Եվրոպան պետք է շատ զգույշ լինի. Թրամփ
«Եվրոպան պետք է շատ զգույշ լինի։ Մենք ուզում ենք Եվրոպային պահել որպես Եվրոպա։ Եվրոպան վատ ճանապարհով է գնում, և մենք չենք ուզում, որ Եվրոպան այդքան շատ փոխվի», - հայտարարել է ԱՄՆ նախագահը։ Թրամփն ընդգծել է, որՄիացյալ Նահանգները ձգտում է Ուկրաինայի հակամարտության կարգավ...
Հանձնուք բերած քաղաքացին ենթարկվել է վարչական պատասխանատվության
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի ծառայողները զննության են ենթարկել կալանավորված անձի անվամբ քաղաքացի Պ․ Ն․-ի կողմից բերված հանձնուքը, որում առկա բաճկոնի գրպանից հայտնաբերել են բջջային հեռախոս։ Քաղաքացի Պ․Ն․-ն ենթարկվել է վարչական պատաս...
Որքան երկար շարունակվի պատերшզմը Ուկրաինայի դեմ, այնքան ավելի թանկ կնստի այն Մոսկվայի համար. Ուրսուլա Ֆոն Դեր Լեյեն
Որքան երկար շարունակվի Ռուսաստանի պատերազմը Ուկրաինայի դեմ, այնքան ավելի թանկ կնստի այն Մոսկվայի համար, հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը Լոնդոնում «կամավորների կոալիցիայի» և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու միջև հանդիպումից հետո։ «Ուկրա...
Խուլիգանության և շորթման մեղադրանքներով հետախուզվող 34-ամյա երիտասարդը հայտնաբերվել է
Համայնքային ոստիկանության Մարաշի բաժնի ծառայողները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում դեկտեմբերի 8-ին Տիմիրյազևի փողոցի հասցեներից մեկի մոտ հայտնաբերել և բաժին են տեղափոխել 34-ամյա մի երիտասարդի, որը դեկտեմբերի 3-ից հետախուզվում էր խուլիգանության...
«Մայր Հայաստան»-ի ակցիան՝ ի պաշտպանություն Եկեղեցու և ազատազրկված սրբազանների
«Մայր Հայաստանն»ակցիան է իրականացրել՝ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու, ազատազրկված սրբազանների և բոլոր քաղբանտարկյալների։ Ակցիան իրականացվում էՍուրբ Սարգիս Եկեղեցումոտ։
Իսրայելական ուժերի թիրախում են հայտնվել նաև Լիբանանի հարավային Իկլիմ ալ-Թուֆֆահ և Սաֆի շրջանները
Իսրայելական ուժերը Լիբանանի Նաբատիե նահանգի Ադաիսսա գյուղում պայթեցրել են գլխավոր ճանապարհի վրա գտնվող մի տուն։ Բացի այդ իսրայելական ուժերն ավիահարվածներով թիրախավորել են նահանգի Ազզա և Ռումին Արկի գյուղերի միջև ընկած տարածքները, Ջբաա գյուղի ծայրամասային հատվածները և Ջա...
Եթե առաջընթաց չլինի, ԱՄՆ-ը կարող է դուրս գալ Ուկրաինայի խաղաղ գործընթացից. Ուիթաքեր
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հասկանում է, թե ինչ լծակներ կարող է օգտագործել Ուկրաինային համոզելու կնքել խաղաղության համաձայնագիրը, հայտարարել է ՆԱՏՕ-ում ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Մեթյու Ուիթաքերը` ТАСС- փոխանցմամբ։ Միաժամանակ, Ուիթաքերը համաձայնել է ԱՄՆ նախագահի որդու՝...
ԵՄ հինգ երկրներ ժամանակավորապես ազատվել են միգրացիոն համերաշխության համակարգից
Եվրամիությունը ժամանակավորապես ազատել է հինգ անդամ պետությունների ներգաղթյալներ ընդունելու պարտավորությունից,հաղորդումէ «Լեհական ռադիոն»։ Լեհաստանը, Ավստրիան, Խորվաթիան, Չեխիան և Էստոնիան ազատվել են այսպես կոչված «համերաշխության համակարգից»։ Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր...
Թե որքան կտևի Հայաստանի «սառեցված» կարգավիճակը ՀԱՊԿ-ում, կախված է հենց Երևանից
Թե որքան կտևի Հայաստանի «սառեցված» կարգավիճակը ՀԱՊԿ-ում, կախված է հենց Երևանից։Sputnik Արմենիահարթակի միացմամբ կայացած Մոսկվա-Աստանա-Բիշքեկ-Երևան-Մինսկ տեսակամրջի ժամանակ այս հայտարարությունն արեց ՀԱՊԿ ԽՎ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագա...
Փաշինյանի «ճանապարհային քարտեզը»՝ պետական ապօրինի միջամտությունների ամբողջություն է. Սուրեն Սուրենյանց
Նիկոլ Փաշինյանի վերջին հայտարարությունները, որոնք վերաբերում են եկեղեցիների վրա կամ ներսում ՀՀ պետական դրոշ տեղադրելուն, պատարագներից առաջ պետական օրհներգի պարտադիր կատարմանը, Կաթողիկոսական տեղապահի ընտրական գործընթացի վրա ազդելուն, Եկեղեցու նոր Կանոնագրքի մշակմանը կառա...

Амбарцум Матевосян назначен вице-премьером
Президент РА Армен Саргсян подписал указ о назначении Амбарцума Матевосяна заместителем премьер-министра.Указ опубликован на сайте президента РА.Амбарцум Матевосян занимал должность губернатора Армавира с 16 октября 2018 года.
Путин и Шарль Мишель обсудили Нагорный Карабах
Состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с председателем Европейского совета Шарлем Мишелем. Как сообщает официальный сайт Кремля, по просьбе Шарля Мишеля Владимир Путин информировал о предпринимаемых шагах по реализации положений трёхсторонних догов...
Беларусь и Армения за 5 лет увеличили товарооборот в 2,5 раза
Беларусь и Армения за последние 5 лет увеличили товарооборот в 2,5 раза. Как передаетБелТА, об этом сообщили в пресс-службе Министерства лесного хозяйства Беларуси. "По объему белорусского экспорта Армения традиционно входит топ-50 основных торговых партнеров Беларуси....
Псаки назвала приоритет в работе Байдена на посту президента США
Пресс-секретарь Белого дома Джен Псаки заявила, что пока не может объявить о какой-либо встрече или контактах между Джо Байденом и Владимиром Путиным. "У меня пока нет информации о запланированной встрече или контактах, хотя, конечно, дипломатия на высоком уровне являет...
Грузия не рассматривает возможность участия в формате «3+3»
Власти Грузии не рассматривают возможность участия в переговорном формате «3+3» (Азербайджан, Армения, Грузия - Россия, Турция, Иран) по вопросу разблокировки экономических и транспортных связей в регионе Южного Кавказа. Об этом говорится в распространенном в среду сооб...
В результате поисковых работ в Матагисе обнаружены останки 1 военнослужащего
В результате поисковых операций, проведенных сегодня в неподконтрольных Арцаху территориях, в направления Матагиса были обнаружены останки тела еще одного армянского военнослужащего. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям министерства внутренн...
Путин привился назальной вакциной от коронавируса
Владимир Путинна совещании с членами правительства сообщил, что привился назальной вакциной от коронавируса. О своем желании стать добровольцем на испытаниях нового препарата президент заявил 22 ноября на встрече с замдиректора Центра эпидемиологии и микробиологии имен...
Шольц будет избран новым канцлером ФРГ не позднее 8 декабря: Spiegel
Заседание Бундестага, на котором Олаф Шольц будет избран новым канцлером ФРГ, состоится не позднее 8 декабря. Как передает ТАСС, об этом сообщило в среду издание Spiegel со ссылкой на собственные источники. При определенных обстоятельствах избрание Шольца может произойт...
Премьер-министр Пашинян принял заместителя председателя правительства РФ Алексея Оверчука
Премьер-министр Никол Пашинян принял заместителя председателя правительства Российской Федерации Алексея Оверчука и заместителя министра иностранных дел РФ Андрея Руденко. На встрече присутствовал также вице-премьер Армении Мгер Григорян. На встрече были обсуждены вопро...
Состоялся телефонный разговор министров иностранных дел Армении и Таджикистана
Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна с главой МИД Таджикистана Сироджиддином Мухриддином. Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, Арарат Мирзоян представил своему собеседнику ситуацию,...