Մերցն ընդգծում է Ռուսաստանի կարևորությունը եվրոպական անվտանգության համատեքստում
Եթե մեզ հաջողվի խաղաղություն և ազատություն վերադարձնել Եվրոպա, եթե վերջապես հավասարակշռություն գտնենք մեր ամենամեծ եվրոպական հարևանի՝ Ռուսաստանի հետ մեր հարաբերություններում, եթե խաղաղություն տիրի, եթե ազատությունն ապահովվի, եթե մեզ հաջողվի այս ամենում, ապա ԵՄ-ն, և մենք...
Երևանում անչափահասների մասնակցությամբ միջադեպի ու կրակոցի դեպքի գործով 5 անձ է ձերբակալվել
Նախօրեին՝ հունվարի 14ին, Երևանում անչափահասների մասնակցությամբ միջադեպի ու կրակոցի դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (խուլիգանությունը, որը կատարվել է զենքի կամ մարմնական վնասվածք պատճառելու համար նախապես պատրաստված կ...
Խիստ անհրաժեշտ է ՀԾԿՀ նախագահը այստեղ լինի և գոնե դատարանի հարցերին պատասխանի․ Ղազինյան
Կարծում եմ, որ խիստ անհրաժեշտ է ՀԾԿՀ նախագահը այստեղ լինի և գոնե դատարանի հարցերին պատասխանի՝ մեր կասկածները ցրի կամ հիմնավորի: Այս մասին ««Տաշիր Կապիտալն» ընդդեմ ՀԾԿՀ-ի, ՀԷՑ-ի լիցենզիան պետք է վերականգնել» գործով դատական նիստի ժամանակ ասաց ՀԷՑ-ի նախկին գլխավոր տնօրենի...
ՄԻՊ-ը տեսակցել է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած գերիներին
Հունվարի 15-ին Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն ու ՄԻՊ ներկայացուցիչները հանդիպումներ և խորհրդապահական առանձնազրույցներ են ունեցել Վագիֆ Խաչատրյանի, Գևորգ Սուջյանի, Դավիթ Դավթյանի և Վիգեն Էուլջեքջյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՄԻՊ գրասենյակից: Քննարկվել են...
Ճանապարհների վիճակը Հայաստանում
Հունվարի 15-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիան ճանապարհը կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից:Սպիտակի ոլորանները, Սպիտակ-Գյումրի և Մ-2 միջպետական ավտոճանապարհից մինչև Ջերմուկ հատվածը կցո...
ԲՏԱ նախարարն առաջարկում է երկխոսություն ծնողների հետ
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը նախաձեռնել է երկխոսություն ծնողների և մանկավարժների հետ՝ լսելու նրանց կարծիքներն ու առաջարկությունները խաղային հարթակների անվտանգության հետ կապված մտահոգությունների վերաբերյալ։ Նախարարն իր առաջա...
Հայաստանը և Ադրբեջանը համատեղ զննել են Երասխ–Սադարակ երկաթուղային հատվածը
Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների կողմից 2026 թվականի հունվարի 15-ին իրականացվել է Երասխ-Սադարակ երկաթուղային հատվածի ենթակառուցվածքի ընթացիկ վիճակի համատեղ զննում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից, ընդգծելով, որ...
Եվրոպական երկրներից առաջին զինվորականները ժամանել են Գրենլանդիա
Եվրոպական երկրներից առաջին զինվորականները ժամանել են Գրենլանդիա: Այս մասին գրում է գերմանական Bild-ը։ Ըստ հրապարակման՝ Վաշինգտոնում Գրենլանդիայի շուրջ բանակցությունների անարդյունք ավարտից ընդամենը յոթ ժամ անց գիշերը Եվրոպայից Գրենլանդիա են ժամանել առաջին զինվորականները։...
«ԱՎԵՏ-ՄՀԵՐ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում փակցվել է «Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար» պաստառ
ՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում ճնշասեղմված բնական այրվող գազի (ԱԳԼՃԿ) մանրածախ վաճառքով զբաղվող «ԱՎԵՏ-ՄՀԵՐ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ Գեղարքունիքի մարզ, ք․ Մարտունի, Կամոյի 13/1)։ Այս մասին հայտնում ենտեսչական մարմնից:...
ՔԿ նախագահը սխալ տեղեկություններ է ներկայացրել Բագրատ Սրբազանի գործով․ Արթուր Սարգսյան
Այն, ինչ որ այս դահլիճում տեղի է ունեցել, եղել է մեր արժանապատվությունը պահելու համար: Այս մասին իր, Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով դատական նիստի ժամանակ ասել է «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը: «Իմ գործընկերը Ազգային ժողովում մեր գործի հետ կապված հարց...

Словакия добивается освобождения от нефтяного эмбарго ЕС на три года
Словакия добивается трехлетнего переходного периода для поэтапного ввода эмбарго на импорт российской нефти, заявил министр экономики Ричард Сулик, передает Reuters. Словакия, сильно зависящая от поставок российской нефти, поддержала санкции ЕС, сказал Сулик, но по-преж...
Герасим Варданян отпущен на свободу
Судья Аршак Матевосян отклонил ходатайство старшего следователя Следственного управления СНБ РА Сурена Навояна о задержании члена блока «Армения» Герасима Варданяна. Помощник депутата НС Тадевоса Аветисяна Герасим Варданян на свободе, он только что присоединился к акции...
В зоне ответственности российского миротворческого контингента в Арцахе нарушений не зафиксировано: МО РФ
В зоне ответственности российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе нарушений не зафиксировано. Об этом говорится в информационном бюллетене министерства обороны РФ о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфлик...
Премьеры Индии и Дании призвали к прекращению боевых действий на Украине
Премьер-министр Индии Нарендра Моди и глава правительства Дании Метте Фредериксен заявили о необходимости немедленного прекращения боевых действий на Украине. Как передаетТАСС, об этом говорится в совместном заявлении по итогам индийско-датской встречи в Копенгагене. "О...
Италия столкнется с серьезными проблемами зимой, если поставки российского газа прекратятся сейчас
Италия столкнется с серьезными проблемами с заполнением газоовы хранилищ, если поставки российского газа будут прекращены сейчас, и это создаст проблему в зимний сезон. Об этом заявил министр экологии Италии Роберто Чинголани, передает Reuters. «Было бы важно сохранить...
Состоялся телефонный разговор Путина с Макроном
Состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с президентом Французской Республики Эммануэлем Макроном. Как об этом сообщает официальный сайт Кремля. Владимир Путин поздравил Эммануэля Макрона с победой на недавних президентских выборах и переизбранием на...
Папа римский готов ехать к Путину ради урегулирования в Украине
Папа Римский Франциск заявил, что готов отправиться в Москву для встречи с президентом РФ Владимиром Путиным для содействия урегулирования конфликта на Украине. «В первый день войны я звонил по телефону президенту Украины Зеленскому, Путину я, наоборот, не звонил. Я пог...
Премьер-министр Грузии передал первую часть анкеты для вступления в Евросоюз
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили сегодня передал первую часть анкеты для вступления в Евросоюз главе представительства ЕС Карлу Харцелю, передает Грузия-онлайн. «Грузия присоединяется к Украине и Молдове и представляет анкету о членстве в ЕС. Это то, что объед...
Вступление Швеции и Финляндии в НАТО "усложнит военное планирование" России: Пентагон
Власти США в полной мере поддержат заявку Швеции и Финляндии на вступление в НАТО, если таковая поступит, передаетТАСС. Как утверждала в понедельник помощник американского министра обороны по делам международной безопасности Селест Уолландер, присоединение этих двух стр...
Сако, от имени народа я обещаю сорвать твои погоны — Ишхан Сагателян начальнику ППС
На Площади Франции стартовал митинг Движения сопротивления. Представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян начал свое выступление с приветствия участников протеста, которых полицейские сегодня подвергли приводу. Он рассказал также о незаконных действиях полиции, п...