Անվտանգության նման դոկտրինը և Արցախի կորստից հետո Հայաստանի (ստանձնելիք) առաքելությունը. Գևորգյան
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնության առաջարկով ներկայացրել է փոփոխվող աշխարհում և ստեղծված իրականության պայմաններում ՀՀ անվտանգության երկարաժամկետ և բազմաշերտ ստրատեգիական պլանավ...
Ալեն Սիմոնյանը Սիսիան քաղաքում տաքսի է վարել
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Սիսիան քաղաքում տաքսի է վարել: Այս մասին տեղեկանում ենք Ալեն Սիմոնյանի թելեգրամյան էջից: Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Ալեն Սիմոնյանը դիջեյություն էր արել ակումբներից մեկում:
ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակապահովման ծրագրի շրջանակում 3323 ընտանիք ստացել է հավաստագիր
Ղարաբաղից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում առցանց դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է: Այս մասինտեղեկացնում են աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից։ Ծրագրի շրջանակում հավաստագիր է ստացել 3323...
Մոսկվայի և Կիևի միջև փոխադարձ վստահության մասին խոսք չկա
Բանակցային գործընթացում Ուկրաինայի պատճառով առաջացած դադարը խոչընդոտում է հակամարտության կարգավորմանը: Այս մասին հարցազրույցի ընթացքում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Նա հավելել է, որ Մոսկվայի և Կիևի միջև փոխադարձ վստահության մասին խոսք չկա։...
Աննա Վարդապետյանը հանդիպել է Իտալիայի Վերաքննիչ Զինվորական դատարանի նախագահ Ջուզեպպե Մացիի հետ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Իտալիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ին հանդիպել է Իտալիայի Հանրապետության Վերաքննիչ Զինվորական դատարանի նախագահ Ջուզեպպե Մացիին և Վերաքննիչ դատարանի գլխավոր...
Կադաստրի կոմիտեն առաջարկում է ներդնել «հետադարձ հիփոթեք» և «կողակցի սեփականության իրավունք» ինստիտուտներ
Կադաստրի կոմիտեն նախաձեռնել էնոր օրենսդրական փոփոխություն, որով առաջարկվում է ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում ներդնել «հետադարձ հիփոթեք» և «կողակցի սեփականության իրավունք» ինստիտուտները, որոնք հնարավորություն կտան կենսաթոշակային տարիքի հասած քաղաքացիներին, որոնք ունեն սեփակ...
Հնդկաստանի վարչապետը հիմնականում դադարեցրել է ռուսական նավթի գնումները․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պնդում է, որ Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին հիմնականում դադարեցրել է ռուսական նավթի գնումները։ Ամերիկացի նախագահն այս հայտարարությունն արել է լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ։ «Մոդին դադարեցրել է... հիմնականում դադարեցրել է Ռուսաստանից ն...
Թուրքական լոլիկի ներմուծման հետեւանքով ճնշում է մեր արտադրողներին. պատգամավորը՝ փոխնախարարին
Թուրքական լոլիկի ներմուծման հետեւանքով ճնշում է մեր արտադրողներին. պատգամավորը՝ փոխնախարարին:
Հայտնաբերվել է որոնվող արցախցի երիտասարդ Արսեն Թևոսյանի մարմինը
Ցավոք, հայտնաբերվել է որոնվող արցախցի երիտասարդ Արսեն Թեւոսյանի մարմինը: Նախնական տեղեկություններով արցախցի երիտասարդը ինքնшսպшնություն է գործել: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Նաիրա Զոհրաբյանը։ «Արսեն Թեւոսյանը ծնվել էր 1996թ-ին, նա երկու մանկահասակ երեխա ուներ։...
Փեզեշքիանը զգուշացրել է Թեհրանի հնարավոր տարհանման մասին
Փեզեշքիանը զգուշացրել է Թեհրանի հնարավոր տարհանման մասին, եթե երկարատև երաշտի պատճառով առաջացած ջրային ճգնաժամը ավելի վատանա։ Փեզեշքիանն այս հայտարարությունն արել է երկրի արևմուտքում գտնվող Սանանդաջ քաղաք կատարած աշխատանքային այցի ժամանակ,հաղորդումէ Anadolu-ն: «Իրանը բա...

• Блок “Армения” решительно осуждает начавшиеся в стране политические репрессии
Блок Армения зафиксировал уже начавшиеся в стране политические репрессии. Еще накануне и.о. премьер-министра Никол Пашинян говорил о проявлении солидарности, а уже сегодня мы получили многочисленные сигналы из всех общин, в которых лидеры на досрочных парламентских выбо...
• Ашотян: Никол был выгоден всем, кроме Армении
Ашотян: Никол был выгоден всем, кроме Армении
22 Июня, 2021
Не стоит удивляться, если извне все поздравляют, делают призывы и дают положительные оценки выборам, написал в своем фейсбуке вице-председатель Республиканской партии Армении Армен Ашотян. Еще задолго до выборов я неоднократно публично заявлял, что факт их проведения бы...
• Число нелегальных пересечений границ ЕС в 2021 году выросло на 47%
Число нелегальных пересечений границ ЕС в 2021 году выросло на 47%
Агентство ЕС по контролю границ Frontex в текущем году зафиксировало значительное увеличение количества нелегальных пересечений внешних границ Евросоюза. Согласно распространенной во вторник информации организации, за первые пять месяцев 2021 года этот уровень вырос на...
• Bloomberg: Россия собралась изменить статус-кво на нефтяном рынке
Bloomberg: Россия собралась изменить статус-кво на нефтяном рынке
Российская Федерация намерена добиваться изменения статус-кво на рынке черного золота, пишет Bloomberg. Москва собирается предложить участникам сделки ОПЕК+ увеличить нефтяную добычу. Причем в среднесрочной перспективе эта нехватка может сохраниться, добавляют авторы ст...
• Трамп предлагал высылать больных коронавирусом в тюрьму на Кубе
Трамп предлагал высылать больных коронавирусом в тюрьму на Кубе
Бывший президент США Дональд Трамп в начале пандемии предлагал высылать больных коронавирусом в тюрьму Гуантанамо на Кубе. Об этом сообщается в книге репортеров газеты The Washington Post Ясмин Абуталеб и Дэмиана Палетты «Сценарий кошмара», передает Mirror. Политик иска...
• Украина обвинила Россию в желании сделать Черное море своим озером
Украина обвинила Россию в желании сделать Черное море своим озером
Секретарь Совета национальной безопасности и обороны (СНБО) УкраиныАлексей Даниловобвинил Россию в желании сделать Черное море своим озером. Об этом он написал вFacebook. Данилов рассказал, что был на приеме в честь прибытия в Одессу британского эсминца HMS Defender и п...
• Армен Саркисян провел телефонный разговор с Робертом Кочаряном
Армен Саркисян провел телефонный разговор с Робертом Кочаряном
Президент Армен Саркисян поздравил лидера блока «Айастан», второго главу Армении Роберта Кочаряна с избранием его политсилы в парламент и пожелал плодотворной работы на благо страны. Об этом сообщает пресс-служба главы РА.
• Никола Пашиняна сейчас нужно оставить в покое
Никола Пашиняна сейчас нужно оставить в покое
По результатам внеочередных парламентских выборов, состоявшихся 20 июня в Армении, с абсолютной уверенностью была переизбрана действующая власть во главе с НиколомПашиняном. И вопреки тому, что оппозиция не довольна и продолжает заверять, что действующие власти должны б...
• Талибы захватили таможенный и торговый переход Шерхан-Бандар на границе с Таджикистаном
Талибы захватили таможенный и торговый переход Шерхан-Бандар на границе с Таджикистаном
Шерхан-Бандар, таможенный и торговый переход на таджикско-афганской границе, во вторник перешел к талибам. Власти Хатлонской области Таджикистана заявляют, что ситуация на этом участке госграницы остается спокойной, пограничники ведут службу в обычном режиме. О взятии в...
• Генсек ОБСЕ предложила укреплять сотрудничество с ОДКБ
Генсек ОБСЕ предложила укреплять сотрудничество с ОДКБ
Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) и Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) намерены укреплять взаимодействие. Об этом заявила во вторник генеральный секретарь ОБСЕ Хельга Шмид в ходе встречи с генеральным секретарем ОДКБ Стани...