Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ Փակ ենԱրագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիան, Նորավանի խաչմերուկից մինչև Կապան և...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 15-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` Երևանի Կենտրոն վարչական շրջան՝ 11:00-17:00 Մաշտոցի պողոտ...
Գերիների վերադարձը նախընտրական գործիք դարձնելը վտանգավոր է. Վարդանյան
ՀՅԴ ՀԳՄ անդամ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է․ «Ինձ թվում է՝ մենք լավ չենք պատկերացնում ինչ է նշանակում գերիների վերադարձը նախընտրական գործիք դարձնելը: Դա նշանակում է ուղիղ և պաշտոնապես Ալիևին ասել՝ դու անսահման հնարավորություն ունես Հ...
Պարգևավճարների հարցը «ռազբորկաների» թեմա է դարձել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Տարեմուտին պարգեւավճարի անվան տակ պետական գերատեսչությունների յուրային աշխատողներին բաժանված ընտրակաշառքի թեման ներգերատեսչական գզվռտոցի առիթ է դարձել։ Տարբեր նախարարություններից տեղեկություններ ենք ստանում, որ անհավասար վերաբերմունքը եւ մի...
Պետության հաշվին հարստացողներն այլոց «նախաճաշն» են հաշվում. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթըգրում է. Օրերս հերթական քպական «կարկառունը», «Մեր ձևով» շարժումից ջղաձգումների մեջ ընկած, որոշել է հաշվել Կարապետյաննների մեկ օրվա ծախսն ու ինչ-որ թվեր է հրապարակ նետել: Դժվար է ասել, թե ինչպես են հաշվել, ինչ մեթոդաբանությամբ, բայց դա նույնիսկ կարևոր չէ:...
Նոր մեգանախարարություն ստեղծելու նախագիծ է քննարկվում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը քննարկում է մի նախագիծ, որով նախատեսվում է միավորել աշխատանքի և սոցիալական հարցերի ու առողջապահության նախարարությունները՝ ստեղծելով մեկ միասն...
Փաշինյանը 30 հազար դոլար պարգևավճար է ստացել․ Հետք
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մոտ 11 մլն 951 հազ. դրամ պարգևավճար է ստացել՝ 2025թ. առաջին կիսամյակի կատարողականի գնահատման արդյունքային ցուցանիշների համար: Դրանից բացի՝ մոտ 1 մլն 970 հազ. դրամ էլ առանձին տողով է պարգևատրվել: Վարչապետի աշխատակազմի աշխատողները (թիվն ամեն տարի...
Ձեւական փաստաթուղթ, որն իրավական պարտավորություններ չի առաջացնում․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Ըստ քաղաքական շրջանակների՝ Հայաստանի եւ ԱՄՆ-ի կառավարությունների տարածած հայտարարությունը՝ «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության եւ բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) իրականացման շրջանակի վերաբերյալ, իրականում ձեւական փաստաթուղթ է, որը հերթական արտաքին...
Իշխող ՔՊ 20 հոգանոց վարչությունից 5-ը կին են, իսկ 15-ից 8-ը չեն ծառայել բանակում. Պապիկյանի հայտարարության հետքերով. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Հունվարի 13-ին ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հայտարարեց «Հորդորել եմ և կամ իմ որոշմամբ ազատել եմ աշխատանքից Պաշտպանության նախարարության համակարգում գտնվող բոլոր այն ծնողներին, որոնք ունեն այլ երկրի քաղաքացի զավակներ Սա հանրային...
Փաշինյանը «կազինոյում պարտվել» է, բայց գոհ է…
Հայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը երեկ ազդարարեց Բաքվում պահվող չորս քաղաքացիական անձանց վերադարձի մասին։ Մարդկային մակարդակում սա ուրախալի է․ մարդիկ վերադառնում են տուն, իրենց ընտանիքներ։ Բայց հենց այս կետից սկսած՝ իշխանության վարքագիծը դառնում է քա...

Я и мои друзья пойдем до конца: под угрозой существование Арцаха, Армении — Оганян
Я и мои друзья пойдем до конца, потому что под угрозой существование Арцаха и Армении. Поэтому призываю всех наших соотечественников стать активными участниками этой борьбы и не оставаться равнодушными либо считать себя бессильными наблюдателями. Об этом в своем Фейсбук...
Состав делегации, которая будет вести переговоры с Арменией, готов — Алиев
Определены составы делегации по переговорам о мирном соглашении и комиссии по делимитации и демаркации границы от Азербайджана. Об этом заявил президент АР Ильхам Алиев на встрече с спецпредставителем главы МИД РФ Ховаевым. «Республика готова к переговорам с Арменией»,-...
Обязательно сообщим, в какой день мы вместе встретим участников шествий, прибывающих в Ереван — Сагателян
Из Иджевана стартовало шествие граждан в Ереван. Об этом написал депутат фракции Армения», представитель верховного органа АРФ Дашнакцутюн Ишхан Сагателян на своей странице в Facebook. Напомню, что подобные шествия начнутся еще в трех символических местах РА. Мы обязате...
Военные Израиля нанесли артиллерийский удар по объекту в Ливане в ответ на запуск ракеты
Израильские военные нанесли в понедельник артиллерийский удар по объекту инфраструктуры и источнику огня на юге Ливана в ответ на запуск ракеты с территории республики по еврейскому государству ранее в тот же день. Как передает об этом сообщила армейская пресс-служба. "...
Макрон обещает французам "неспокойный, но исторический" период
Президент Франции Эммануэль Макрон, добившийся переизбрания на второй срок, заявил соотечественникам, что их ждет непростой, но исторический период․ "Годы, которые нас ждут, наверняка не будут спокойными. Зато они войдут в историю", - сказал он, выступая перед сторонник...
Премьер-министр Армении поздравил Эммануэля Макрона
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное письмо Эмануэлю Макрону в связи с его победой на президентских выборах во Франции и переизбранием на пост президента Франции.Как сообщили в правительстве РА, в сообщении говорится:«Уважаемый господин президент, доро...
Армения и Азербайджан согласовали состав комиссии по демаркации и безопасности границы
Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Об этом сообщили в МИД РА.Министры обменялись мнениями о реализации договоренностей, достигнутых на уровне лидеров д...
Солдат-срочник пересек армяно-азербайджанскую границу при невыясненных обстоятельствах — МО Армении
Ранее Государственная пограничная служба Азербайджана заявила, что задержала военнослужащего ВС Армении. Согласно сообщению азербайджанской стороны, он «был задержан сотрудниками ГПС при предотвращении попытки нарушения на зангиланском участке госграницы Азербайджана»....
МО РФ сообщило о химатаке на позиции войск РФ на Украине с беспилотника
Минобороны России зафиксировало атаку с применением токсичных веществ на позиции российский войск на Украине с беспилотника. Об этом заявил в субботу начальник войск РХБЗ МО РФ генерал-лейтенант Игорь Кириллов. "21 апреля 2022 года на позицию российских войск с БПЛА был...
Эрдоган заявил о плане довести процесс до встречи Путина и Зеленского
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что планирует провести телефонные переговоры со своими российским и украинским коллегами Владимиром Путиным и Владимиром Зеленским в ближайшие дни, передает Reuters. Эрдоган выразил надежду, что эти звонки могут привести к о...