Տգետ է նա, ով չի փոխվում. Չփոխվողը բաստուրմա է դառնում. Փաշինյանը հիմա էլ իրեն Էնշտեյնի հետ համեմատեց
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանն ԱԺում միացրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախկին հարցազրույցներից մեկը, որտեղ վերջինս ասում է. «Կաևոր է, որ բացի պայմանավորվող կողմերից լինեն նաև պայմանավորվածության երաշխավոր կամ երաշխավորներ, եթե միջազգային երաշխա...
Թուրքիան մտահոգություն է հայտնել Թեհրանին երկրի օդային տարածքի մոտ իրանական հրթիռի հայտնվելու վերաբերյալ
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց է ունեցել իրանցի գործընկեր Աբbաս Արաղչիի հետ և Անկարայի մտահոգությունն է հայտնել Իրանից Թուրքիայի օդային տարածք արձակված բալիստիկ հրթիռի վերաբերյալ, որը չեզոքացվել է։ Հեռախոսազրույցի ընթացքում Ֆիդանը Արաչիին հորդորել...
Եթե մենք՝ ՀՀ-ն, Ադրբեջանը, Վրաստանը, կարողանանք տարածաշրջանը դարձնել արագ, գրավիչ, ապահով անցում, բոլորիս եկամուտները տասնյակ անգամներով կավելանան. Փաշինյան
Ի՞նչ ենք քննարկում: Խոսքը արևելքից արևմուտք, մասնավորապես՝ Չինաստանից դեպի ԵՄ և հակառակ ուղղությամբ տրիլիոնների ապրանքի մասին է: Եթե մենք տարածաշրջանում 20 երկաթուղի զուգահեռ բացենք, 20 հատ էլ ճանապարհ, մեկ է, չի հերիքի սպասարկելու համար այդ ամբողջ բեռնափոխադրումը: Այդ...
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Երկաթյա ձողերով ծեծկռտուք` Էջմիածնի «Գորկու» անվան դպրոցում. ահազանգ. հանցավոր կլան է գործում. Armlur.am
Armlur.am-ը ահազանգ է ստացել, որ Վաղարշապատի «Մաքսիմ Գորկու» անվան N 5 ավագ դպրոցում լարված իրավիճակ է: Ըստ ահազանգի` կան հանցավոր ենթամշակույթ կրող խմբեր, որոնք պարբերաբար խնդիրներ են ունենում դպրոցում սովորող տարբեր երեխաների հետ, նշված դեպքերի և այդ խմբերի գոյության...
10 հազար քաղաքացի չի անցել թոշակն անկանխիկ ստանալու համակարգին. Այսօր վերջին օրն էր. Քարտերը կառաքվեն նրանց տներ
Այս պահի դրությամբ արդեն ունենք ընդամենը 10 հազար քաղաքացի, որ դեռեւս չի ընտրել իր կենսաթոշակի վճարման տաբերակն անկանխիկ ձևով։ Այս մասին, այսօր՝ մարտի 4ին, ԱԺում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ նշեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը։ «Ա...
ԱՄՆ-ն և Իսրայելը մեկ շաբաթվա ընթացքում լիակատար օդային գերակայության կհասնեն Իրանի երկնքում․ Պենտագոնի ղեկավար
ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը առաջիկա շաբաթվա ընթացքում լիակատար գերակայություն կապահովեն Իրանի օդային տարածքում։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը։ Նրա խոսքով՝ երկու երկրների ռազմաօդային ուժերը «լիովին կվերահսկե...
Իշխան Սաղաթելյանը այցելել է Իրանի դեսպանատուն և գրառում արել սգո մատյանում
«Մեր հարևան և բարեկամ երկիր Իրանում լայնածավալ մասշտաբի, և տարածաշրջանում այս պատերազմական իրավիճակը վտանգավոր է նաև Հայաստանի Հանրապետության համար՝ և՛ անվտանգային, և՛ տնտեսական, և՛ մնացած առումներով։ Այսօր մեր ցավակցություններն ենք հայտնել և հույս հայտնել՝ որ որքան հնա...
Starlink ընկերության տերմինալների 100 նոր խմբաքանակն արդեն Հայաստանում է. ԲՏԱ նախարար
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է, որ Starlink ընկերության տերմինալների 100 նոր խմբաքանակն արդեն Հայաստանում է։ «Ամերիկյան Starlink ընկերության և ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության...
Շրի Լանկայի ափերի մոտ վթարի ենթարկված իրանական ռազմանավը խորտակվել է ամերիկյան սուզանավի կողմից. Հեգսեթ
ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը հաստատել է «Iris Dena»-ին հասցված հարվածը։ Սա հակամարտության ընթացքում Մերձավոր Արևելքի սահմաններից դուրս իրանական ուժերի վրա ԱՄՆ-ի առաջին հարձակումն է, հայտնում է The Guardian-ը։ Ըստ ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթի հայտարարու...
TRIPP-ը վրացական տարանցման համար խոչընդոտ չէ. Նիկոլ Փաշինյան
«Թրամփի երթուղին» վրացական տարանցման համար խոչընդոտ չէ։ Դրամասին հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 4-ին Ազգային ժողովի նիստում՝ պատասխանելով պատգամավորների հարցերին։ Նա, մասնավորապես, պատասխանել է իշխող «ՔՊ» կուսակցության պատգամավոր Շիրակ Թորոսյանի ա...

Китай неуклонно будет развивать дружественное сотрудничество с Ираном: в Пекине состоялась встреча Раиси-Си Цзиньпин
В ходе своего первого государственного визита в Пекин президент Ирана Ибрагим Раиси встретился с председателем КНР Си Цзиньпином. Два лидера договорились углубить китайско-иранское всеобъемлющее стратегическое сотрудничество. Օб этом, со ссылкой на издание «Global Times...
Президент Армении направил поздравительное послание президенту Сербии
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Республики Сербия Александру Вучичу по случаю Национального праздника Сербии - Дня государственности. Как сообщает пресс-служба президента, в послании, в частности, говорится: «Армения высоко...
Делегация во главе с министром иностранных дел Армении прибыла в Анкару
Самолет, на борту которого находилась делегация во главе с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном, приземлился в аэропорту столицы Турции Анкаре. Как передает корреспондент «Арменпресс» из Анкары, в аэропорту министра иностранных дел Армении встретил спецп...
Армения привержена расширению и углублению сотрудничества с Кипром: Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Республики Кипр Никосу Христодулидису в связи с его избранием. В сообщении говорится: "Ваше великолепие, От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и желаю...
Kathimerini: Эрдоган меняет курс
Потребность президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в «штиле» в Эгейском море становится вынужденным вариантом, поскольку ситуация внутри Турции после землетрясений на юге страны превратила его политическое выживание в сложную азартную игру, пишет греческое издание Ka...
В Анкаре завтра состоится встреча Мирзояна и Чавушоглу — МИД Армении
15 февраля министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян отбудет в Турцию, сообщает МИД Армении. Министр Мирзоян встретится со спасательной группой РА, осуществляющей поисково-спасательные работы в пострадавшем от землетрясения городе Адыяман. В ходе визита в Анкаре состоит...
Столтенберг: НАТО не считает себя участником конфликта с РФ, но продолжит поставки Киеву
НАТО не считает себя участником конфликта с Россией, но поставляет и будет поставлять Киеву все более сложную технику и вооружения. Как сообщаетАрменпресссо ссылкой наТасс, oб этом заявил во вторник на пресс-конференции в Брюсселе генсек НАТО Йенс Столтенберг по прибыти...
Заместитель министра обороны РА и министр обороны Индии обсудили возможности расширения сотрудничества
Заместитель министра обороны Республики Армения Карен Брутян отбыл с рабочим визитом в Индию для участия в выставке оборонной авиации "Aero India-2023" и организованной в ее рамках конференции.Как сообщает пресс-релиз министерства, в ходе визита заместитель министра обо...
Президент Армении и посол Латвии упомянули об опасности гуманитарного кризиса из-за блокады Лачинского коридора
Новоназначенный посол Латвийской Республики в Армении Эдите Медне (резиденция: Тбилиси) вручил верительные грамоты Президенту Республики Армения Ваагну Хачатуряну.Как сообщает пресс-релиз аппарата президента, Ваагн Хачатурян, поздравляя посла с назначением, пожелал ему...
Игорь Ховаев встретился с Ильхамом Алиевым в Баку
Российский сопредседатель Минской группы ОБСЕ, специальный представитель министра иностранных дел России по содействию нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном Игорь Ховаев встретился в Баку с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Օб этом сообщают азер...