ՄԻՊ ը՝ քահանաների նկատմամբ գործադրված ճնշումների մասին
Ընդհանրապես, խոսքի համար քրեական պատասխանատվությունը ամենածայրահեղ դեպքերում պետք է կիրառվի, և այս մասով ես բազմիցս եմ խոսել, որ Հայաստանում միանշանակ կան խնդիրներ։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 22ին, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՄԻՊ Անահիտ Մանաս...
Գրենլանդիայի շուրջ ԱՄՆ-ի շրջանակային համաձայնության մանրամասները դեռ մշակվում են․ Սպիտակ տուն
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից հայտարարված՝ Գրենլանդիայի շուրջ շրջանակային համաձայնության մանրամասները պետք է մշակվեն, ինչից հետո միայն դրանք կարող են հրապարակվել: Ինչպես հաղորդում է CNN-ը, այս մասին հայտարարել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը։ «Եթե այս գ...
Քառօրյան ավարտեցինք մեկուկես օրում՝ չհաշված Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ջղաձգումները․ Գեղամ Մանուկյան
Որպեսզի պատկերացում կազմեք, թե իշխանությունը ինչպես է աշխատում և արդյունավետությունը, քառօրյան, որ տևում է չորս օր և կառավարությունը պետք է օրենսդրական բազմաթիվ նախագծեր բերեր, ավարտեցինք մեկուկես օրում՝ չհաշված Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ջղաձգումները։ Այս մասին ԱԺ ճեպազրու...
Արդյոք վաճառվե՞լ է Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտը. հարց՝ ՔՊ–ականներին
Այս կամ այն անշարժ գույքի վաճառքի կամ վաճառքից հրաժարվելու հետ կապված գործընթացները լիովին թափանցիկ են։ Այս մասին հունվարի 22-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցած ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարել է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հով...
Փաշինյանը Դավոսում մասնակցում է «Խաղաղության խորհրդի» պաշտոնական արարողությանը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում մասնակցում է «Խաղաղության խորհրդի» նիստին և Կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։ Այս մասին գրել էՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը:
Գարշահոտ ու հակասանիտարական վիճակ՝ Արմավիր քաղաքի գլխավոր շենքերից մեկի բակում
Տևական ժամանակ է՝ Արմավիր քաղաքի Հանրապետության 1 շենքի բակում տիրում է գարշահոտ վիճակ, իսկ հիմա արդեն ըստ բնակիչների բակը վերածվել է «կեղտասառցադաշտի»։Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, բնակիչներն ասում են որ կանոնավոր վճարումները կատարում են, փոխարենը շնչում են գարշահ...
Կառավարությունը հաստատեց Քաղաքացիության էլեկտրոնային համակարգի աշխատանքն ու կարգը
Կառավարությունը սահմանել է Քաղաքացիության գործերի կառավարման էլեկտրոնային տեղեկատվական համակարգի նկարագիրը և աշխատակարգը, համակարգին հասանելիություն ունեցող մարմինների ցանկը, ՀՀքաղաքացիություն ստանալու կամ ՀՀքաղաքացիությունը դադարեցնելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկ...
«Գալու ենք նստացույց անենք, եթե կոնկրետ պատասխան չլինի»․ զոհված զինծառայողի հայր
«Գալու ենք նստացույց անենք, եթե կոնկրետ պատասխան չլինի»․ զոհված զինծառայողի հայր։
«Բենզին կարողանում եք բերել, այս մարդկանց հարազատների աճյուններն ինչու՞ չեք բերում Արցախից»
Արցախում հուղարկավորված զոհերի հարազատները պահանջում են արտաշիրիմում իրականացնել և իրենց հարազատների մարմինները Հայաստան բերել։ Նրանք բողոքի ակցիա են իրականացնում կառավարության մոտ՝ պահանջելով իշխանություններից գործուն քայլեր ձեռնարկել այդ ուղղությամբ։ «Եթե ցորեն, բրինձ...
20-30 դոլարով Գյումրիից կարողանում են թռնել Լառնակա. ավելի էժան քան տաքսին Գյումրիից Երեւան. մարզպետ
Գյումրիից դեպի Լառնակա թռիչք ունենք, բայց այդ թռիչքը շաբաթը 1 անգամ է. Կարիք կա լրացուցիչ խթաններն օգտագործել «Շիրակ» օդանավակայանն ավելի զարգացնելու համար, մանավանդ որ Հյուսիս-հարավն ամբողջությամբ կառուցված է: Այս մասին, այսօր՝ հունվարի 22ին, կառավարության նիստում նշեց...

Алексанян ответил Пашиняну: В Бердзоре проживают около 50 семей․ news.am
Сегодняшний самый важный вопрос для жителей Бердзора - какой статус они будут иметь в случае строительства нового маршрута? Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении NEWS.amглава Бердзора Нарек Алексанян. «Заявления Никола Пашиняна на последней пресс-кон...
Агван Овсепян останется под арестом
Суд отклонил ходатайство об изменении меры пресечения Агвану Овсепяну. Напомним, в суде общей юрисдикции общин Кентрон и Норк-Мараш сегодня было рассмотрено ходатайство об изменении меры пресечения в отношении бывшего генпрокурора РА, председателя ЦК Агвана Овсепяна. Ра...
«У нас еще 1,5 года»: Армен Григорян о судьбе жителей Бердзора и Агавно
Армения обсуждает будущее Бердзора и Ахавно с правительством Арцаха, сказал секретарь Совбеза Армен Григорян на брифинге в четверг. «Вопросы, связанные с Бердзором и Ахавно, Армения обсуждает с арцахскими партнерами, начиная с 9 ноября. Власти Арцаха ведут работы в этом...
ВСС считает, что скандальная запись с участием Джангиряна смонтирована
И. о. председателя Высшего судебного совета Гагик Джангирян не будет привлечен к дисциплинарной ответственности, говорится в сообщении ВСС. Комиссия пришла к заключению, что на основании смонтированной записи невозможно возбудить дисциплинарное производство в отношении...
В Афганистане заявила о себе вооруженная группа по защите прав тюркских народов
Вооруженная группа "Южный Туркестан" объявила о своем существовании на севере Афганистана, сообщает INTERFAX.RU. В видеообращении, которое обнародовано в телеграм-канале информационного агентства Aamaj News, представители вооруженной группы объявили, что их целью являет...
Согласно президенту Арцаха, Бердзор — это Азербайджан
Президент Арцаха Араик Арутюнян сегодня в Национальном собрании Арцаха заявил, что считает маловероятной возможность арцахцев жить в Бердзоре. Араик Арутюнян говорит, что он тоже против сдачи Бердзора, но сейчас не время для эмоций. «Несмотря ни на что, мы должны постро...
Президент России встретился в Ашхабаде с президентом Азербайджана
Президент России Российской Федерации Владимир Путин в Ашхабаде встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Օб этом, со ссылкой РИА «Новости». Стороны обсудили двусторонние экономические, политические отношения, также и вопросы региональной безопасности. Обс...
Правительство Армении готово к сотрудничеству с международными структурами: замминистра ОНКС
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян встретилась с руководителем программ Всемирного банка (ВБ), специалистом в области партнерства государство-частный сектор (ПГЧ) Еленой Тимушевой. Как сообщили в министерстве, Жанна Андреасян о...
Канада открывает в Армении свое первое резидентное посольство: глава МИД Армении поприветствовал данное решение
Канада открывает посольство в Армении. Как сообщаетАрменпресс, об этом сообщила министр иностранных дел Канады Мелани Жоли. «Это позволит укрепить связи между нашими странами и увеличить поддержку демократии в Армении со стороны Канады. Поскольку правила, обеспечивающие...
Госдума приняла законопроект о признании водительских прав граждан Армении для работы в РФ
Госдума на заседании в среду приняла в первом чтении законопроект, предусматривающий признание в России национальных водительских удостоверений граждан Армении при осуществлении ими предпринимательской и трудовой деятельности в РФ, передает ТАСС. «Проектируемые изменени...