• Օկամպո. «Վարդանյանի կալանավորման մասին WGAD-ի կարծիքը պետք է անվավեր ճանաչել»
Միջազգային քրեական դատարանի առաջին դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոնփորձագիտական​​կարծիք է հրապարակելՄԱԿ-ի Անձանց կամայական կալանավորման հարցերով աշխատանքային խմբի (UN WGAD)՝ 2025 թ. փետրվարի 17-ի թիվ 46/2024 եզրակացության վերաբերյալ՝ բացահայտելով շահերի բախման այն իրական պա...
• Իրանը նախատեսում է ութ ատոմակայան կառուցել Ռուսաստանի հետ համագործակցությամբ. Մոհամմադ Էսլամի
Իրանը նախատեսում է ութ ատոմակայան կառուցել Ռուսաստանի հետ համագործակցությամբ. Մոհամմադ Էսլամի
Հոկտեմբերի 8, 2025
«Այս մասին երկու երկրների միջև արձանագրություն է կազմվել. մեկ ատոմակայան (Բուշեհրում խմբ.) արդեն գործում է, երկուսը կառուցման փուլում են, ևս հինգն էլ նախատեսվում է կառուցել Հորմոզգան նահանգում՝ ընդհանուր 5000 մեգավատ հզորությամբ»,ասել է Իրանի ատոմային էներգիայի կազմակեր...
• Վրաստանն ու Ադրբեջանը փորձի փոխանակում են կատարել ԱԹՍ-ների օգտագործման ոլորտում
Վրաստանն ու Ադրբեջանը փորձի փոխանակում են կատարել ԱԹՍ-ների օգտագործման ոլորտում
Ադրբեջանի և Վրաստանի միջև 2025 թվականի երկկողմ ռազմական համագործակցության պլանի համաձայն՝ Վրաստանի պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը այցելել է Բաքու՝ անօդաչու թռչող սարքերի օգտագործման ոլորտում փորձի փոխանակման նպատակով,հաղորդումէ «Caliber.az»-ը։ Հանդիպման ժա...
• Ռուսաստանը և Ուկրաինան հաղորդել են միմյանց նոր հարվածներ հասցնելու մասին
Ռուսաստանը և Ուկրաինան հաղորդել են միմյանց նոր հարվածներ հասցնելու մասին
Ռուսաստանը և Ուկրաինան հաղորդել են միմյանց նոր հարվածներ հասցնելու մասին։ Երկու կողմերն էլ հայտնել են զոհերի և վիրավորների մասին։ BBC-ի ռուսական ծառայությունը հաղորդում է, որ ըստ Խերսոնի իշխանությունների՝ ռուսական հարվածների հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, ևս 1-ը՝ վիրավորվե...
• Գեղարքունիքում բախվել են «Hyundai»-ն, «Toyota»-ն և «Opel»-ը
Գեղարքունիքում բախվել են «Hyundai»-ն, «Toyota»-ն և «Opel»-ը
Երեկ՝ հոկտեմբերի 7-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 20:00-ի սահմաններում Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 24 կմ հատվածում բախվել են Արագածոտնի մարզի բնակիչ 36-ամյա Արթուր Դ.-ի վարած «Hyundai» մակնիշի, Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ 42-ամյա Սասուն Բ.-ի...
• Գյումրու ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը խստորեն դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իրականացվող ապօրինի հարձակումները
Գյումրու ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը խստորեն դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իրականացվող ապօրինի հարձակումները
Գյումրու ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը խստորեն դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից իրականացվող ապօրինի հարձակումները քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի դեմ, անընդունելի է համարում ատելության քարոզը: Խմբակցության տարածած հայտարարության մեջ մասնավորապես, ասվում է. «Այ...
• Գազամատակարարման պլանային դադարեցումներ
Գազամատակարարման պլանային դադարեցումներ
«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, նոր կառուցված գազատարները գործող գազատարների հետ ներմիացման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 10-ին ժամը 09:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքի, ինչպես նաև Հացառատ թաղամասի, Գանձակ բնակ...
• Տարադրամի փոխարժեքները հոկտեմբերի 8-ին
Տարադրամի փոխարժեքները հոկտեմբերի 8-ին
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 381.50 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 384 դրամ: Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է 444 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 447 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է 4...
• Մեղրի համայնքին կվերադարձվի 0.8 հա մակերեսով հողամաս
Մեղրի համայնքին կվերադարձվի 0.8 հա մակերեսով հողամաս
Սյունիքի մարզի դատախազությունը 2025 թվականի ապրիլի 18-ին պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան` 2014 թվականի հուլիսի 4-ի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջներով: Այս մասին հայտնում...
• ՀԱՄԱՍ-ը հրադադարի համար մի քանի պայման է առաջադրել
ՀԱՄԱՍ-ը հրադադարի համար մի քանի պայման է առաջադրել
Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժումը, որն այժմ Եգիպտոսում Իսրայելի հետ անուղղակի բանակցություններ է վարում, հայտարարել է, որ պատրաստ է համաձայնության գալ Գազայում պատերազմը դադարեցնելու շուրջ՝ հիմնվելով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ծրագրի վրա, սակայն սահմանել է մի շարք պայմաններ, այ...

Урегулирование конфликта в Нагорном Карабахе было важно для национальной безопасности Ирана - Зариф
Решение конфликта в Нагорном Карабахе было важным с точки зрения национальной безопасности Ирана, заявил глава МИД Ирана Мохаммад Джавад Зариф на пресс-конференции по итогам переговоров с министром иностранных дел России Сергеем Лавровым. Об этом сообщает ТАСС.«Для нас...
Россия, Иран и Турция заинтересованы в восстановлении экономики Нагорного Карабаха - Лавров
Иран, Турция, Россия, а также другие страны выражают заинтересованность в восстановлении экономики Нагорного Карабаха, заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, сообщает РИА Новости.«У нас нет сомнений, что Иран будет заинтересован в подключении к этим проектам....
Глава МИД Ирана едет в Армению
Глава МИД Ирана Мохаммад Джавад Зариф в рамках регионального визита 26 января прибудет в Ереван. 27 января состоится встреча глав МИД Армении и Ирана. В рамках визита главу МИД Ирана примет премьер-министр Никол Пашинян, сообщает пресс-служба МИД.
В Армении ужесточается процесс выдачи хозяйствующим субъектам разрешений на водопользование
Министерство окружающей среды Армении планирует внести изменения в Водный кодекс, чтобы ужесточить процесс выдачи разрешений на водопользование хозяйствующим субъектам, занимающимся рыбоводством и малым ГЭС. Об этом на пресс-конференции сказал министр окружающей среды А...
@Tzhvzhik: Пашинян попросил Алиева вернуть армянских военнопленных в дни предвыборной кампании
Оперативная связь Пашинян-Алиев продолжает действовать, пишет телеграм-канал @Tzhvzhik. «Пашинян попытался донести до официального Баку, что ему необходимо продемонстрировать обществу хоть какой-то результат во время предвыборной кампании, иначе вероятность «реванша...
Премьер-министр Италии подал в отставку
Президент Серджо Маттарелла объявил о начале 27 января политических консультаций о выходе из правительственного кризиса Председатель правительства Италии Джузеппе Конте подал в отставку со своего поста. Об этом сообщила во вторник пресс-служба президентского Квиринальск...
В России убеждены, что достигнутые договоренности урегулируют нагорно-карабахскую ситуацию: Лавров
Министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров и министр иностранных дел Исламской Республики Иран Мохаммад Джавад Зариф уделили особое внимание ситуации вокруг Нагорного Карабаха. Как сообщает«Арменпресс», об этом Сергей Лавров заявил на пресс-конференции п...
Глава МЧС Армении принял посла РФ
Министр по чрезвычайным ситуациям Армении Андраник Пилоян встретился с чрезвычайным и полномочным послом России в Армении Сергеем Копыркиным. В своем приветственном слове Пилоян высоко оценил развитие сотрудничества с партнерской структурой России, а также отметил важно...
«Голос Армении»: дело Вано Сирадегяна живет
Армения живет в катастрофе. Но какие бодрячки сидят во власти любо-дорого смотреть! Им говорят: теряем государственность, страна скатывается в пропасть, народ вымирает. А они: правильно. Вот, найдем виновных, вот распнем их, тогда сразу все и станет хорошо. Тонкая, испо...
Вазген Манукян заявил, что не будет участвовать в организованных Пашиняном выборах
Единый кандидат на пост премьера от «Движения за спасение Родины» Вазген Манукян не станет участвовать во внеочередных парламентских выборах, организованных действующим премьером Николом Пашиняном. С таким заявлением он выступил во вторник в ходе встречи со сторонниками...