Իրանն Ադրբեջանի հետ սահմանի երկայնքով փակում է օդային տարածքը
Իրանը NOTAM ծանուցում է հրապարակել Ադրբեջանի հետ սահմանի երկայնքով օդային տարածքը փակելու մասին։ Հաղորդագրության համաձայն՝ սա վերաբերում է Կասպից ծովում Ադրբեջանի հետ սահմանի ողջ ծովային գոտուն: Իրանական լրատվամիջոցների տվյալներով՝ վերջին ժամերին նկատվում է իրանական բան...
Չինաստանը հորդորել է ԱՄՆ-ին և Իրանին զսպվածություն դրսևորել և հարցերը լուծել երկխոսության միջոցով
Չինաստանի իշխանությունները հույս ունեն, որ Միացյալ Նահանգները ռազմական հակամարտություն չի սկսի Իրանի հետ: Ինչպես հաղորդում էՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտարարել է Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մաո Նինը։ «Մենք հույս ունենք, որ բոլոր կողմերը կգնահատեն խաղաղությու...
Իրանը երբեք չի ձգտել ատոմային ռումբի մշակմանը. Փեզեշքիան
Իրանը երբեք չի ձգտել ատոմային ռումբի մշակմանը։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը, հայտնում էՏԱՍՍ-ը: «Թշնամիներն ասում են, որ Իրանը չպետք է ձգտի միջուկային զենք ունենալ, բայց մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ չենք ձգտում միջուկային զենքի»,- ասել է նա Ի...
Երևանում բախվել են «Opel»-ն ու «Nissan»-ը
Այսօր՝ փետրվարի 26-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 07:00-ի սահմաններում Աճառյան փողոցի 40/20 հասցեի դիմաց բախվել են Կոտայքի մարզի բնակիչ 30-ամյա Արեգ Պ.-ի վարած «Opel» մակնիշի և Տավուշի մարզի բնակիչ 29-ամյա Հովիկ Ն-ի վարած «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենաները։Sham...
Ժնևում մեկնարկել է Իրանի և ԱՄՆ-ի բանակցությունների երրորդ փուլը
Իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև անուղղակի բանակցությունների երրորդ փուլը մեկնարկել է Ժնևում, հայտնում էՌԻԱ նովոստի-ն: «Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև իրանական միջուկային դոսյեի շուրջ անուղղակի բանակցությունների երրորդ փուլը՝ Օմանի միջնորդությամբ, մեկնարկել է երկ...
Մինչև 1 միլիոն դրամ անձնական փոխանցումներն այլևս հայտարարագրման ենթակա չեն լինի. Հովհաննիսյան
Մինչև 1 միլիոն դրամ անձնական փոխանցումներն այլևս հայտարարագրման ենթակա չեն լինի: Այս մասին Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը: Նախարարը հիշեցրեց՝ նախորդ տարի հարկային օրենսգրքում կատարվել են փոփոխություններ և էականորեն պարզեցվել է...
Սա անկայուն և անընդունելի սպառնալիք է. ԱՄՆ պետքարտուղար
Պատժամիջոցների տակ գտնվող և քայքայված տնտեսություն ունեցող Իրանը շարունակում է ներդրումներ անել հրթիռների մեջ, որը իսկական սպառնալիք է ԱՄՆ-ի համար, հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն, հայտնում էԱՄՆ պետդեպարտամենտը: «Իրանը արդեն իսկ տիրապետում է զենքերի, որոնք հ...
ՌԴ ԱԳՆ-ն Կուբայի միջադեպը որակում է որպես ագրեսիվ սադրանք
Պաշտոնական Մոսկվան Կուբայի ջրերում ամերիկյան դրոշի ներքո նավարկող մոտորանավով տեղի ունեցած միջադեպը համարում է ագրեսիվ սադրանք Վաշինգտոնի կողմից։ Այս մասին ռուսական ՏԱՍՍ-ին ասել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան։ «Սա Միացյալ Նահանգների կողմից ագր...
ԱՄՆ-ը չի հրաժարվում Իրանի հետ դիվանագիտական շփումներից, բայց ունի նաև այլ տարբերակներ․ Վենս
ԱՄՆ վարչակազմը չի հրաժարվում Իրանի հետ շփումներից այդ երկրի միջուկային ծրագրի շուրջ խնդրի դիվանագիտական ճանապարհով կարգավորման համար, բայց պաշտոնական Վաշինգտոնը դիտարկում է գործողությունների նաև այլ տարբերակներ: Ինչպես տեղեկացնում է ամերիկյան լրատվամիջոցները, այս մասի...
Ապօրինի կառույցների ապամոնտաժում Սևանում․ քանդվել է նաև նախկին նախարարի եղբոր շենքը
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի դեկտեմբերի 11-ինհայտարարելէր, որ մեկնարկել է Սևանա լճի ափամերձ տարածքներում՝ բացարձակ նիշից ցածր հողամասերում ապօրինի կառուցված շենք-շինությունների ապամոնտաժման աշխատանքները: Դատախազությունը միաժամանակտեղեկացրելէր, որ ապօրի...

Заблокировавшим Лачинскую дорогу азербайджанским провокаторам пришлось пропустить грузовики российских миротворцев
Заблокировавшим Лачинскую дорогу азербайджанским провокаторам пришлось пропустить грузовики российских миротворцев. Судя по кадрам, сделали они это крайне неохотно, исключительно под давлением обстоятельств в виде многотонных «КАМАЗов». По данным СМИ, на трех грузовиках...
Лидеры непризнанного Косова подписали заявку на членство в ЕС
Лидеры непризнанного Косова подписали в среду заявку на вступление в Европейский союз,сообщает Тасс. Как передает "Радио и телевидение Косова" (RTK), президент непризнанного Косова Вьоса Османи, премьер-министр Альбин Курти и спикер парламента Глаук Конюфца подписали за...
Предложенное ГД заявление только поможет турецко-азербайджанскому тандему — Арцвик Минасян
Как мы уже отмечали, правящая фракция ГД отвергла предложение депутатов от оппозиции выступить с осуждением действий Азербайджана. В ходе заседания секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян отметил, что предложенный ГД вариант нанесет только вред РА и Арцаху.
Путин, Пашинян и Алиев смогут поговорить в рамках неформального саммита СНГ: Дмитрий Песков
Ведется работа по организации трехсторонней встречи лидеров РФ, Армении и Азербайджана Владимира Путина, Никола Пашиняна и Ильхама Алиева. Они смогут погооворить в рамках неформального саммита лидеров СНГ. Как передает ТАСС, об этом журналистам сообщил пресс-секретарь п...
Гарегин II осудил блокировку азербайджанскими «экологами» Лачинского коридора
Строго осуждаем провокацию властей Азербайджана, блокирование дороги, связывающей Арцах с Арменией, по ложным экологическим мотивам, в результате чего были поставлены под угрозу жизненно важные права арцахцев, говорится в заявлении Первопрестольного Эчмиадзина. «Подобны...
Арегназ Манукян: Алиев заблокировал дорогу жизни, Пашинян – право на жизнь
Когда одиозный кайларист, ссылаясь на блокирование азербайджанцами Лачинского коридора говорит: «Чего хочет народ Арцаха, хотят, чтобы мы объявили войну Азербайджану?», то понимаешь, что между строк «звучат» и другие положения. Об этом на своей странице в Facebook напис...
В Арцахе возникла нехватка бензина, дизельного топлива, сжиженного газа — Инфоштаб
В результате блокирования Азербайджаном подачи газа и дороги, соединяющей Арцах с Арменией, в Республике Арцах возникла нехватка бензина, дизельного топлива, сжиженного газа. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха. «Во избежание топливного кризиса правительство Арц...
Закрытие азербайджанцами Лачинского коридора носит систематический характер: конгрессмены США
Закрытие азербайджанцами Лачинского коридора носит систематический характер. Это делается с намерением, закрыть единственный путь снабжения Арцаха. Oб этом заявили сопредседатели комиссии по армянским вопросам Конгресса США Фрэнк Паллоне, Гас Билиракис, Джеки Спир, Дэви...
Франция призвала Азербайджан без предусловий восстановить движение по Лачинскому коридору
Франция призвала Азербайджан без предусловий восстановить движение по Лачинскому коридору. Oб этом говорится в распространенном МИД Франции заявлении. «Франция осуждает препятствование движению транспорта по коридору, соединяющему Армению и Нагорный Карабах, что имеет с...
Генеральные прокуроры Армении и Литвы подпишут Меморандум о сотрудничестве
13 декабря генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян в онлайн-формате провела встречу с генеральным прокурором Литовской Республики Нидой Грунскине и обсудила перспективы сотрудничества между правоохранительными органами двух стран. Как сообщили в Генераль...