Թրամփի հաղթանակից հետո Բաքվի և Վաշինգտոնի միջև հարաբերությունները հասել են նոր մակարդակի. Ալիև
Դոնալդ Թրամփի հաղթանակից հետո Բաքվի և Վաշինգտոնի միջև հարաբերությունները հասել են նոր մակարդակի, հայտարարել է Իլհամ Ալիևն ԱՄՆ-ից «Հիսուս Քրիստոսի վերջին օրերի սրբերի Եկեղեցու» պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ։ Ալիևն ընդգծել է, որ Վաշինգտոնում Ադրբեջանի և Հայաստանի մ...
Հարթվեց արդյո՞ք Անդրանիկ Քոչարյանի եւ Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ լարվածությունը
Լարվածություն չի եղել, անիմաստ հարցեր մի տվեք, դուք վերնագիր եք կերտում։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 13ին, ԱԺում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ ՔՊական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով իր վարչապետի միջեւ երեկ տեղի ունեցած միջադեպին։ «Եթե առանձին կուզենաք ին...
Ռուսաստանը հույս ունի, որ Թրամփը կնպաստի ուկրաինական ճգնաժամի դիվանագիտական լուծմանը. Պեսկով
Ռուսաստանը հույս ունի, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դեռևս պատրաստ է նպաստել ուկրաինական ճգնաժամի դիվանագիտական և քաղաքական կարգավորմանը,հայտարարելէ Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը CNN-ին տված հարցազրույցի ժամանակ։ «Մենք անկեղծորեն հույս ունենք, որ...
Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ Սամսոնյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան
Վազգեն Սաղաթելյանին և Նարեկ Սամսոնյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան: Այս մասին լրատվամիջոցներին տեղեկացրել է պաշտպան Արսեն Բաբայանը: Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան ձերբակալվել են«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակներ Վազգեն Սաղաթելյանն ու Նարեկ Սամսոն...
Զորակոչը պետք է լինի օրինական, թափանցիկ և պարզեցված. Պաշտպանության նախարար
Օրինական, թափանցիկ, պարզեցված համակարգով զորակոչը հասարակության մեջ բանակի նկատմամբ վստահության շեմը բարձրացնելու ամենահուսալի միջոցն է: Արվում է առավելագույնը՝ զորակոչի օրինականությունը երաշխավորելու համար՝ առաջին հերթին հենվելով իրավախախտումներն ու սողանցքները բացառող...
Սևակ Խաչատրյանի պատասխանը Civic.am-ին
Սևակ Խաչատրյանի պատասխանը Civic.am-ին:
«Անտիֆեյք»-ում իրականացվում է խուզարկություն, առգրավվում է տեխնիկան. փաստաբան
«Անտիֆեյք» լրատվականի գրասենյակում տոտալ խուզարկություն է տեղի ունենում: Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ «Այն տեխնիկան, որը որևէ կերպ կարող է կապ ունենալ եթեր տալու հետ, մարդիկ վերցնում են»,-նշել է նա: Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան...
ՍԱՏՄ-ը հրապարակել է Ռուսաստանի և Ղազախստանի ցորենի փորձարկումների արդյունքները
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը պետական վերահսկողության շրջանակներում իրականացրել է Ռուսաստանի Դաշնությունից և Ղազախստանի Հանրապետությունից ներկրված ցորենի խմբաքանակների լաբորատոր փորձարկումներ իր ենթակայությանը հանձնված «Հանրապետական անասնաբուժասանիտարական և...
Առնել–ծախել, դզել–փչել. հիրավի գիտելիքահենք ճյուղ է. ընդդիմադիր պատգամավորը հեգնեց
Հայաստանի 2026 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը, որը ներկայացրել է գործող Կառավարությունը, ոչ մի կապ չունի նույն Կառավարության նախընտրական ծրագրի հետ։ Այս մասին նոյեմբերի 13-ին Ազգային ժողովի նիստում՝ 2026 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ, հայտարարել է...
Թրամփը կհանդիպի Պուտինի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կհամաձայնվի հանդիպել իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ, եթե դա կնպաստի Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորմանը, հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն՝ Bloomberg-ի փոխանցմամբ։ «Երկու կողմերն էլ համաձայնեցին, որ մեր նախագահների հաջորդ հ...

13 342 гражданина Армении посетили Грузию после открытия границ
Число визитов международных путешественников в Грузию в июне выросло на 294,2% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, сообщает Национальная администрации туризма. Всего в июне международные путешественники осуществили в Грузию 116,6 тысячи визитов, из которы...
Экс-советник президента НКР: Сообщения миротворцев РФ могут вызвать опасения у туристов
Уже несколько месяцев как российский миротворческий контингент распространяет официальные сообщения о сопровождении паломников в Гандзасар-Амарас. У человека, который не посещал Карабах после войны или не знает линии соприкосновения с Азербайджаном, эти сообщения могут...
Меркель получила восемнадцатую ученую степень
КанцлерФРГАнгела Меркельво время визита вСША14-16 июля получит степень почетного доктора университета Джонса Хопкинса, заявил на брифинге в Берлине официальный представитель кабинета министров ФРГШтеффен Зайберт. «Канцлер во время церемонии в Вашингтоне получит степень...
Казахстан заявил, что не получали обращений от США о приеме афганских беженцев
Министерство иностранных дел Казахстана не получало обращения от США о возможном размещении на своей территории афганских беженцев, которые сотрудничали с американскими вооруженными силами. Об этом в понедельник сообщили ТАСС в пресс-службе МИД Казахстана. «В министерст...
Представители МИД Туркменистана и талибов провели тайные переговоры
В Министерстве иностранных дел (МИД) Туркменистана прошли тайные переговоры с представителями радикального движения «Талибан». Об этом сообщает Telegram-канал «Хроника Туркменистана». Об этом стало известно спустя сутки от официального главы политического офиса талибов...
Пашинян подписал решение правительства о назначении председателем СК РА Аргишти Карамяна
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинянподписалрешение правительства о назначении председателем Следственного комитета страны Аргишти Карамяна. Ранее Пашинян подписал решение об увольнении руководителя Следственного комитета Айка Григоряна. Напомним, Кярамян был рук...
Парламент Украины в приоритетном порядке рассмотрит легализацию марихуаны
По инициативе президента УкраиныВладимира ЗеленскогоВерховную Радусозвали на внеочередное заседание. Об этом сообщил спикер украинского парламентаДмитрий Разумковна своей странице вFacebook. В частности, на заседании будет рассмотрен закон о легализации медицинской мари...
«Талибан» назвал условия для прекращения огня в Афганистане
Радикальное движение «Талибан» согласится на прекращение огня только после достижения политической договоренности. Такое условие РИА Новости назвал представитель политического офиса движения в Дубае Сухейль Шахин. Он пояснил, что межафганские переговоры проходят на осно...
Грузинская оппозиция начинает процедуру импичмента правительства
Лидер фракции «Лело партнерство для Грузии» Бадри Джапаридзе заявил, что оппозиционные депутаты начнут процедуру выражения недоверия правительству. Вопрос недоверия правительству могут поднять не менее 50 депутатов парламента. Вместе с процедурой недоверия инициаторы до...
ЕС продлил экономические санкции против России
Евросоюз в очередной раз продлил на полгода экономические секторальные санкции против России. Об этом говорится в распространенном в понедельник заявлении Совета ЕС. «Совет ЕС принял сегодня решение продлить еще на шестьмесяцев до 31 января 2022года санкции, нацеленные...