Վերականգնվել է պետությանը պատճառված 123 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվությունն...
Ռուսաստանը հայտարարել է, որ ցանկանում է օգնել Հայաստանին և Ադրբեջանին
Նոյեմբերի 21-ին ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը հանդիպել է Ռուսաստանում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուստաֆաևի հետ։ Դրա մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ն։ «Զրույցի ընթացքում նրանք վերահաստատեցին փոխադարձ հանձնառությունը՝ շարունակելու զարգացնել երկկողմ կապերը՝ համաձ...
Գիտության և բարձրագույն կրթության ոլորտում համագործակցության հուշագիր՝ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հանդիպումից հետո Աստանայում ստորագրվել է համատեղ հայտարարություն: Հաջորդիվ երկու երկրների ղեկավարների ներկայությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ղազախստանի միջև փաստա...
Սերժ Սարգսյանի վրա հույս դնողները «տնգվելու» են․ հանուն ինչի Տոկաևը շոյեց Փաշինյանի գլուխը
ԱՄՆ-ը սպառնացել է Ուկրաինային դադարեցնել ռազմական օգնությունը, եթե վերջինը հրաժարվի Թրամփի պլանից․ Reuters
ԱՄՆ-ը սպառնացել է դադարեցնել հետախուզական տվյալների փոխանակումը եւ զենքի մատակարարումն Ուկրաինա, որպեսզի ստիպի նրան համաձայնել խաղաղության համաձայնագրի կնքմանը ԱՄՆ միջնորդությամբ,Reuters-ին տեղեկացրել է երկու աղբյուր։ Աղբյուրները հայտնել են, որ Կիեւը ավելի մեծ ճնշման տա...
Պեսկովը նշել է, որ Պուտինի և Թրամփի միջև հանդիպումն անհրաժեշտ է
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի միջև հանդիպումը անհրաժեշտ է, բայց այն պահանջում է մեծ տնային աշխատանք, հայտարարել է նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Հանդիպումը, անշուշտ, անհրաժեշտ և կարևոր է, բայց այն պահանջում է մեծ տնային աշխ...
ԵՄ երկրները պատրաստում են Ուկրաինայում խաղաղ կարգավորման սեփական ծրագիրը. WSJ
ԵՄերկրների ղեկավարներըմշակում են Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ առաջարկությունների իրենց տարբերակը՝ ի պատասխան ԱՄՆ-ի ներկայացրած ծրագրի, հայտնում է The Wall Street Journal-ը (WSJ): «Եվրոպացիառաջնորդներըխաղաղ կարգավորման վերաբերյալ պատասխան առաջարկ են...
Դոնի Ռոստովի քաղաքապետն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Դոնի Ռոստովի քաղաքապետ Ալեքսանդր Սկրյաբինի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 21-ին այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Այս մասին տեղեկացնում ե Հայոց Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտից:Ռուսաստանից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել անմար կրակի...
Հայաստանը նախագահում է ԱՊՀ երիտասարդության հարցերով խորհրդի նիստը՝ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ
Ղազախստանի Հանրապետության Աստանա քաղաքում մեկնարկել է ԱՊՀ անդամ պետությունների երիտասարդության հարցերով խորհրդի հերթական նիստը՝ ՀՀ նախագահությամբ. նիստը վարել է ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը: Խորհրդիհերթականնիստումներկայացվել են ԱՊՀ անդամ պետությունների երիտ...
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով ներկայացրած հայտարարագրում կեղծ տվյալ նշելուն առնչվող հոդվածում փոփոխություններ կարվեն
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 21-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ նախատեսող օրենքի նախագիծը: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Գևորգ Քոչարյանի տեղեկացմամբ՝ նախագծով փոփոխություններ են առաջարկվում օ...

• Дональд Трамп предрек США превращение в страну «третьего мира»
Бывший президент СШАДональд Трамппредрек превращение Америки в «страну третьего мира» из-за продолжающегося миграционного кризиса на границе сМексикой. Его слова приводит журналNewsweek. Заявление экс-главы Белого дома прозвучало на фоне усиления потока прибывающих из с...
• В Казахстане выявлен COVID-штамм Эта
В Казахстане выявлен COVID-штамм Эта
21 Сентября, 2021
В Казахстане выявлена циркуляция штамма коронавируса Эта. Данный вариант COVID-19 выделен уже в 77 странах мира. Об обнаружении штаммасообщилминистр здравоохранения Казахстана Алексей Цой. «По итогам секвенирования 96 образцов в Республике Казахстан установлена циркуляц...
• В Матагисе обнаружены останки еще одного военнослужащего
В Матагисе обнаружены останки еще одного военнослужащего
Поиски тел погибших в ходе 44-дневной войны сегодня 21 сентября продолжились в Мартакертском районе, в направлении Матагиса. Как сообщает ГСЧС МВД Арцаха, обнаружены останки военнослужащего. Его личность будет установлена по результатам судебно-медицинской экспертизы.
• Невакцинированного президента Бразилии не пустили в ресторан
Невакцинированного президента Бразилии не пустили в ресторан
Бразильский президент Жаир Болсонару, который прибыл вНью-Йорк, чтобы принять участие вгенеральной ассамблееООН, был вынужден ужинать наулице его не пустили вресторан из-за отсутствия прививки от коронавируса. Об этом сообщает бразильский телеканалGlobo. «Он (Болсонару...
• В Москве открыли памятник маршалу двух народов Ованесу Баграмяну
В Москве открыли памятник маршалу двух народов Ованесу Баграмяну
Церемония открытия скульптурно-архитектурной композиции «Маршал двух народов Баграмян И.Х.» состоялась во вторник в Москве в рамках празднования 30-й годовщины независимости Армении, сообщаетРИА Новости. Инициатором его установления стало посольство Армении в России, со...
• Газ на европейском рынке подорожал
Газ на европейском рынке подорожал
Цена газа на фьючерсном рынке Европы завершила торги понедельника ростом на 11,7%, достигла 880 долларов за тысячу кубометров. Об этом свидетельствуют данные торгов на, пишет. Стоимость октябрьского фьючерса на газ по индексу голландского, самого ликвидного европейского...
• Я лично ездил по трассе Горис-Капан, было все нормально — Артак Давтян
Я лично ездил по трассе Горис-Капан, было все нормально — Артак Давтян
Я уверен, что наша страна выйдет из этой ситуации, у нас будет родина мечты, за которую мы боролись, нам еще многое предстоит сделать. Об этом в беседе с журналистами заявил глава Генштаба Артак Давтян. Давтян отказался комментировать ситуацию, сложившуюся на дороге Гор...
• Премьер Госсовета КНР направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю 30-летия независимости Армении
Премьер Госсовета КНР направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю 30-летия независимости Армении
Премьер Государственного совета Китайской Народной Республики Ли Кэцян направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю 30-летия Независимости Республики Армения. В послании говорится: «По случаю Дня Независимости Республики Армения выражаю В...
• Президент Армении поздравил президента РФ с победой партии «Единая Россия» на выборах в Государственную Думу
Президент Армении поздравил президента РФ с победой партии «Единая Россия» на выборах в Государственную Думу
Президент Республики Армен Саркисян поздравил Президента Российской Федерации Владимира Путина с победой партии «Единая Россия» на выборах в Государственную Думу Федерального Собрания Российской Федерации. В поздравительном послании, в частности, говорится: «Успех на вы...
• Терпеть уже невозможно, необходимо сплотиться — Армен Рустамян
Терпеть уже невозможно, необходимо сплотиться — Армен Рустамян
Спустя 30 лет после независимости мы больше говорим о потерях, сказал в беседе с журналистами депутат от оппозиционной фракции «Армения» Армен Рустамян в беседе с журналистами в «Ераблуре». «У нас есть значительные потери, но надежда не потеряна. Уверен, что армянский н...