Երևանում մարտի 16-ի ցերեկը, 17-ի գիշերը, 20-21-ին սպասվում է անձրև։ Այս մասին հայտնում են«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից: Մարտի 17-ի ցերեկը, 18-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում մարտի 16-ի ցերեկը, 17-ի գիշերը, 20-...
• ՔԿ փորձաքննությունների թիվը գերազանցել է 9,800-ը
ՔԿ փորձաքննությունների թիվը գերազանցել է 9,800-ը
Մարտի 16, 2026
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը 2026 թվականի մարտի 16-ին այցելել է «Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի փորձաքրեագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ: ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Վիգեն Մեսրոպյանն, ամփոփելով նախորդ տարվա աշխատանքները, ներկայացրել է կատարված փ...
• Անձրևը մինի-լիճ է առաջացրել Բաբաջանյան-Իսակով խաչմերուկի կամրջի տակ
Անձրևը մինի-լիճ է առաջացրել Բաբաջանյան-Իսակով խաչմերուկի կամրջի տակ
Այսօր՝ մարտի 16-ին, հերթական արտակարգ իրավիճակն է ստեղծվել Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում։Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, սելավատարերի խցանման պատճառով տեղացած անձրևը Բաբաջանյան փողոցից դեպի Շիրակի փողոց՝ ժողովրդին հայտնի Իսակովի պողոտայի կամրջի տակ՝ երթևե...
• Մարաշի համայնքային ոստիկանները բացահայտել են ավազակությունը
Մարաշի համայնքային ոստիկանները բացահայտել են ավազակությունը
Ավազակության վերաբերյալ ահազանգը ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ստացվեց փետրվարի 10-ին։ Քաղաքացին հայտնել էր, որ Երվանդ Քոչարի փողոցում դստեր ձեռքից խլել-տարել են դրամապանակը։ Մեկնել էին Համայնքային ոստիկանության Մարաշի բաժնի ծառայողները։ Դուստրը հաղորդում...
• Հայաստանի նոր Սահմանադրության նախագծի տեքստն արդեն պատրաստ է․ Գալյան
Հայաստանի նոր Սահմանադրության նախագծի տեքստն արդեն պատրաստ է․ Գալյան
Հայաստանի նոր Սահմանադրության նախագծի տեքստն արդեն պատրաստ է, այն նախատեսվում է քննարկել իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստում, նաև համանուն խորհրդարանական խմբակցությունում: Այս մասին ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհ Գալյանը Արդարադատութ...
• Փաշինյանի ցուցմունքն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության. Մարուքյան
Փաշինյանի ցուցմունքն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության. Մարուքյան
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը սոցիալական ցանցի իր էջերում տարածած տեսանյութում անդրադարձել է օրեր առաջ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրապարակած տեսանյութին, որտեղ վերջինը նշում էր, թե ՀՀում գործող քաղաքական ուժերը երկու խմբի են բաժանվում՝ ուժեր,...
• «Մորքուրիս տղու օգտին եմ քվեարկելու»․ սիսիանցին՝ Նիկոլ Փաշինյանին
«Մորքուրիս տղու օգտին եմ քվեարկելու»․ սիսիանցին՝ Նիկոլ Փաշինյանին
Սիսիանում թոշակառու տղամարդը Նիկոլ Փաշինյանին ասաց՝ «Ելք»-ի ժամանակ նրանց օգտին է քվեարկել։ Վարչապետը հետաքրքրվեց՝ իսկ հիմա ո՞ւմ օգտին է քվեարկելու։ Քաղաքացին պատասխանեց՝ «մորքուրիս տղու՝ Սահակ Համբարձումյանի»։ Փաշինյանն արձագանքեց․ «Այսինքն՝ մեր օգտին ես քվեարկելու»։
• Սթարմերը հրաժարվում է ռազմանավեր ուղարկել Հորմուզի նեղուցում նավագնացությունը վերականգնելու համար
Սթարմերը հրաժարվում է ռազմանավեր ուղարկել Հորմուզի նեղուցում նավագնացությունը վերականգնելու համար
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերը հրաժարվում է ռազմանավեր ուղարկել Հորմուզի նեղուցում նավագնացությունը վերականգնելու համար, չնայած ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի խնդրանքին: Այս մասին հաղորդել է The Daily Telegraph թերթը: Էներգետիկայի նախարար Էդ Միլիբանդը հայտարարել է, որ...
• Մեր շահերից է բխում Հորմուզի նեղուցը բաց պահելը. Կալաս
Մեր շահերից է բխում Հորմուզի նեղուցը բաց պահելը. Կալաս
Եվրամիության անդամ երկրները քննարկելու են, թե ինչ կարող է անել եվրոպական կողմը՝ բաց պահելու Հորմուզի նեղուցը։ Ինչպես հաղորդում էFrance 24-ը, այս մասին Բրյուսելում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ն...
• Մեզ սպասվում են 3 հրաշալի գարնանային  օրեր, բայց ընդամենը 3․ Սուրենյան
Մեզ սպասվում են 3 հրաշալի գարնանային  օրեր, բայց ընդամենը 3․ Սուրենյան
ՇՄՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը սոցցանցի իր էջում սպասվող եղանակի վերաբերյալ նոր տեսանյութ է հրապարակել։ Տեսանյութին կից՝ Սուրենյանը գրել է․ «Մեզ սպասվում են 3 հրաշալի գարնանային օրեր, բայց ընդամենը 3»։

Армения рассчитывает на поддержку Франции в направлении международной миссии по установлению фактов в Нагорный Карабах
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян считает, что Франция может быть полезна Армении как в решении проблем, связанных с безопасностью страны, так и в урегулировании нагорно-карабахского конфликта.Секретарь Совета безопасности Армении высказал аналогичное...
Иран готов продолжить переговоры по СВПД: ООН и Постоянный представитель Ирана в МАГАТЭ
Заключительные шаги в переговорах по Совместному всеобъемлющему плану действий (СВПД) по ядерной программе Ирана могут быть предприняты без предварительных условий и благодаря решимости сторон: иранская сторона уже неоднократно выражала готовность продолжить переговоры...
Министр обороны Армении встретился с командующим российскими миротворческими силами
28 апреля министр обороны РА Сурен Папикян принял новоназначенного командующего миротворческими силами Российской Федерации в Нагорном Карабахе генерал-полковника Александра Ленцова. Oб этом Сурен Папикян сообщил в социальной сети "Facebook"."Я поздравил генерал-полковн...
Эрдоган примет онлайн участие в церемонии открытия моста в Адане
Президент Турции Эрдоган также примет участие в церемонии открытия моста в Адане посредством телеконференции. Об этом сообщает госагентство «Анадолу». Там будет первый вице-президент страны Фуат Октай, который посетит жертв землетрясения и встретится с общественностью н...
Единственная цель Франции и ЕС в отношениях Армения-Азербайджан - восстановление мира: Катрин Колонна
Что касается ситуации в регионе и армяно-азербайджанских отношений, то единственной целью Франции и Евросоюза является восстановление атмосферы мира и доверия. Как передает корреспондент«Арменпресс», об этом в беседе с журналистами в Джермуке заявила министр иностранных...
Президенты Чехии и Словакии прибыли с визитом в Киев
Президенты Чехии и Словакии Петр Павел и Зузана Чапутова прибыли в пятницу с визитом в Киев. Как передает«Арменпресс», об этом сообщил новостной порталblesk.cz. Главы обоих государств проведут переговоры с президентом Украины Владимиром Зеленским и встретятся с руководи...
Байден "засветил" шпаргалку с написанными по слогам фамилиями журналистов
Президент США Джо Байден на совместной пресс-конференции по итогам переговоров с южнокорейским коллегой Юн Сок Елем в Вашингтоне случайно показал публике "шпаргалку", в которой были расписаны адресованные ему вопросы от журналистов. На этообратилавнимание газета New Yo...
Важна роль личности: В парламенте Армении обсудили борьбу с незаконным оборотом наркотиков
Под руководством председателя постоянной Комиссии парламента Армении по вопросам обороны и безопасности Андраника Кочаряна состоялось обсуждение о предотвращение незаконного оборота наркотиков в Армении, а также эффективных средствах борьбы с ним. Как сообщили в пресс-с...
Парламент Нагорного Карабаха в первом чтении принял проект Конституции
На заседании Национального Собрания Арцаха 27 апреля в первом чтении был принят проект Конституции Арцаха. Как сообщили в пресс-службе НС Арцаха, депутаты обсудили множество вопросов, в том числе заявления премьер-министра Армении, программы социальной поддержки вынужде...
Эрдоган появился на публике после недомогания, подключившись к церемонии на «Аккую»
Президент Турции Тайип Эрдоган впервые появился в прямом эфире после инцидента с недомоганием, из-за которого он отменил участие в мероприятиях предвыборной кампании, передает корреспондент РИА Новости. Эрдоган с российским президентом Владимиром Путиным принимает участ...