Իրանի ԶՈւ-ն պատրաստ է պաշտպանվել ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից նոր ագրեuիայից. Բաղայի
Իրանի զինված ուժերը պատրաստ են պաշտպանվել ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից նոր ագրեսիայից։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Էսմայիլ Բաղային, հաղորդում էՏԱՍՍ-ը: «Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը չի եղել այս պարտադրված պատերազմի նախաձեռնողը, և Իրանի բոլոր...
Գլխավոր հարկադիր կատարողն ընդունել է ՌԴ Դատական կարգադրիչների դաշնային ծառայության ղեկավարին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հարկադիր կատարող Սիրո Ամիրխանյանն ընդունել է ՌԴ դատական կարգադրիչների (պրիստավների) դաշնային ծառայության ղեկավար Դմիտրի Արստովի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը։ Ո...
Խաչատուրյանը ելույթ է ունեցել Աստանայում անցկացվող ՄԱԿ-ի տարածաշրջանային բնապահպանական գագաթնաժողովում
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ելույթ է ունեցել Աստանայում անցկացվող ՄԱԿ-ի տարածաշրջանային բնապահպանական գագաթնաժողովում: Այս մասին հայտնել է ՀՀ նախագահի աշխատակազմը։ Նախագահի ելույթում, մասնավորապես, ասված է. «Իմ անկեղծ երախտագիտությունն եմ հայտն...
Վանաձորում ալրային հրուշակեղենի արտադրամասի գործունեություն է կասեցվել
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Լոռու մարզային կենտրոնի տեսուչներն անհատ ձեռնարկատեր Կարինե Աբովյանին պատկանող ալրային հրուշակեղենի արտադրամասում անցկացվող ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն գործում է իրավական ակտերով սահմանված սանիտարահիգիենիկ նորմերի խա...
Հայաստանը ցանկանում է ինտեգրվել եվրոպական տրանսպորտային, էներգետիկ և թվայնացման ցանցերին
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի կառավարությունը։ ԵՄ դեսպանի հետ կայացած հանդիպմանը փոխվարչապետը հույս է հայտնել, որ Եվրոպական քաղաքական համայ...
ԱՄՆ-ն դադարեցրել է կանխիկ դոլարի մատակարարումներն Իրաք և ռազմական համագործակցությունը երկրի հետ
ԱՄՆ նախագահի վարչակազմը ժամանակավորապես դադարեցրել է կանխիկ դոլարի մատակարարումներն Իրաք՝ Բաղդադից պահանջելով միջոցներ ձեռնարկել իրանամետ ռազմականացված կազմավորումների դեմ: Այս մասին հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով աղբյուրների։ Նրանց տվյալների համաձա...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը ընտրություններին կմասնակցի համանուն դաշինքով
Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ապրիլի 22-ի նիստում քննարկել է «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» կուսակցությունների դաշինքի ձևավորման նպատակով օգտահաշիվ ստանալու համար լիազորված անձ Գոհար Մելոյանի՝ ԿԸՀ հղված պարզաբանում ակնկալող դիմումը։ Այս մասին հաղո...
Երևանի հայտարարությունները երկաթուղու կոնցեսիայից հրաժարվելու մասին տարoրինակ են թվում. ՌԴ ԱԽ
Երևանի հայտարարությունները «Հարավկովկասյան երկաթուղի» (ՀԿԵ) ՓԲԸ-ի կառավարման կոնցեսիայից հրաժարվելու անհրաժեշտության մասին տարօրինակ են թվում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Ալեքսեյ Շևցովը, հաղորդում էՏԱՍՍ-ը: «Առնվազն տարօրի...
Մենք Հայաստան-Ադրբեջան գործարքը կնքեցինք 6 շաբաթում. նրանք պատերազմnւմ էին 37 տարի. Ուիթքոֆ
Մենք Հայաստան-Ադրբեջան գործարքը կնքեցինք վեց շաբաթում. նրանք պատերազմում էին 37 տարի: Այս մասինՄայամիի համալսարանում կայացած Real Estate Impact ամենամյա համաժողովի ժամանակասել էԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվ Ուիթքոֆը: «Ադրբեջանն ու Հյաստանը, որոնց հարցով մենք աշ...
Սուրեն Պապիկյանն ու Վրաստանի պաշտպանության նախարարը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր
Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո մեկնարկել է Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցը, որը շարունակվել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով։ Այս մասին հա...

Армения вошла в десятку новых развивающихся самых желанных туристических направлений
На церемонии мероприятия «Wanderlust Reader Travel Awards», прошедшего в Лондоне, Армения вошла в десятку новых развивающихся самых желанных туристических направлений. Об этом сообщили в Комитете по туризму республики. Отмечается, что богатая культура, красивые пейзажи...
«Мать Армения» говорит «нет» «грабежу»: в Ереване начинаются акции протеста
Власти Еревана коалиция партий «Гражданский договор» + «Республика» решили резко увеличить размер ряда местных пошлин и выплат. Об этом говорится в заявлении, распространенном фракцией блока «Мать Армения» в Совете старейшин Еревана. В нем, в частности, отмечается: «Реч...
Власти уже решили свою проблему, Малян, скорее всего, выйдет на свободу
Руководитель аналитического центра«Восканапат»Грант Мелик-Шахназаряннаписал: «В пятницу, 22 декабря,Апелляционный суд рассмотрит вопрос об изменении меры пресечения Нареку Маляну.Нарека посадили за прямой эфир в соцсети: по делу нет ни потерпевшего, ни свидетеля, ни до...
Левон Кочарян: Главное оружие этой власти – ложь, наша задача – с вашей помощью разрушать эту ложь
Депутаты фракции "Армения" Национального Собрания находились с очередным визитом в Варденисском регионе Гегаркуникской области. Депутаты Ишхан Сагателян, Левон Кочарян, Агван Варданян, Агнесса Хамоян, Анна Григорян, Элинар Варданян, Кристине Варданян и Арман Казарян пос...
Совет ЕЭК принял решение обнулить пошлины на импорт в РФ куриных яиц с 1 января
Совет Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) принял решение обнулить пошлины на импорт в РФ куриных яиц с 1 января по 30 июня 2024 года, говорится в сообщении ЕЭК. Совет Евразийской экономической комиссии принял решение предоставить тарифную льготу в виде освобождения...
Росатом повторно продлит срок службы Армянской АЭС
15 декабря АО «Русатом Сервис» (входит в Госкорпорацию «Росатом») и ЗАО «Айкакан атомайин электракаян» заключили соглашение о продлении срока эксплуатации Армянской АЭС до 2036 года. Договоренность о повторном продлении ресурса станции была достигнута в рамках очередной...
Олаф Шольц заразился COVID-19
Канцлер Германии Олаф Шольц заразился COVID-19. Правительство заявило, что в результате визит нового премьер-министра Словакии пришлось отменить. Шольц написал в социальной сети X, что «при небольшом количестве симптомов рассчитывает своем кабинете, но откажется от обще...
Конгресс Совета Европы посетит Армению
Делегация Конгресса местных и территориальных властей Совета Европы совершит ознакомительный визит в Ереван и мэрию Масиса для дальнейшего рассмотрения заявления «Гуманитарная ситуация в Карабахе и соседних городах и регионах». Об этом сообщает делегация Конгресса местн...
Армения присоединилась к списку, вводящему санкции против российских чиновников
Армения присоединилась к решению Совета ЕС по общей внешней политике и политике безопасности, которое вводит санкции против должностных лиц, частных лиц и организаций, ответственных за массовые нарушения прав человека. Его еще называют «Список Магнитского».Совет еще на...
Эрдоган посетит Венгрию
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган 18 декабря отправится в Венгрию с однодневным визитом. Об этом сообщает агентство Анадолу. Визит Эрдогана в Венгрию приурочен к 100-летию установления дипломатических отношений между двумя странами. Планируется, что в ходе визита Эр...