Ասում են՝ բենզինի գումարները ուղարկում ենք Ադրբեջան, որ նրանք Հայաստանի վրա հարձակվեն․ Փաշինյան
Համոզված եղեք՝ այս տարի դեկտեմբերին այլևս չի լինի հեղուկ գազի թանկացման հարցը: Այս մասին կառավարության հերթական նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով բենզինի գնի էժանացմամբ պայմանավորված հեղուկ գազի թանկացման մասին քննարկումներին: Խոսելով ամեն տա...
Փետրվարի 15-ից կգործարկվի 112 արագ արձագանքման միասնական հեռախոսահամարը
Արտակարգ իրավիճակներում քաղաքացիների զանգերին առավել օպերատիվ և համակարգված արձագանք ապահովելու նպատակով Ներքին գործերի նախարարությունը փետրվարի 15-ից գործարկում է Միասնական զանգերի կենտրոնը, որը մեկտեղում է Ոստիկանություն և Փրկարար ծառայություն ուղղված զանգերը: Քաղաքաց...
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդն այսօր նիստ կանցկացնի «Իրանում ստեղծված իրավիճակի» վերաբերյալ
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդն այսօր նիստ կանցկացնի «Իրանում ստեղծված իրավիճակի» վերաբերյալ: Նշվում է, որ նիստը պահանջվել է Միացյալ Նահանգների կողմից: Հիշեցնենք, որ Իրանն ավելի վաղ կոչ է արել ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին դատապարտել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կոչերը՝ գրավե...
Ֆիդանը հանդիպել է ԱՄԷ նախագահ Մոհամմադ բին Զայիդ ալ-Նահյանի հետ
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը հանդիպել է ԱՄԷ նախագահ Մոհամմադ բին Զայիդ ալ-Նահյանի հետ։ Այդ մասին հայտնում է «Անադոլու» լրատվական գործակալությունը: Զրույցի ընթացքում քննարկվել են Թուրքիայի և ԱՄԷ-ի միջև երկկողմ հարաբերությունների վիճակը և հեռանկարները,...
Ֆրանսիան կմասնակցի Դանիայի հետ համատեղ զորավարժություններին Գրենլանդիայում
Ֆրանսիան կմասնակցի Դանիայի հետ համատեղ զորավարժություններին Գրենլանդիայում, գրել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը X սոցիալական էջում։ «Դանիայի խնդրանքով ես որոշել եմ, որ Ֆրանսիան կմասնակցի Դանիայի կողմից Գրենլանդիայում կազմակերպված համատեղ զորավարժություններին, «Արկ...
Վիգեն Էուլջեքջյանը հոսպիտալից տեղափոխվել է քննչական կոմիտե. Հայկ Սարգսյան
Բաքվի գերությունից վերադարձած լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքչյանն այժմ ՀՀ զինվորական քննչական վարչությունում է։ «Մուրացան» հոսպիտալի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը։ «Մենք եկանք հոսպիտալ, տնօրենն ասաց, որ Վիգեն Էուլջեքչյանը լիովին առողջ է...
Կաշառք՝ անշարժ գույքի գրանցումների դիմաց․ բացահայտում Ապարանում
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույթով կատարված ապացուցողական և վարութային այլ գործողություններով հիմնավորվել է, որ ՀՀ Արագածոտնի մարզի Ապարանի համայնքապետարանի համապատասխան ստորաբաժանմ...
Մերկասառույցի պատճառով հերթական ավտովթարն է տեղի ունեցել Երևանում
Այսօր՝ հունվարի 15-ին մերկասառույցի պատճառով հերթական ավտովթարն է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 04:00-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 24-ամյա Արտյոմ Բ.-ն իր վարած «Nissan Teana» մակնիշի ավտոմեքենայով Ջոն Կիրակոսյանի դպրոցի հարևանությամբ, բախվել է երկաթե դարպասին ու մոտ 5 մետ...
Մենք՝ որպես պետություն, չգիտենք, թե ինչ բան է ապրել խաղաղության մեջ․ Փաշինյան
Մենք՝ որպես պետություն, չգիտենք, թե ինչ բան է ապրել խաղաղության մեջ: Մենք նոր՝ քայլ-քայլ սովորում ենք, և այդ պրոցեսը չափազանց կարևոր է: Մեր լեզվամտածողության մեջ հաճախ չենք նկատում կոնֆլիկտի տրամաբանության ընդլայնված ներկայությունը: Շատ փոքր և դանդաղ քայլերով է խաղաղութ...
Մի՛ կրկնեք այն սխալը, որը դուք թույլ տվեցիք հունիսին․ Աբբաս Արաղչի
Իմ ուղերձն այսպիսին է. մի՛ կրկնեք այն սխալը, որը դուք թույլ տվեցիք հունիսին, հայտարարել է Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին Fox News-ին տված հարցազրույցում։ «Եթե փորձեք կրկնել անհաջող փորձը, արդյունքը նույնը կլինի։ Հունիսին դուք ոչնչացրեցիք օբյեկտներ և սարքավորումներ,...

Состоялось совещание под председательством премьер-министра
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось совещание, в ходе которого была обсуждена доработанная по итогам предыдущего совещания Государственная программа развития образования в Армении до 2030 года, а также основные положения зак...
Президент Арцаха встретился с группой слушателей Дипломатической школы при МИД Армении
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 26 апреля встретился с группой слушателей Дипломатической школы при Министерстве иностранных дел Республики Армения во главе с ректором учебного заведения, Чрезвычайным и Полномочным послом Ваге Габриеляном. Как сообщили главном...
Президент Армении выразил надежду, что визит спецпредставителя генсека НАТО будет способствовать решению проблем региона
Президент Армении Ваагн Хачатурян принял специального представителя генерального секретаря НАТО по Кавказу и странам Центральной Азии Хавьера Коломина Пириса. Как сообщили Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Ваагн Хачатурян выразил надежд...
Ле Пен подтвердила участие в парламентских выборах в июне
Бывший кандидат на президентских выборах во Франции, лидер крайне правой партии «Национальное объединение» Марин Ле Пен подтвердила, что выдвинет свою кандидатуру на парламентских выборах в стране в июне, пишет Figaro. По данным издания, Ле Пен подтвердила свое намерени...
Полицейские ударили, затем применили против активиста грубую силу — кадры
Пресс-секретарь партии «Родина» Сос Акопян опубликовал кадры избиения одного из активистов протестной акции сотрудниками специального подразделения полиции с применением несоразмерной, грубой силы. Заявление о преступлении будет направлено в полицию, сообщил он. «Наши п...
Предупредил полицейских, что если применят силу в отношении активистов, то сами будут давать показания — Агван Варданян
Предупредил полицейских, что если применят силу в отношении активистов, то сами будут давать показания. Об этом в беседе с журналистами заявил депутат от фракции «Айастан» Агван Варданян. Напомним, что во время мирной протестной акции возле Молодежного центра АРФД были...
Власти отправляют группу лиц для провокаций — Анна Григорян
Из Тигранашена в Ереван продолжается шествие Движения Сопротивления. Депутат фракции Айастан Анна Григорян отметила, что многие граждане по пути воодушевляют их и выражают свою поддержку. Она также сообщила, что власти отправляют лиц для провокаций и обратила на это вни...
Германия намерена усилить сотрудничество с Польшей в нефтяной сфере
Министр экономики Германии Роберт Хабек заявил, что Берлин намерен усилить сотрудничество с Польшей в нефтяной сфере в целях обеспечения "стабильного энергоснабжения" независимо от импорта российской нефти, в связи с чем отметил необходимость создания альтернативных мар...
Лавров заявил о реальном риске ядерной войны
Риски ядерной войны сейчас весьма существенны, нельзя недооценивать эту опасность, однако есть много желающих, которые готовы искусственно раздувать эту угрозу,заявил глава МИД РФ Сергей Лавров, пишет РИА Новости. Он напомнил, что в январе страны «ядерной пятерки» пере...
Мы пешком выдвинемся из Тигранашена в Ереван — Герасим Варданян
В рамках Движения сопротивления завтра начнет шествие еще одна группа, которая выдвинется из Тигранашена в Ереван. Об этом в своемфейсбукенаписал представитель Араратского областного комитета АРФД Герасим Варданян. «Дорогие друзья, родственники, соотечественники, Я и мо...