Կարելի է միայն հուսալ, որ սա ևս մեկ դատարկ սպառնալիք է. Մեդվեդևը արձագանքել է Թրամփին
Թրամփն ասել է, որ եթե Ռուսաստանի նախագահը չլուծի ուկրաինական հակամարտությունը, «դա վատ կավարտվի իր համար»։ Նա այս սպառնալիքը հնչեցնում է հարյուրմեկերորդ անգամ: Այս մասին իր թելեգրամյան ալիքում գրել էՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը: «Եթե «գործարար խաղ...
Սեզոնային գրիպի տարածման կանխարգելման ամենագործուն և արդյունավետ միջոցը պատվաստվելն է. Ավանեսյան
Աշնան սեզոնին բնորոշ նկատվում է սուր շնչառական վարակների աճ:Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը: «Սեզոնային գրիպի տարածման կանխարգելման ամենագործուն և արդյունավետ միջոցը պատվաստվելն է: Այս տարի սեպետեմբերի 8-ից պատվաստանյութը...
Ֆրանսիայի նախագահականը հայտնել է կառավարության նոր կազմը
Ֆրանսիայի նախագահական պալատը հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան հայտարարել է հրաժարականից օրեր հետո երկրի վարչապետի պաշտոնին վերադարձած Սեբաստիան Լեկոռնյուի կառավարության կազմը։ Ժան Նոյել Բարոն վերստին ստացել է արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնը։ Զինված ուժերի նախարար է դարձել աշխա...
Իսրայելական ԱԹՍ-ն հարվածել է Դամասկոսի մերձակա ռազմական դիրքերին. Sham TV
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի անօդաչու թռչող սարքը գրոհել է Դամասկոսի մերձակայքում գտնվող ցամաքային թիրախների վրա։ Այս մասին հայտնում է Sham TV հեռուստաալիքը։ Մասնավորապես նշվում է, որ հարվածները հասցվել են քաղաքի հարավ-արևմուտքում գտնվող ռազմական դիրքերին։ Հարձակման հետև...
ՆԱՏՕ-ն սկսում է ամենամյա Steadfast Noon միջուկային զսպման զորավարժությունները
Հոկտեմբերի 13-ին կմեկնարկեն ՆԱՏՕ-ի ամենամյա Steadfast Noon միջուկային զսպման զորավարժությունները։ Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը: «Կարևոր է նշել, որ այս զորավարժություններն անցկացվում են ամեն տարի։ Մեզ անհրաժեշտ է դա անել, քանի որ այն մեզ կօգնի ապահով...
Ադրբեջանը կարևորում է «3+3» ձևաչափի դերակատարությունը տարածաշրջանում
Բոլոր ոլորտներում համագործակցության զարգացման համար չափազանց կարևոր է տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության, անվտանգության, բարեկեցության և համագործակցության ապահովմանն ուղղված նախաձեռնությունների ամրապնդումը: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստա...
Հայաստան կժամանի ԵԱՀԿ գործող նախագահը
Հոկտեմբերի 14-ին աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարար Էլինա Վալտոնենը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից: ԱԳՆ-ում կկայանա ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումը, որին կհաջորդի համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Ողջունում եմ ՀՀ-ում թուրքական ներդրումները, մենք էլ այնտեղ կանենք, երբ սահմանը բացվի. Պապոյան
Թուրքական ընկերությունները ՀՀ-ում ներգրավված են դեռևս 2012 - 2013 թվականներից։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասացԷկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը: «Մեկ բրենդի դեպքում շատ ուղղակի է ներկայացած, և ես ողջունում եմ այդ ներդրումները, քանի որ ցանկացած խաղաղ...
Վաղարշապատի ավագանու ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի ցուցակը հայտնի է
Նոյեմբերի 16-ին նշանակված Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքի համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններում օգտահաշիվ ստանալու հայտ է ներկայացրել 11 քաղաքական ուժ։ Նրանցից թիվ 14 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով առաջադրման փաստաթղթեր են ներկայացրել 9-ը։ Դրանք ե...

Движение по спасению Родины проведет митинг 1 марта в 18:00 на проспекте Баграмяна
Учитывая последние события и сложившуюся ситуацию, совет Движения по спасению Родины принял решение провести митинг 1 марта в 18:00 на проспекте Баграмяна. Об этом сообщается на странице Движения по спасению Родины в Facebook. «Дорогие соотечественники! Учитывая последн...
Wargonzo: Российская сторона не пустила турецких журналистов в Армению, которые собирались освещать митинг Пашиняна
Турецкие СМИ собирались приехать на митинг Пашиняна через Грузию. Об этом сообщает Телеграм-канал @wargonzo со ссылкой на источники в Стамбуле. «Турецкие СМИ подали заявку на освещение завтрашних событий в Ереване. В частности речь идет о турецком ресурсе TRT, журналист...
«Дежавю»: Айк Саркисян присвоил помощь из России в дни войны
Помощь России, присланную во время войны, присвоил и продал депутат Айк Саркисян. Об этом сообщает телеграмканал «Дежавю». «Так, известно, что в дни войны наши соотечественники из Российской Федерации направили в Армению большое количество помощи для армии и перемещенны...
Глава МИД Франции прокомментировал ситуацию в Армении
Глава МИД Франции Жан-Ив Ле Дриан призвал сторонников премьер-министра Армении Никола Пашиняна и оппозицию к диалогу для защиты демократии. «Франция выступает за установление диалога в этой стране, опирающегося на легитимность президента (Армена Саркисяна) и премьер-мин...
Президент выразит свою позицию по вопросу начальника ГШ ВС Армении до воскресенья
Президент Армении Армен Саркисян не возвращал в правительство с возражениями ходатайство премьера Никола Пашиняна об увольнении начальника Главного штаба ВС Оника Гаспаряна. Об этом сообщила Aysor.am помощник президента Асмик Петросян. Она отметила, что у президента ест...
Ишхан Сагателян: На проспекте Баграмяна вечером состоится митинг
На проспекте Баграмяна в 18:00 часов состоится митинг. Об этом написал на своей странице в Facebook координатор Движения за спасение Родины Ишхан Сагателян. «До этого мы встретимся с президентом Армении Арменом Саркисяном. А сейчас продолжается наше шествие, мы возвраща...
Путин обсудил с членами Совбеза РФ ситуацию в Карабахе
Президент России Владимир Путин в ходе оперативного совещания с постоянными членами Совбеза РФ обсудил ситуацию вокруг Нагорного Карабаха. «Мы с вами сегодня обсудим ситуацию вокруг нагорно-карабахского урегулирования.Хотелбы услышать ваши оценки того, как работают наши...
Алиев: Именно Пашинян был инициатором контактов
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил об отсутствии двусторонних контактов с премьер-министром Армении Николом Пашинян после его провокационных заявлений по Нагорному Карабаху, сообщают азербайджанские СМИ. «Мои контакты с премьером Армении прекратились после его п...
Баку не исключает подписание мирного договора с Ереваном
Баку готов к нормализации отношении с Ереваном, не исключает подписания мирного договора, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев на пресс-конференции для зарубежной прессы, передает РИА Новости. По его словам, если «Ереван не будет хитрить и обманывать, то Баку гото...
Офис вице-премьера Армении: Баку пытается вопрос возвращения пленных превратить в предмет торга
Не существует «армянских диверсантов или террористов», а подобные формулировки в очередной раз свидетельствуют о том, что Баку пытается вопрос возвращения пленных превратить в предмет торга. Об этом Новости Армении NEWS.amзаявили в офисе вице-премьера Армении Тиграна Ав...