Երաշխավորված խաղաղությունը պատերազմի դուռը վերջնականապես փակելն է Առաջարկ Հայաստանին
ՆԱՏՕ-ի հետախուզական ինքնաթիռը մոտ երկու ժամ հսկողություն է իրականացրել Ուկրաինայի սահմանի մոտ։ Սա պարզվել է թռիչքի տվյալների վերլուծությունից հետո։ Boeing E-3A Sentry-ն թռիչք է կատարել Թուրքիայի Կոնյա օդանավակայանից։ Ինքնաթիռը թռել է Թուրքիայի Սև ծովի ափով և Բուլղարիայի...
Ապրիլի 17, 2026
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։ Վարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռայի...
• Ոչ ոք թույլ չի տա Թրամփին վերցնել ամբողջ նավթը․ Մեդվեդև
Ոչ ոք թույլ չի տա Թրամփին վերցնել ամբողջ նավթը․ Մեդվեդև
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը հայտարարել է, որ ոչ ոք թույլ չի տա Թրամփին «վերցնել ամբողջ նավթը»։ «Արտասահմանից մի տղա ասում է. «Մենք կգանք և կվերցնենք ամբողջ նավթը»։ Ո՞վ է թույլ տալու նրան վերցնել ամբողջ նավթը ամենուրեք։ Բայց նա դեռ ուզում է, և այդ...
• Եվրոպական Միությունը խաղաղության առումով ոչինչ չունի առաջարկելու․ Ֆիցո
Եվրոպական Միությունը խաղաղության առումով ոչինչ չունի առաջարկելու․ Ֆիցո
Ռուսները ծնկի են իջնում ​​միայն կոշիկի կապիչները կապելու համար, այս մասին հայտարարել է Սլովակիայի վարչապետ Ֆիցոն: «Եվրոպական Միությունը խաղաղության առումով ոչինչ չունի առաջարկելու, նրանք կարծում են, որ Ուկրաինային աջակցելով՝ կթուլացնեն Ռուսաստանին։ Ռուսները բացարձակապես...
• Սրա-նրա ձեռքի գործիք եք դարձել՝ ՀՀ շահը զոհաբերելով այլոց առաջնահերթություններին
Սրա-նրա ձեռքի գործիք եք դարձել՝ ՀՀ շահը զոհաբերելով այլոց առաջնահերթություններին
Մայրաքաղաքում նվազագույն խնդիրներ չլուծող իշխանությունը պոռոտախոսությամբ և պատանեկան ինքնավստահությամբ խոստումներ է շռայլում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Ի՞նչ եք արել այս ողջ ընթացքում. հայրենիք եք հանձ...
Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` Երևանի Կենտրոն վարչական շրջան՝ 11:0017:00 Պարոնյան փողոց 21...
• Գեներալ-մայոր Արտակ Տոնոյանին դատի են տվել․ «Հրապարակ»
Գեներալ-մայոր Արտակ Տոնոյանին դատի են տվել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է ․ «Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ զինվորական դատախազությունը քաղհայց է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն քաղաքացիական դատարան՝ ընդդեմ Սուրեն Պապիկյանի նախկին խորհրդական, խաղաղապահ ուժերի բրիգադի նախկին հրամանատար, գեներալ-մայոր Արտակ Տոնոյանի։ Դատախազ...
• Պապիկյանի նախկին խորհրդականի առաջխաղացման գաղտնիքը․ «Հրապարակ»
Պապիկյանի նախկին խորհրդականի առաջխաղացման գաղտնիքը․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Մի կողմից, Նիկոլ Փաշինյանը կեղտոտ հակաքարոզչություն է իրականացնում արցախցիների դեմ․ ընդամենը շաբաթներ առաջ հայտարարեց, թե Ղարաբաղից եկել, «տղամարդլամիշ» են լինում, մյուս կողմից՝ պարգեւատրում է յուրային արցախցիներին։ Երեկ՝ Ոստիկանության օրվա առի...
• Առողջապահության պարտադիր ապահովագրության համակարգը չի ֆինանսավորվի համաֆինանսավորմա՞մբ․ «Հրապարակ»
Առողջապահության պարտադիր ապահովագրության համակարգը չի ֆինանսավորվի համաֆինանսավորմա՞մբ․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Վերջին օրերին ահազանգեր ենք ստանում քաղաքացիներից, որ հիվանդանոցներում եւ պոլիկլինիկաներում իրենց զգուշացնում են, թե առողջապահության պարտադիր ապահովագրության համակարգն այսուհետ կիրառվելու է համաֆինանսավորման սկզբունքով՝ ծախսերի 20 տոկոսը ֆինանս...

Никол Пашинян не примет участия в заседании Совета ОДКБ
По инициативе белорусской стороны состоялся телефонный разговор премьер-министра Армении Никола Пашиняна с президентом Беларуси Александром Лукашенко. Как передает politik.am, в Аппарате премьер-министра сообщили, что обсуждались вопросы по проведению заседания Совета О...
Мы должны быть очень бдительны к любым попыткам дестабилизировать Армению: глава европейской дипломатии
В Брюсселе завершилось заседание Совета министров иностранных дел ЕС, в ходе которого, как сообщалось ранее, обсуждались также армяно-азербайджанские отношения. Как передает корр.Арменпрессиз Брюсселя, верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасно...
Президент Турции запросил у парламента продление на год присутствия ВС страны в Азербайджане
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган направил в парламент запрос на продление на год миссии турецких вооруженных сил в Азербайджане в составе совместного российско-турецкого мониторингового центра. Как передаетТАСС, телеканал TRT сообщает, что мандат на отправку военно...
Совет ЕС заявил о готовности отменить санкции против Венесуэлы
Совет Евросоюза в понедельник продлил санкции против Венесуэлы на полгода, а не на год, как было ранее, заявив при этом о готовности рассмотреть вопрос смягчения или отмены ограничительных мер против этой латиноамериканской страны при определенных условиях. "В связи с с...
Обсужден процесс работ по проектированию Академического городка
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей немецкой архитектурной организации Gerkan, Marg and Partners Тобиаса Кайела и Йохана Рабе. Как сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, были обсуждены вопросы,...
Министр обороны Армении принял участие в церемонии открытия авиационной выставки в Дубае
В рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 13 ноября по приглашению вице-президента и премьер-министра ОАЭ, министра обороны, правителя Дубая Мохаммеда бин Рашида Аль Мактума принял участие в церемонии откры...
Секретарь Совета безопасности Армении провел телефонный разговор с иранским коллегой
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел телефонный разговор с секретарем Высшего совета национальной безопасности Исламской Республики Иран Али Акбаром Ахмадианом. Как сообщили в пресс-службе аппарата СБ Армении, стороны обсудили перспективы развития...
Экс-премьер Британии Кэмерон стал новым главой МИД
Экс-премьер Великобритании Дэвид Кемерон станет новым главой МИД страны. Как передает РИА новости, ранее в правящей Консервативной партии страны заявили, что премьер-министр Риши Сунак в понедельник проведет перестановки в кабмине страны, уже уволена глава МВД Суэлла Бр...
Палестина предлагает открыть морской гуманитарный коридор между Кипром и Газой
Палестинские власти предложили организовать морской гуманитарный коридор между Кипром и сектором Газа. Об этом сообщил премьер-министр Палестины Мухаммад Штайе. "Мы требуем открыть гуманитарный коридор в Газу и не ограничиваться пропускным пунктом Рафах. Мы предложили о...
180 000 протестующих вышли на марш против антисемитизма во Франции
Десятки тысяч людей вышли на улицы Франции в воскресенье, чтобы призвать положить конец резкому росту антисемитских настроений на фоне войны между Израилем и ХАМАС. Крупнейшая мобилизация против антисемитизма со времен протеста против осквернения еврейского кладбища в К...