• Իրաքում ԱՄՆ դեսպանատան լոգիստիկ կենտրոնը ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման
Իրաքում ԱՄՆ դեսպանատան լոգիստիկ կենտրոնը, որը գտնվում է Բաղդադի միջազգային օդանավակայանի մերձակայքում, ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման: Այս մասին հաղորդել է Al Hadath հեռուստաալիքը։ Նշվում է, որ բոլոր ԱԹՍ-ները հաջողությամբ խոցվել են: Իր հերթին, եգիպտական Al...
• Ռուսաստանը համոզված է, որ Թուրքիան կարող է օգտագործել իր ազդեցությունը Կիևի վրա․ Պեսկով
Ռուսաստանը համոզված է, որ Թուրքիան կարող է օգտագործել իր ազդեցությունը Կիևի վրա․ Պեսկով
Մարտի 25, 2026
Ռուսաստանը համոզված է, որ Թուրքիան կարող է օգտագործել իր ազդեցությունը Կիևի վրա՝ զգուշացնելու էներգետիկ ենթակառուցվածքներին հարվածներ հասցնելուց: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Լրագրողները հարցրել են՝ արդյոք մոտ ժամանակներս նախատեսվ...
• Փաշինյանի էդ սրտիկի հետեւում երեւում է Ալիեւի բեղերը. Աշոտյան
Փաշինյանի էդ սրտիկի հետեւում երեւում է Ալիեւի բեղերը. Աշոտյան
Փաշինյանի էդ սրտիկի հետեւում երեւում է Ալիեւի բեղերը Աշոտյան
• Երևանի Մամուլի շենքի ապագայի վերաբերյալ վերջնական որոշում դեռևս չկա
Երևանի Մամուլի շենքի ապագայի վերաբերյալ վերջնական որոշում դեռևս չկա
Երևանի Մամուլի շենքի ապագայի վերաբերյալ վերջնական որոշում դեռևս չկա, իսկ համացանցում տարածվող պատկերները ներկայացնում են միայն հնարավոր օգտագործման տարբերակներ։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ պետական գույքի կառավարման կոմիտեի հանրային կապերի պատասխանատու...
• Հունգարիան դադարեցնում է գազի մատակարարումը Ուկրաինա
Հունգարիան դադարեցնում է գազի մատակարարումը Ուկրաինա
Հունգարիան դադարեցնում է գազի մատակարարումը Ուկրաինա, քանի դեռ չի վերականգնվել Ռուսաստանից նավթի տարանցումը «Դրուժբա» խողովակաշարով: Այս մասին հայտարարել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը, հայտնում էՌԻԱ Նովոստի-ն: «Նավթային շրջափակումը ճեղքելու և Հունգարիայի էներգամա...
• Կոտայքի մարզում բախվել են «Mercedes»-ը և «ՎԱԶ 2106»-ը
Կոտայքի մարզում բախվել են «Mercedes»-ը և «ՎԱԶ 2106»-ը
Այսօր՝ մարտի 25-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 11:00-ի սահմաններում Նոր Հաճն-Աբովյան ավտոճանապարհի Արզնու խճուղում բախվել են «Mercedes» և «ՎԱԶ 2106» մակնիշի ավտոմեքենաները։Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, վթարի հետևանքով 2 հոգի տեղափոխվել է «Աբովյան...
• Սպասվում է անձրև
Երևանում մարտի 25-ի ցերեկը, 26-28-ին, 30-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։ Մարտի 26-ին և 30-ին հնարավոր է նաև ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 12-15մ/վ արագությամբ: Մարտի 29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Այս մասին հայտնում են«Հիդրո...
• Սերժ Սարգսյանը՝ Փաշինյանի պատերազմով սպառնալու մասին
Սերժ Սարգսյանը՝ Փաշինյանի պատերազմով սպառնալու մասին
Պահ, իրենք ինչ ուզեն՝ կասեն։ Այս մասին, այսօր՝ մարտի 25ին, Կոմիտասի անվան պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում նշեց երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ անդրադառնալով իշխանությունների հայտարարություններին, որ եթե ՔՊն մեծամասնություն չստանա առաջիկա ընտրություններին, սեպտեմբերի...
• ԱՄՆ զինված ուժերը ծրագրում են հարվածներ հասցնել Իրանի տարածքին առնվազն ևս երկու-երեք շաբաթ
ԱՄՆ զինված ուժերը ծրագրում են հարվածներ հասցնել Իրանի տարածքին առնվազն ևս երկու-երեք շաբաթ
ԱՄՆ զինված ուժերը ծրագրում են հարվածներ հասցնել Իրանի տարածքին առնվազն ևս երկու-երեք շաբաթ, նույնիսկ եթե Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև ուղիղ բանակցություններ ընթանան։ Այս մասին, հայտնում էՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Axios-ին։ Ինչպես նշել են պորտալի զրուցակիցները ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ղ...
• Ֆիլիպինները նավթի խմբաքանակ է ստացել Ռուսաստանից
Ֆիլիպինները նավթի խմբաքանակ է ստացել Ռուսաստանից
Ֆիլիպինները նավթի խմբաքանակ է ստացել Ռուսաստանից: Սա հինգ տարվա ընթացքում ռուսական նավթի առաջին մատակարարումն է այդ երկիր։ Այս մասին հաղորդում է Phil Sta հրատարակությունը։ Ֆիլիպինների նախագահ Ֆերդինանդ Մարկոս ​​Կրտսերը մարտի 24-ին հայտարարել է երկրում ազգային արտակարգ դ...

В Армении зафиксированы самые высокие среди стран-членов ЕАЭС темпы роста строительных работ
По итогам января-апреля 2023 года в Армении зафиксированы самые высокие среди стран-членов ЕАЭС темпы роста строительных работ. Oб этом на своей странице в Facebook написал заместитель руководителя аппарата премьер-министра Армении Тарон Чахоян. Объем строительных работ...
Азербайджан открыл огонь в направлении выполнявшего сельскохозяйственные работы гражданина: МВД Арцаха
22-летний житель села Мюришен Мартунинского района Микаел Межлумян, осуществляя сельскохозяйственные работы на тракторе на поле на левой стороне автодороги, ведущей из Мюришена в Авдур, 25 июня около 16:00 был обстрелян из различного вида стрелкового оружия с прилегающи...
ФРГ заявила, что не намерена поставлять Украине крылатые ракеты
Германия не намерена поставлять украинской стороне дальнобойные крылатые ракеты Taurus. Позиция Берлина в этом вопросе не изменилась. Как передаетТАСС, об этом заявил министр обороны ФРГ Борис Писториус во время визита в Вильнюс. "Касательно оружия дальнего действия я м...
Генсек НАТО проведет встречу между Турцией, Швецией и Финляндией
Генсек НАТО Йенс Столтенберг сообщил, что до саммита в Вильнюсе (11-12 июля) проведет в Брюсселе встречу на высоком уровне в трехстороннем формате Турция-Швеция-Финляндия по достижению договоренности о вступлении Швеции в альянс. Об этом передает РИА новости. "Я вчера п...
Министр иностранных дел Азербайджана с рабочим визитом выехал в США
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов 26 июня с рабочим визитом выехал в США. Как передает «Арменпресс», об этом сообщают азербайджанские СМИ. Отмечается, что в рамках визита намечена двусторонняя встреча с госсекретарем США Энтони Блинкеном. Также должн...
Министр обороны Азербайджана угрожает Нагорному Карабаху
Министр обороны Азербайджана Закир Гасанов разразился угрозами в адрес Нагорного Карабаха. Как сообщает «Интерфакс», азербайджанский министр заявил следующее: «Незаконные армянские вооруженные формирования (НВФ), оставшиеся в Карабахском экономическом районе, не предста...
Индекс экономической активности в Армении за пять месяцев вырос на 12,5%
Индекс экономической активности Армении в январе-мае 2023 года по сравнению с тем же периодом прошлого года вырос на 12,5%. Как передает «Арменпресс», это подтверждают данные, опубликованные Статистическим комитетом РА. Объем промышленного производства в январе-мае теку...
На закрытой встрече Алиев признал территориальную целостность Армении в цифровом выражении: председатель НС РА
На закрытой встрече Азербайджан признал территориальную целостность Армении в цифровом выражении. Как передает «Арменпресс», об этом на брифинге с журналистами в Национальном собрании заявил председатель НС РА Ален Симонян. «Формулировка президента Азербайджана Алиева в...
В парламенте Армении вновь накалились страсти
Во время очередного заседания НС между депутатами правящего «Гражданского договора» и оппозиционерами произошла стычка. Властные депутаты всячески критиковали членов оппозиции за то, что они не пришли на панихиду по депутату ГД Вигену Хачатряну. Между спикером НС Аленом...
Это был нормальный результат, мы всех отрезвили: Пригожин
24 июня, когда колонна ЧВК «Вагнер» выезжала из Ростова-на-Дону, один из журналистов спросил Евгения Пригожина, как он оценивает сложившуюся ситуацию. «Это был нормальный результат, мы всех отрезвили», сказал Пригожин. Местные СМИ сообщают, что сейчас в Ростове-на-Дону,...