Բաքուն տեղյակ է ինչպես Ռուսաստանի վերջին, այնպես էլ նախատեսվող քայլերին
Վերջին շաբաթներին Ադրբեջանի, մասնավորապես՝ նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ նրա ընտանիքի դեմ սկսված համակարգված արշավը սոցիալական ցանցերում պատահական հուզական պոռթկումների հավաքածու չէ։ Դա համակարգված, պլանավորված եւ կենտրոնացված տեղեկատվական սադրանք է, որի հետքերն ուղիղ տանում...
Փաշինյանին պիտի պարտության մատնել հայ ժողովրդի դեմ մղվող իր մենթալ պատերազմում. Աշոտյան
Փաշինյանին պիտի պարտության մատնել հայ ժողովրդի դեմ մղվող իր մենթալ պատերազմում։ Գրել է Արմեն Աշոտյանը։ «Արցախյան շարժումը սկիզբ դրեց երկու հայկական պետությունների, որոնք երկուսն էլ այս պահին օկուպացված են։ Արցախը օկուպացրել են Ադրբեջանի զինված ուժերը, իսկ Հայաստանը՝ Ալի...
Ավան-Առինջի ավտոտեխսպասարկման կետում հրդեհ է բռնկվել «Mazda»-ում և «Nissan»-ում
Այսօր՝ ժամը 03:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ավան-Առինջ 1-ին մկրոշրջանի 1/8 հասցեում ավտոմեքենաներ են այրվում։Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝մինչ կժամանեին Երևանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից մեկից 2...
Պատմությունը սկսվում է այն պահին, երբ ժողովուրդը որոշում է կայացնում այլևս չհարմարվել պարտադրված իրականությանը
«36 տարի առաջ այս օրը հայ ժողովուրդը Ստեփանակերտում՝ Վերածննդի հրապարակում, Երևանում՝ Ազատության հրապարակում բարձրաձայնեց այն, ինչ տասնյակ տարիներ շարունակ ապրում էր իր ներսում՝ ազատ ապրելու և ինքնորոշվելու իրավունքը։ Այդ օրը ոչ թե պարզապես շարժում սկսվեց, այլ ազգային ա...
«Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծը լայն արձագանք է գտել Հայաստանում և սփյուռքում
Գագիկ Ծառուկյանը գրել է․ Մեծ պատասխանատվությամբ արձանագրում եմ, որ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագիծը լայն արձագանք է գտել Հայաստանում և սփյուռքում։ Ստանում ենք հազարավոր առաջարկներ բոլոր սոցիալական խավերից, Հայաստանի բոլոր բնակավայրերից և աշխարհի բոլոր անկյունների հայկական...
Էփշթեյնի ժառանգությունը պատրաստ է մինչև 35 մլն դոլար վճարել զոհերին
Ջեֆրի Էփշթեյնի կտակը եւ նրա համակատարողները հասել են այն բանին, որ համաձայնագիր է կնքվել մինչեւ 35 մլն դոլար վճարելու մասին այն կանանց, ովքեր հայտարարել են բռնության մասին, որպեսզի փակեն մնացած բոլոր հայցերը, տեղեկացրել է Bloomberg պարբերականը։ Նշվել է, որ համաձայնագիրը...
Երեւանը դիտարկում է «երկիր-երկիր» դասի հնդկական «Pralay» հրթիռներ գնելու հնարավորությունը
Հայաստանը հետաքրքրված է հնդկական «Pralay» տակտիկական բալիստիկ հրթիռներով։ Այս մասին տեղեկացրել է IDRW հնդկական պարբերականը։ Ադրբեջանը, ըստ լրատվամիջոցի, օգտագործում է իսրայելական «Barak-8» զենիթահրթիռային համալիրները, որոնց մշակմանը մասնակցել է նաեւ Հնդկաստանը։ Հակաօդայ...
Երևան-Երասխ ճանապարհին «BMW»-ն դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճամփեզրյա ծառերին
Փետրվարի 20-ին, ժամը 01։09-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ ԵրևանԵրասխ ավտոճանապարհին՝ Ազատավան գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հ...
Տարադրամի փոխարժեքները փետրվարի 20-ին
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 375.5 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 378.5 դրամ: Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է 440 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 446 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է...

Министр ИД Армении принял делегацию спецпредствителей ЕС и стран-членов ЕС по вопросам Восточного партнерства
15 ноября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял делегацию спецпредставителей ЕС и стран-членов ЕС по вопросам Восточного партнерства. Как сообщили в МИД, Арарат Мирзоян представил реформы, проводимые правительством Армении в различных сферах, шаги, предпринят...
Наши цели не потерпели изменений — Агнесса Хамоян
Мы полностью не ушли из парламента, да, произошли определенные изменения, потому что мы вели активную уличную борьбу, но данный момент взяли определенный перерыв. Об этом на брифинге в Национальном Собрании Армении заявила депутат фракции «Армения» Агнесса Хамоян. «В на...
Наши соотечественники, давшие нам мандат, требуют, чтобы мы продолжали свою деятельность в парламенте — Сейран Оганян
Оппозиция всегда была в Национальном Собрании, в этот период фракция «Армения» работала в парламенте, но со своей повесткой дня. Об этом в беседе с журналистами заявил глава фракции «Армения» Сейран Оганян. «Начиная с 2018 года у нас была очень опасная ситуация, которая...
СМИ: Бизнес Алиева и Эрдогана в Карабахе
Считается, что Ильхам Алиев и Реджеп Тайип Эрдоган вывели азербайджано-турецкие связи на самый высочайший уровень. Однако эти связи не ограничиваются только лишь такими стратегическими сферами, как снабжение Турции недорогой энергией, обеспечение безопасности Азербайджа...
Лидер турецкой партии «Родина» Перинчек: приказ о теракте в Стамбуле отдали из США
Лидер турецкой партии «Родина» Догу Перинчек заявил, что приказ о совершении теракта в Стамбуле был отдан из США, сообщает газета Aydınlık. «Сила, стоящая за атакой, очевидна. Неважно, какая террористическая организация нажимает на курок, приказ отдают США. И PПK, и FET...
Google Pay и Google Wallet доступны для клиентов Америабанка
Сегодня Америабанк запускает в Армении услугу Google Pay, что позволит держателям карт Америабанка пользоваться преимуществами простых и безопасных бесконтактных платежей и хранения цифровых карт. Услуга доступна на устройствах Android и Wear OS. Google Pay позволяет кл...
В информационном поле Азербайджана обостряется лексика в отношении Армении — Тигран Абрамян
В информационном поле Азербайджана обостряется лексика в отношении Армении. Об этом на своей странице в Facebook написал руководитель фракции НС «Честь имею» Тигран Абрамян. «В какой мере это обстоятельство связано с ожидаемыми на линии фронта новыми событиями, сказать...
В Армении раскрыт новый случай госизмены – СНБ Армении
Один из участников военных сборов обвиняется в том, что в прошлом году через соцсети передавал иностранным спецслужбам данные о своей позиции, участниках сборов, вооружении, а также другие секретные данные. Об этом сообщает Служба Нацбезопасности Армении. В обмен на это...
Пашинян и Блинкен поговорили по телефону
Премьер-министр РА Никол Пашинян 15 ноября провел телефонный разговор с госсекретарем США Энтони Блинкеном. Об этом сообщает пресс-служба аппарата главы правительства. Собеседники обменялись мнениями о нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, в частности,...