուսաստանի սահմանի մոտ կայանալիք զորավարժություններին
Ֆինլանդիան լայնածավալ զորավարժություններ կանցկացնի՝ մոտ 15 հազար զինծառայողի մասնակցությամբ, որոնք տեղի կունենան նոյեմբերից մինչև դեկտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում, այդ թվում՝ Ռուսաստանի հետ սահմանակից շրջաններում։ Այս մասին հայտնել են Ֆինլանդիայի ցամաքային ուժերը։ Համա...
Կիրառվել է 480 կարգապահական տույժ. ՆԳՆ-ն ամփոփել է 9 ամիսների վերահսկողության արդյունքները
Ներքին գործերի նախարարության առաջնահերթությունների շարքում առանցքային է հանրային հաշվետվողականության ապահովումը։ «Նախարարությունն առանձնակի ուշադրություն է դարձնում ծառայողական քննությունների և ուսումնասիրությունների արդյունքների հանրային իրազեկմանը, ինչը կարևոր նշանակո...
Դարմանեն–Սարկոզի հանդիպում Փարիզի բանտում՝ 45 րոպեանոց զրույց անվտանգության թեմայով
Ֆրանսիայի արդարադատության նախարար Ժերալ Դարմանենը այցելել է Փարիզի Սանտե բանտ, որտեղ հանդիպել է Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի հետ, որը պատիժ է կրում նախընտրական քարոզարշավի ֆինանսավորման համար, հաղորդում է Le Figaro-ն։ Ըստ նրա տեղեկությունների՝ նրանց հանդիպու...
Չկա քրեական վարույթ Նաթան Սրբազանի և Փաշինյան–Ասատրյան պատմության առթիվ
Նաթան Սրբազանին վերագրվող գաղտնալսման, ինչպես նաև Նիկոլ Փաշինյանի և Ստեփան Ասատրյանի վերաբերյալ ներկայացված հաղորդումներով վարույթներ չեն նախաձեռնվի: Այս մասին տեղեկանում ենք ՔԿ-ից:«Ներկայացված 3 հաղորդումների վերաբերյալ կազմվել է չնախաձեռնման արձանագրություն եւ ուղարկվ...
«Գուցե սա է իմ ճանապարհը դեպի դրախտ». Թրամփը՝ իր խաղաղարար առաքելության մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը փորձում է դրախտում տեղ վաստակել Գազայի հատվածում և Ուկրաինայում իր խաղաղարար ջանքերով, ասվում է New York Times թերթի հրապարակման մեջ։ «Երկու անգամ, երբ նա վերջերս խոսել է դրախտի մասին, դա տեղի է ունեցել Գազայի հատվածում իր ապահոված զինադադարի և...
Էջմիածին, Զվարթնոց թաղամաս, օր 9-րդ. «Մայր Հայաստան»
Էջմիածին, Զվարթնոց թաղամաս, օր 9-րդ «Մայր Հայաստան»
ԱՄՆ-ն Ադրբեջանին հրավիրել է մասնակցել Գազայի կայունացման միջազգային առաքելությանը
ԱՄՆ-ն Ադրբեջանին հրավիրել է միանալ՝ ռազմական գործողությունների ավարտից հետո Գազայի կայունացմանն ուղղված միջազգային առաքելությանը,հաղորդումէ AnewZ-ը։ Աղբյուրների համաձայն՝ Բաքուն դեռևս որոշում չի կայացրել։ Ադրբեջանը պնդում է, որ մասնակցությունը հնարավոր է միայն ՄԱԿ-ի Անվ...
Գլխավոր դատախազության ու ՔԿ ղեկավարները ստախոսներ են․ Բագրատ Սրբազան
«Հստակ արձանագրված փաստ է, որ այս գործում գոյություն ունի դեպքերի, իրադրության ու խոսքերի նենգափոխում»,- դատական նիստի ժամանակ ասել է Բագրատ Սրբազանը՝ նշելով, որ այդ արձանագրումներին իրավապահ մարմինները երկու ամիս է չեն արձագանքում։ «Մենք հանցագործության մասին հաղորդում...
Արագածոտնի ողջ թեմի կյանքը փորձում են խաթարել․ Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյան
«Այսօր խախտված են թեմի հոգևոր դասի իրավունքները, նաև ապօրինի կերպով ձերբակալված է, թեմի բարեխնամ առաջնորդ, Մկրտիչ եպիսկոպոս Պորոշյանը, նաև մեր հոգևոր եղբայր, սիրելի հոգևոր եղբայր Տեր Գարեգինն է կալանավայրում, էլի ապօրինի կերպով։ Այս մասին ասաց Տեր Վրթանես քահանա Բադալյա...

• Минск ответил на критику за инцидент с Ryanair
В МИД Беларуси считают слишком политизированной реакцию западных стран на инцидент с самолетом Ryanair и задержание основателя белорусского оппозиционного Telegram-канала NEXTA Романа Протасевича. «Конечно, чисто по-человечески понятно и печально, что пассажиры указанно...
• Глава ВОЗ спрогнозировал появление нового опасного вируса
Глава ВОЗ спрогнозировал появление нового опасного вируса
Генеральный директор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус спрогнозировал появление нового смертоносного вируса в мире. Такое заявление он сделал в понедельник на открывшейся в Женеве 74-й Всемирной ассамблее здравоохранения. «Не в последн...
• Литва призвала своих граждан покинуть Белоруссию
Литва призвала своих граждан покинуть Белоруссию
Министерство иностранных дел Литвы рекомендовало своим гражданам покинуть Белоруссию и не ездить в республику по соображениям безопасности. Об этом говорится в заявлении литовского внешнеполитического ведомства, опубликованном на сайте. «Принимая во внимание инцидент 23...
• Президент Армении и глава делегации ЕС обсудили ситуацию на границе
Президент Армении и глава делегации ЕС обсудили ситуацию на границе
Президент Армении Армен Саркисян принял руководителя делегации Европейского союза в Армении, посла Андреа Викторин. Как сообщили в пресс-службе президента Армении, на встрече были затронуты послевоенные проблемы в нашей стране и, в частности, текущая пограничная ситуаци...
• Ара Айвазян обсудил с послами стран-сопредседателей МГ ОБСЕ ситуацию в приграничных областях Армении
Ара Айвазян обсудил с послами стран-сопредседателей МГ ОБСЕ ситуацию в приграничных областях Армении
24 мая исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Армения Ара Айвазян принял послов стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ в Армении Сергея Копыркина (Россия), Джонатана Лакотта (Франция) и Линн Трейси (США). Об этомсообщили в Департаменте СМИ и обще...
• Папикян с иранским коллегой обсудил проект транспортного коридора “Персидский залив- Черное море”
Папикян с иранским коллегой обсудил проект транспортного коридора “Персидский залив- Черное море”
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян принял делегацию во главе с министром дорожного строительства и градостроительства Ирана Мохаммадом Эслами, прибывшую в Армению с рабочим визитом. Об этомсообщили в Управлении по связям с обществе...
• На границе села Давид Бек обнаружено 3 снаряда установки “Град”
На границе села Давид Бек обнаружено 3 снаряда установки “Град”
24-го мая в 12:10 в областной центр кризисного управления Сюникской области поступило сообщение, что возле села Давид Бек обнаружено 3 снаряда. Об этомсообщили в Управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении. На место происшествия выехал боевой расчет...
• МАГАТЭ и Иран продлили договоренность о мониторинге на ядерных объектах до 24 июня
МАГАТЭ и Иран продлили договоренность о мониторинге на ядерных объектах до 24 июня
Международное агентство по атомной энергии (МАГАТЭ) и Иран договорились продлить до 24 июня временную техническую договоренность о мониторинге на ядерных объектах страны, срок действия которой завершился 23 мая. Об этом сообщил в понедельник генеральный директор МАГАТЭ...
• Бывший министр юстиции Армении: Как говорится, приехали…
Бывший министр юстиции Армении: Как говорится, приехали…
Как говорится, приехали. Если мы хотим проехать по территории Азербайджана, то обязаны признать, что и они должны иметь возможность проезжать по нашей территории, и совершенно неважно, как это получилось, что Азербайджан без какой-либо правовой основы (даже в печально и...
• Главой предвыборного штаба партии «Светлая Армения» назначен Тарон Симонян
Главой предвыборного штаба партии «Светлая Армения» назначен Тарон Симонян
Руководителем предвыборного штаба партии «Светлая Армения» назначен кандидат юридических наук, депутат фракции партии Тарон Симонян. Об этом на своей странице в «Facebook» 24 мая написал глава партии «Светлая Армения», руководитель ее парламентской фракции Эдмон Марукян...