Ժամանակն է, որ Իրանի ժողովրդի բոլոր շերտերը թոթափեն բռնակալnւթյան լուծը և ստեղծեն ազատ և խաղաղասեր Իրան․ Նեթանյահու
Իմ եղբայրներն ու քույրերը՝ Իսրայելի քաղաքացիներ, ոչ վաղ անցյալում Իսրայելը և Միացյալ Նահանգները սկսեցին գործողություն՝ վերացնելու Իրանում ահաբեկչական ռեժիմից բխող էքզիստենցիալ սպառնալիքը: Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Նեթանյահուն։ «Շնորհակալ եմ մեր մեծ բարեկա...
«Խաղաղության» և անվտանգության անպատասխանատվություն․ Գեղամ Մանուկյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան էջում գրում է․ «Երբ հարևան, այն էլ ռազավարական գործընկեր երկրում՝ Իրանում պատերազմ է, տարածաշրջանը մեծ պայթյունի վտանգի մեջ է, աշխարհն այս պահին եռում է, կարմրել են դիվանագիտական կապի միջոցների լարերը Հա...
Շիզիկների կազմակերպած շոուներից շեղվեք, մեծ կռիվ է սկսվում տարածաշրջանում․ Արեն Ապիկյան
Բիզնես խորհրդատու Արեն Ապիկյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ «Մի պահ շիզիկների կազմակերպած շոուներից շեղվեք: Մեծ կռիվ է սկսվում տարածաշրջանում, մեր համար պոտենեցիալ շատ լուրջ վտանգներով: Սկսած տնտեսության անկումից, վերջացած դեմոգրաֆիական և հումանիտար խնդիրներով: Ամեն դեպքո...
Սա իրոք ազգի փրկության խնդիր է և խնդիրն այդ փրկության ճիշտ ճանապարհը գտնելն է. Իշխան Սաղաթելյան
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը ֆեյսբուքյան իրէջում գրում է. Առաջին նախագահի հետ այդ հարցում համամիտ ենք. սա իրոք ազգի փրկության խնդիր է և խնդիրն այդ փրկության ճիշտ ճանապարհը գտնելն է։ Ընդդիմության հիմնական առաջադրանքը առկա հսկայական հակաիշխանական տրամադրությունները...
Իսրայելը «կանխարգելիչ հարված» է հասցրել Իրանին, առնվազն երեք պայթյուն է լսվել
Իսրայելը կանխարգելիչ հարված է հասցրել Իրանին՝ պետությանը սպառնացող վտանգները վերացնելու համար, ասել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը «Clash Report»-ի տվյալներով՝ շուտով սպասվում է հրթիռային և անօդաչու թռչող սարքերի հարձակում Իսրայելի վրա։ Իսրայելի պաշտպանու...
Ֆրանսիան և Իտալիան կոչ են արել իրենց քաղաքացիներին լքել Իսրայելը և Իրանը
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարությունը խորհուրդ է տվել իր քաղաքացիներին ձեռնպահ մնալ Իսրայել, Երուսաղեմ և Արևմտյան ափ մեկնելուց՝ Իրանում անվտանգության իրավիճակի վատթարացման պատճառով, հաղորդելէ «France 24»-ը։ Ուրբաթ երեկոյան Ստամբուլի օդանավակայանից չեղարկվել են Թեհրա...
Իշխանությունները «զենք գտնելու» օպերացիա են սկսել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրել է․ Մեր տեղեկություններով, իշխանությունը խուճապի մեջ է այն փաստից, որ քրեածին իրավիճակը երկրում չի բարեկավվում: Հատկապես Աջափնյակի արյունալի միջադեպից հետո քննարկել ու հասկացել են, որ եւս մի նման միջադեպ, եւ ոչ մի հույս չեն կարող ունենալ, որ Երեւանի...
Բագրատ սրբազանը բնակության հասցե չի տրամադրում դատարանին․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրել է․ Պարզվում է՝ դատարանը մտադրություն ունի փոխել նաեւ անցած տարվա հունիսից կալանավորված Բագրատ սրբազանի խափանման միջոցը եւ բանտային կալանքից նրան ուղարկել տնային կալանքի, սակայն սրբազանը համառորեն բնակության հասցե չի տրամադրում դատարանին՝ ընթացակար...
ՔՊ-ականների ախորժակը բացվել է․ 500-600 հազար դրամ թոշակ են ուզում․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրել է․ ՔՊ-ի՝ կենսաթոշակային տարիքի հասած պատգամավորները ներկուսակցական ընտրություններից եւ նախընտրական ցուցակում ոչ առաջատար տեղ գրավելուց հետո լրջորեն հետաքրքրվում են, թե խորհրդարանի լիազորությունների ավարտից հետո ինչքան պատգամավորական թոշակ են ստանալ...
Վերջին շանսն են տվել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրել է․ Նիկոլ Փաշինյանի թիմում դժգոհ են՝ ինչու Փաշինյանն այս անգամ էլ խնայեց ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին, փոխարենը` ընտրություններից 3 ամիս առաջ զոհաբերեց 3 փոխոստիկանապետի՝ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության պետ Վարդան Վարդա...

Глава МИД Армении представил шведскому коллеге ситуацию в Нагорном Карабахе
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провелв среду телефонный разговор с главой МИД Королевства Швеция Тобиасом Бильстремом. Об этом сообщили в пресс-службе внешнеполитического ведомства РА. Мирзоян поздравил своего коллегу с принятием председательства Совета...
В Турции опровергли информацию о поставках кассетных боеприпасов Украине
Сообщения о поставках Украине кассетных боеприпасов американского образца из Турции - дезинформация, нацелена на подрыв мирных усилий Анкары. Об этомзаявил РИА Новости источник в администрации президента Турции Ранее издание Foreign Policy со ссылкой на представителейСШ...
Москалькова попросила главу парламента Турции прекратить поставку оружия Киеву
Уполномоченный по правам человека в РФ Татьяна Москалькова сообщила, что попросила главу парламента Турции Мустафу Шентопа прекратить поставку оружия Украине, чтобы избежать дальнейшей эскалации конфликта․ "Обратилась к господину Шентопу с просьбой прекратить поставку о...
Гегам Назарян покинул комиссию по обороне парламента Армении
Депутат от оппозиционной фракции «Айастан» Гегам Назарян покинул комиссию по обороне парламента Армении․ Назарян объявил об уходе в знак протеста против правительства, ранее отклонившего его законодательную инициативу. Напомним, депутат предложил законопроект «О гаранти...
ОДКБ не получала от Еревана уведомления об отмене учений «Нерушимое братство — 2023»
Секретариат Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) не получал от Еревана официального уведомления об отмене учений «Нерушимое братство 2023» на территории Армении. Об этом сообщил в средуТАССпресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов. «Утвержденным совет...
Любые миссии в Карабахе могут быть только с согласия обеих сторон конфликта — Песков
Размещение миссии миротворцев Совбеза ООН в Карабахе возможно только при согласии на это обеих сторон конфликта. Об этом, как передаетРИА Новости, сообщил журналистам в среду пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя слова премьер-министра Армении Никола...
Сергей Казарян назначен министром иностранных дел Республики Арцах
Сергей Казарян назначен министром иностранных дел Республики Арцах. «Арменпресс» сообщили об этом в Главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах. Другим указом президента Арцаха Араика Арутюняна Давид Бабаян освобожден с должности исполняющего...
Телекоммуникационные компании Азербайджана и Казахстана заключили соглашение о линии связи по дну Каспийского моря
Ведущие телекоммуникационные компании Азербайджана и Казахстана «AzerTelecom» и «Казахтелеком» заключили «Cоглашение об условиях сотрудничества» в рамках проекта по прокладке волоконно-оптической линии связи (ВОЛС) по дну Каспийского моря. Соглашение является основопола...
Заявление Пашиняна о нецелесообразности учения ОДКБ новое, его будут прояснять — Песков
Заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна о нецелесообразности в 2023 году учения с миротворческими силами ОДКБ новое, его будут прояснять, сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. Ранее объединенный штаб ОДКБ получил информацию от минобороны А...
В Лачинском коридоре после размещения миротворцев РФ попали в плен граждане РА — Пашинян
Армения не критикует миротворцев, а выражает обеспокоенность их деятельностью, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на пресс-конференции. «И эта обеспокоенность возникла довольно давно. Я постоянно привлекаю внимание наших российских коллег на то, что в Азербайд...