Հայաստանն ու Լեսոթոն դիվանագիտական հարաբերություններ են հաստատվել
Հայաստանի Հանրապետության և Լեսոթոյի Թագավորության միջև դիվանագիտական հարաբերություններ են հաստատվել: Այս մասին տեղեկանում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից: «ՄԱԿ-ում ՀՀ Մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանը և ՄԱԿ-ում Լեսոթոյի մշտական նե...
Ալեն Սիմոնյանը պահանջում է Վազգեն Սաղաթելյանից բռնագանձել 2 միլիոն դրամ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «Իմնեմնիմի» հաղորդաշարի հաղորդավար Վազգեն Սաղաթելյանին դատի է տվել և պահանջել2 միլիոն դրամ փոխհատուցում վճարել։ Այս մասին տեղեկանում ենք Datalex դատական տեղեկատվական համակարգից։ Սիմոնյանը նաև պահանջել է հրապարակավ ներողություն խն...
Երևանում հանդիպակաց երթևեկող կին վարորդը հայտնաբերվել է
Երեկ՝ նոյեմբերի 12-ին,Shamshyan.com-ն իր ընթերցողի տրամադրած տեսանյութն էր հրապարակել, թե ինչպես էր Երևանում՝ Աճառյան փողոցից դեպի Մյասնիկյան պողոտա ընթանալիս 2 ավտոմեքենա չարամտորեն խախտում ճանապարհային երթևեկության կանոնները՝ հանդիպակաց երթևեկելով, վթարային իրավիճակ ս...
Դիմել եմ իրավապահներին եւ լավ եմ արել, ի՞նչ պիտի անեի. Ալեն Սիմոնյան
Մենք այլ հասարակարգ ենք ունենալու, մենք իրար չենք դանակահարելու: Որ վրդովվում էիք, որ հանցագործությունների շարքը մեծացել է, այ նման դեպքերն արդարացնելու հետևանքն է, ես բոլորին կոչ եմ անում նման դեպքերում դիմել իրավապահներին: ես չէի կարող չդիմել իրավապահներին, դիմել եմ,...
Վայք համայնքին կվերադարձվի Զառիթափում գտնվող 1000 քմ մակերեսով հողամասը
Գլխավոր դատախազությունը, պետական շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակներում, 2025 թվականի մարտի 5-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Վայք համայնքի՝ 2006 թվականի մայիսի 6-ի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքնե...
Զբոսաշրջանության զարգացումը կբերի մեր Սուրբ քաղաքի և էջմիածինցիների բարգավաճմանը✅4️⃣«Մայր Հայաստան»
Զբոսաշրջանության զարգացումը կբերի մեր Սուրբ քաղաքի և էջմիածինցիների բարգավաճմանը ✅4️⃣«Մայր Հայաստան»
Իսրայելական ուժերը թիրախավորել են Լիբանանի հարավային շրջանները
Իսրայելական ուժերը կրակ են բացել Լիբանանի հարավային սահմանամերձ շրջանների վրա։ Այս մասին հայտնում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA)։ Իսրայելական ռազմական ինքնաթիռները ավիահարված են հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող Այտարուն բնակավայրի Խանուկ շրջանին, ին...
Ալափարսում դադարեցվել է խորքային հորի ապօրինի հորատումը. ԲԸՏՄ
Ալափարսում դադարեցվել է խորքային հորի ապօրինի հորատումը: Այս մասին հայտնում են ԲԸՏՄ-ից: Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցների կողմից իրականացված վերահսկողական գործառույթների ընթացքում հայտնաբերվել է խորքային հորի ապօրինի հորատման դեպք։ Կոտայքի մարզի Ալ...
Տարադրամի փոխարժեքները նոյեմբերի 13-ին
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է382 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝384 դրամ: Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է441 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝445 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է4.67 դրամ...
Մենք ասում ենք՝ հերիք է հանդուրժել այս անարդար վերաբերմունքը գյուղի և գյուղացու հանդեպ․ Մայր Հայաստան
Մենք ասում ենք՝ հերիք է հանդուրժել այս անարդար վերաբերմունքը գյուղի և գյուղացու հանդեպ․ Մայր Հայաստան:

Узбекистан заявил, что не намерен возвращаться в ряды ОДКБ
Узбекистан не рассматривает вопрос возвращения в ОДКБ и не получал приглашения от участников этой организации. Об этом заявил в понедельник пресс-секретарь президента страны, замглавы его администрации Шерзод Асадов. «Мы не получали предложений по членству в ОДКБ. Плюс...
Гарибашвили обвинил Саакашвили и СМИ оппозиции в попытке госпереворота
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили обвинил Саакашвили и оппозиционные СМИ в попытке госпереворота. По словам Гарибашвили, партия ЕНД , созданная экс-президентом Саакашвили, планировала устроить масштабное общественное противостояние. Телеканалы «Мтавари Архи», «...
Белый дом: США осудят любое насилие в отношении кубинцев
Помощник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан заявил, что Вашингтон предостерегает власти Кубы от насилия в отношении протестующих. Соответствующую запись он разместил на своей странице в Twitter. «США поддерживают свободу выражения мнений и свобод...
США обдумывают возможность отправки войск на Гаити
Администрация США изучает запрос Гаити об отправке военнослужащих в эту страну после убийства президента Жовенеля Моиза для стабилизации там ситуации с безопасностью, заявил в воскресенье представитель Пентагона Джон Кирби. «Мы анализируем запрос, как это было бы сделан...
Минобороны Германии отменило встречу с Зеленским
Встреча президента УкраиныВладимира Зеленскогои министра обороны ФРГ Аннегрет Крамп-Карренбауэр в Берлине, запланированная на понедельник, не состоится. Причины ее отмены не уточняются. Об этом сообщаетТАССсо ссылкой на представителя германского ведомства на брифинге. В...
Инфекционист назвал цель коронавируса
Коронавирусу невыгодно нас убивать, ему важно быстрее распространяться, заявил заместитель директора НМИЦ фтизиопульмонологии и инфекционных заболеваний, главный специалист Минздрава России по инфекционным заболеваниям, профессор Владимир Чуланов. «Мы можем с высокой ве...
Карабахский конфликт остался в прошлом, заявил Гаджиев
Карабахский конфликт остался в прошлом. Об этом по следам президента Азербайджана Ильхама Алиева заявил его помощник Хикмет Гаджиев на церемонии открытия дипломатической недели, сообщает Sputnik Азербайджан. Теперь, по словам Гаджиева, перед Азербайджаном стоит задача,...
Саргсян: помните, когда Шуши был нашим, сколько послов в РА посетили его, верно, ноль
Помните, когда Шуши был нашим, сколько аккредитованных в Армении послов посетили Шуши?.. Верно, ноль. Поскольку МИД Азербайджана составлял «черные списки», признавал их персоной нон грата Одним словом, работал. Об этом на своей фейсбук-странице написал америковед Сурен...
Арест Мхитара Закаряна преследует другую цель — комментарий юриста
Мэру Мхитару Закаряну несколько раз было отправлено уведомление о вызове в суд, но дома никого не было. Об этом на брифинге с журналистами сказал адвокат мэра Ерем Саргсян. «Применение силы, использование людей в масках и с винтовками это уже переходит границы дозволенн...
В Армении водитель скрылся с места ДТП после столкновения с поездом
11 июля на перегоне Масис-Эчмиадзин произошло столкновение пригородного электропоезда, следующего маршрутом Аракс-Ереван, с неустановленным транспортным средством на незаконно оборудованном переезде через железнодорожные пути. Водитель грузового транспортного средства п...