Արցախի թեմի առաջնորդն իր վախերի պատանդն է դարձել. «Հրապարակ»
Հրապարակ օրաթերթը գրում է․ Արցախցիների եւ ոչ միայն նրանց համար, անհասկանալի է մնում՝ ինչպես կարող էր Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը համագործակցել Արցախը հանձնած Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Մենք գրել էինք, որ նրան սպառնացել են զրկել ծառայողական բնակարանից,...
Ով է ՀԱԿ-ի վարչապետի թեկնածուն․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Նախօրեին գրել էինք, որ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հիմնադրած ՀԱԿ-ում քաղաքական ուժերի հետ անցկացված կոնսուլտացիաներից հետո եկել են այն եզրահանգման, որ միայնակ են մասնակցելու 2026 թ. ընտրություններին, միեւնույն ժամանակ՝ բաց են համագործակ...
Ժողովուրդն ու Եկեղեցին միասնական են՝ ընդդեմ իշխանության հակաեկեղեցական արշավի. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Անցած շաբաթ տեղի ունեցավ Փաշինյանի կողմից վաղուց և պաթոսով հայտարարված հարձակումը Մայր տաճարի վրա։ Տասը հոգևորական, որոնց ՔՊ-ն մեծ դժվարությամբ էր հավաքագրել (նույն այդ տասը. թիվը չի աճում՝ չնայած իշխանությունների տիտանական ջանքերին), ուժայիններ...
Արդեն բացեիբաց են խոստովանում, որ նպատակը Եկեղեցին քանդելն է. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթըգրում է. Իզուր չեն ասում, որ իսկությունը կա՛մ տան փոքրից կիմանաս, կա՛մ անսթափ վիճակում գտնվողից: Հասկանալի է՝ այս դեպքում փոխաբերական իմաստով. ՔՊ-ի «տան» փոքր սատելիտներից մեկը հայտարարում է, որ Հայ առաքելական եկեղեցին պետք է քանդել: Ահավասիկ, Հ1-ին տված...
Արգելել են մոտենալ ՔՊ–ականների տներին․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար, ՔՊ նախկին անդամ Ռազմիկ Մկրտչյանի գործը դատարանում է։ Նա մեղադրվում է մի խումբ այլ անձանց հետ իր կուսակցին՝ Տիգրան Մակարյանին, ֆիզիկական ուժեղ ցավ եւ հոգեկան տառապանք պատճառելու համար։ Նախկին թաղապետը, մ...
Արդյո՞ք բացահայտվում են խարդախությունները. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթըգրում է. Տեղեկատվական անվտանգության խնդիրները գնալով ավելի ու ավելի մտահոգիչ են դառնում: Մարդիկ շարունակում են ընկնել խարդախների լարած թակարդը՝ կորցնելով մեծ գումարներ: Ինտերնետային և հեռախոսային կեղծիքներն այն աստիճան են հասել, որ սկսել են ընդգրկել պետակ...
«Մանդատ նե տակ դառագոյ»․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանին ՔՊ վարչությունը նախօրեին «այո» է ասել․ նա ընդգրկվել է ՔՊ նախընտրական ցուցակում՝ որպես պատգամավորի թեկնածու։ Երեկ մասնակցել է ՔՊ վարչության նիստին եւ հարցաքննվել վարչության կողմից։ Մեզ ասացին, որ 20 հոգանոց վարչու...
Անդրանիկ Քոչարյանը 1.5 մլն կվճարի «օբշակին»․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած ՔՊ-ում որոշ խմբեր տեւական ժամանակ կատաղի պայքար էին մղում Անդրանիկ Քոչարյանի դեմ, սակայն նախօրեին ՔՊ վարչությունը գրանցել է նրա թեկնածությունը` ՔՊ հաջորդ պառլամենտի թեկնածուների թվում: ԱԺ պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահը նախընտրական...
Սուրեն Պապիկյանը այցելել է ՊՆ ուսումնական զորամաս, մասնակցել նորակառույց ճաշարանի բացման արարողությանը
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը դեկտեմբերի 24-ին այցելել է ՊՆ N ուսումնական զորամաս, մասնակցել նորակառույց ճաշարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը։ Այդ մասին տեղեկանում ենք նախարարի Ֆեյսբուքի էջից: «Ծանոթացել եմ նոր տեխնոլոգիաներով հագեցած ճաշարանի ընձեռած հնար...
Իրականացվող բարեփոխումները կարևոր են պետության զարգացման տեսանկյունից. ՄԹ դեսպանը՝ Գալյանին
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ արդարադատության նախարարությունից: Նախարարն ու դեսպանը քննարկել են հետևյալ հա...

Переговоры между делегациями России и Украины завершились
Переговоры между делегациями России и Украины в Гомельской области Беларуси завершились, передаетРИА Новости. Российскую делегацию возглавляет помощник президента РФ Владимир Мединский. В нее также входят заместители глав Минобороны и МИД Андрей Руденко и Александр Фоми...
Макрон провел телефонный разговор с Путиным
Состоялся телефонный разговор президента Франции Эммануэля Макрона и президента Российской Федерации Владимира Путина. Как передаетТАСС, об этом сообщает AFP. Ранее сообщалось, что президент Франции Эмманюэль Макрон примет 28 февраля канцлера ФРГ Олафа Шольца и председа...
Россия не начала войну, она ее заканчивает. Мария Захарова
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова убеждена, что эксперименты НАТО и молчание западной общественности по ситуации в Донбассе стали причинами гуманитарной и политической катастрофы в Европе. "Эксперименты НАТО и оглушительное молчание западной общественности...
РФ закрывает своё воздушное пространство также для Германии, Испании, Италии и Франции
Росавиация запретила полеты над Россией без специального разрешения самолетов из 36 стран, в том числе из ЕС и Канады. Как передаетТАСС, об этом говорится в сообщении федерального агентства. Ограничение было введено в ответ на закрытие воздушного пространства для россий...
Мы не можем установить обычный правосторонний светофор, в то время как мир меняет свои границы — мэр Еревана
Такой маленький вопрос, а четыре месяца обсуждаем, и в результате ничего не меняется. В ходе обсуждения вопроса, связанного со светофорами города Еревана, возмутился мэр Еревана Грачья Саргсян, так как было сообщено, что решение вопроса затягивается и ждут подтверждения...
Россия закрывает небо для Германии, Испании, Италии, Франции и еще 23 стран
Россия закрыла воздушное пространство для 36 стран в качестве ответной меры на закрытие воздушного пространства для российских самолетов. Об этом говорится в сообщении Росавиации. Кроме Великобритании, Болгарии, Латвии, Литвы, Молдавии, Румынии, Эстонии, Словении, Чехии...
Вы все президенты: еще одно сходство Зеленского с Пашиняном
В последнее время часто сравнивают президента Украины и премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна. Они произносят одни и те же речи, делают одни и те же вещи. В представленном ниже видео можно зафиксировать еще одно сходство. «Когда я стал президентом, я сказа...
В Белоруссии начались переговоры России и Украины — РБК
Россия и Украина обсудят способы урегулирования вооруженного конфликта. В Киеве прежде заверили, что капитулировать не намерены. Представители Москвы отметили, что готовы продолжать переговоры «столько, сколько потребуется» Встреча российской и украинской делегаций нача...
Премьер-министр РФ заверил, что в ближайшее время представит программу содействия экономике
На фоне введения санкций против России премьер-министр России Михаил Мишустин заверил, что правительство готово к санкциям и в ближайшее время представит программу содействия экономики. «Мы готовы, мы приняли ряд решений, чтобы минимизировать последствия для экономики и...
Омбудсмен Армении приняла главу офиса СЕ
Защитник прав человека Кристинне Григорян сегодня приняла делегацию, возглавляемую руководителем ереванского офиса Совета Европы Мартиной Шмидт. Как сообщает пресс-служба омбудсмена, Кристинне Григорян, приветствовала членов делегации и подчеркнула, что первая с момента...