Չարենցավան-Հրազդան ճանապարհին բախվել են Mercedes-ն ու BMW–ն
Այսօր՝ ապրիլի 17ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 14:00-ի սահմաններում Իջևան-Սևան-Երևան ավտոճանապարհի 111,5 կմ հատվածում բախվել են Կոտայքի մարզի բնակիչներ 43-ամյա Մուրադ Մ.-ի վարած «Mercedes» մակնիշի և 66-ամյա Ռազմիկ Մ.-ի վարած «BMW» մակնիշի ավտոմեքենանե...
ՄԻՊ ներկայացուցիչները տեսակցել են Հակակոռուպցիոն դատարանի բակից արգելանքի վերցված անձանց
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի հանձնարարությամբ ՄԻՊ ներկայացուցիչներն արագ արձագանքման այց են իրականացրել Ոստիկանության բաժիններ՝ այսօր Հակակոռուպցիոն դատարանի հարակից տարածքից արգելանքի վերցված անձանց տեսակցելու և նրանց իրավունքների ապահովման վի...
Ձեր հարցը Սորոսն է տալիս․ Կարապետյանը՝ Փաշինյանին
Հակակոռուպցիոն դատարանում ընթանում է Սամվել Կարապետյանի գործով դատական նիստը, նրա աջակիցները կրկին դատարանի բակում են։ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանն ասաց, որ այսօրվա սպասելիքները կարևոր են, լուրջ ազդեցություն են թողնելու...
Եվրոպան պետք է ամեն ինչ անի, որպեսզի ԱՄՆ-ն մնա ՆԱՏՕ-ի հուսալի դաշնակից. Յենս Ստոլտենբերգ
ՆԱՏՕ-ի եվրոպացի անդամները պետք է անեն հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի ԱՄՆ-ն ապագայում լինի դաշինքի իրենց հուսալի դաշնակիցը։ «CNN» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում նման կարծիք է հայտնել կազմակերպության նախկին գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը։ «Կարևոր է, որ մենք եվրոպական...
Ալեն Սիմոնյանը դրական է գնահատել իր հանդիպումն ադրբեջանցի գործընկերոջ հետ
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դրական է գնահատել իր հանդիպումն Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հետ։ Ալեն Սիմոնյանն այդ մասին ասել է հանդիպումից հետո ադրբեջանական Real TV-ին տված հարցազրույցում։ «Հանդիպումը լավ է անցել, տարաձայնություններ...
Մեր տարածաշրջանը բախվում է իր պատմության ամենալուրջ փորձություններից մեկին. Ֆիդան
Մեր տարածաշրջանը բախվում է իր պատմության ամենալուրջ փորձություններից մեկին։ Այս մասին Թուրքիայում ընթացող Անթալիայի 5-րդ դիվանագիտական ֆորումի բացման ժամանակ հայտարարել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը։ «Աշխարհը բախվում է բազմաթիվ ռիսկերի։ Ինչպես նշել...
«Յունի գազ»-ին պատկանող գազալցակայանում փակցվել է «Մենք տուգանվել ենք թերլիցքավորման համար» պաստառ
Հայաստանի շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում հեղուկացված ածխաջրածնային գազի մանրածախ վաճառքով զբաղվող «Յունի գազ» ՓԲԸ - ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ Արարատի մարզ, գյուղ Գեղանիստ, 1-ին փողոց)։ ՇՎՏՄ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվու...
Զելենսկին պատրաստ է հանդիպել Պուտինի հետ Թուրքիայում. Ուկրաինայի ԱԳՆ
Զելենսկին պատրաստ է հանդիպել Պուտինի հետ Թուրքիայում։ Հանդիպումը հնարավոր է Էրդողանի և գուցե՝ Թրամփի մասնակցությամբ: Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Անդրեյ Սիբիգան: Հիշեցնենք՝Պեսկովի փոխանցմամբ՝ Կրեմլը պնդում է, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմի...
Երևանում ապրիլի 17-ի ցերեկը, 18-ի գիշերը և 22-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ապրիլի 18-ին կեսօրից հետո հնարավոր է կարճատև անձրև։ Ապրիլի 19-21-ին ժամանակ առ ժամանակ, 22-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում մինչև 15-18մ/վ արա...
Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի պատերազմի պատճառով Պարսից ծոցում արգելափակված է մոտ 2000 նավ՝
Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի պատերազմի պատճառով Պարսից ծոցում արգելափակված է մոտ 2000 նավ՝ 20 հազար ծովայիններով։ Այս մասին հայտարարել է ՄԱԿ-ի Միջազգային ծովային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Արսենիո Դոմինգեսը El Pas թերթի հետ հարցազրույցում։ Խոսելով Հորմուզի նեղուցու...

• Совет ЕС заявил о готовности отменить санкции против Венесуэлы
Совет Евросоюза в понедельник продлил санкции против Венесуэлы на полгода, а не на год, как было ранее, заявив при этом о готовности рассмотреть вопрос смягчения или отмены ограничительных мер против этой латиноамериканской страны при определенных условиях. "В связи с с...
• Обсужден процесс работ по проектированию Академического городка
Обсужден процесс работ по проектированию Академического городка
13 Ноября, 2023
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей немецкой архитектурной организации Gerkan, Marg and Partners Тобиаса Кайела и Йохана Рабе. Как сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, были обсуждены вопросы,...
• Министр обороны Армении принял участие в церемонии открытия авиационной выставки в Дубае
Министр обороны Армении принял участие в церемонии открытия авиационной выставки в Дубае
В рамках рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 13 ноября по приглашению вице-президента и премьер-министра ОАЭ, министра обороны, правителя Дубая Мохаммеда бин Рашида Аль Мактума принял участие в церемонии откры...
• Секретарь Совета безопасности Армении провел телефонный разговор с иранским коллегой
Секретарь Совета безопасности Армении провел телефонный разговор с иранским коллегой
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел телефонный разговор с секретарем Высшего совета национальной безопасности Исламской Республики Иран Али Акбаром Ахмадианом. Как сообщили в пресс-службе аппарата СБ Армении, стороны обсудили перспективы развития...
• Экс-премьер Британии Кэмерон стал новым главой МИД
Экс-премьер Британии Кэмерон стал новым главой МИД
Экс-премьер Великобритании Дэвид Кемерон станет новым главой МИД страны. Как передает РИА новости, ранее в правящей Консервативной партии страны заявили, что премьер-министр Риши Сунак в понедельник проведет перестановки в кабмине страны, уже уволена глава МВД Суэлла Бр...
• Палестина предлагает открыть морской гуманитарный коридор между Кипром и Газой
Палестина предлагает открыть морской гуманитарный коридор между Кипром и Газой
Палестинские власти предложили организовать морской гуманитарный коридор между Кипром и сектором Газа. Об этом сообщил премьер-министр Палестины Мухаммад Штайе. "Мы требуем открыть гуманитарный коридор в Газу и не ограничиваться пропускным пунктом Рафах. Мы предложили о...
• 180 000 протестующих вышли на марш против антисемитизма во Франции
180 000 протестующих вышли на марш против антисемитизма во Франции
Десятки тысяч людей вышли на улицы Франции в воскресенье, чтобы призвать положить конец резкому росту антисемитских настроений на фоне войны между Израилем и ХАМАС. Крупнейшая мобилизация против антисемитизма со времен протеста против осквернения еврейского кладбища в К...
• Польша развернула на восточной границе с Беларусью новый танковый батальон
Польша развернула на восточной границе с Беларусью новый танковый батальон
Польша развернула на восточной границе с Беларусью новый танковый батальон, сообщил министр национальной обороны республики Мариуш Блащак, передает DW. Батальон будет включен в состав 1-й пехотной дивизии. По словам Блащака, задачей нового подразделения будет "сдерживан...
• Axios: Глава Пентагона предупредил Израиль не обострять ситуацию на границе с Ливаном
Axios: Глава Пентагона предупредил Израиль не обострять ситуацию на границе с Ливаном
Министр обороны США Ллойд Остин выразил обеспокоенность своему израильскому коллеге Йоаву Галланту по поводу роли Израиля в эскалации напряженности вдоль границы между Израилем и Ливаном, сообщает Axios со ссылкой на израильские и американские источники. Послание Остина...
• Израиль может заблокировать «Аль-Джазирa»
Израиль может заблокировать «Аль-Джазирa»
Совет безопасности Израиля утвердил новые правила, которые позволят правительству закрывать иностранные вещатели, чьи передачи подрывают национальную безопасность. Об этом сообщает КАН. Решение было принято после того, как министр связи Израиля Шломо Кархи призвал закры...