Դատարանը 3 ամսով երկարաձգեց Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքը. նա կարող է հարցազրույց տալ
ակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Վահե Դոլմազյանը որոշում կայացրեց 3 ամսով երկարաձգել Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքը` որոշակի սահմանափակումներով: Այս մասին դատարանից հաղորդում էNEWS.amի թղթակիցը։ Դատարանը թույլ տվեց նաեւ, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկն...
«Ուժեղ Հայաստանը» զեկույց է պատրաստել իրենց նկատմամբ իրականացվող հետապնդումների և միջամտությունների վերաբերյալ
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը զեկույց է պատրաստել մեր ուժի նկատմամբ իրականացվող հետապնդումների և միջամտությունների վերաբերյալ։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 17ին, Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը։ «Իշխող ուժի...
Երկրաշարժ Թեհրանում
Իրանի մայրաքաղաքում այսօր, ժամը 15․28-ին 4,1 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Էպիկենտրոնը գտնվել է Բումեհեն շրջանում, մայրաքաղաքի արեւելյան շրջանում։ Թեհրանի համալսարանի երկրաֆիզիկական կենտրոնը տեղեկացրել է, որ երկրաշարժի օջախը գտնվել է 8 կիլոմետր խորությունում։
Էրդողանը հաստատել է, որ Հայաստանի հետ հարաբերությունների հարցերը համակարգում է Ադրբեջանի հետ
«Ադրբեջանի հետ համակարգմամբ մենք փուլ առ փուլ առաջ ենք տանում մեր հարեւան Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը»։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, տեղեկացրել են տեղի լրատվամիջոցները։ «Այս համատեքստում մենք շարունակում ենք ակտ...
Ձայնագրության Ալիկը ես չեմ. մենք մի քանի Ալիկ ունենք. Ալիկ Ալեքսանյան
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի տարածած ձայնագրության Ալիկը ես չեմ։ Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 17ին, Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը։ «Այդ Ալիկը ես չեմ եղել, մենք մի քանի Ալիկ ունենք»,-ասաց...
«Ուժեղ Հայաստանը» մոտենում է իրականությանը, և հանրահավաքից հետո իրենք սկսել են ապօրինի գործողություններ.
Միասնության հանրահավաքից հետո իշխանականները խառնվել են իրար։ Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 17ին, Հակակոռուպցիոն դատարանի դիմաց հայտարարեց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Ղումաշյանը։ «Իրենք տեսնում են, որ օրեցօր մեր ուժը ավելի ուժեղ է դառնում, «Ուժեղ Հայաստանը» մոտ...
Թուրքիայի ԱԺ նախագահն առաջարկել է ՀՀ-ին ներառել Թուրքիա-Վրաստան-Ադրբեջան ձեւաչափում
Միջխորհրդարանական միության (IPU) 152-րդ վեհաժողովի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահը հերթական շփումն է ունեցել Թուրքիայի խորհրդարանի՝ Ազգային մեծ ժողովի նախագահ Նուման Քուրթուլմուշի հետ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ-ից։ Ալեն Սիմոնյանը գոհունակություն է հայտնել Թուրքիայի իր գործը...
Թուրքիայում տեղի է ունեցել երկրաշարժ
Թուրքիայում տեղի է ունեցել 4.1 մագնիտուդով երկրաշարժ։ Ցնցումները են գրանցվել Էրզինջան քաղաքի Ուզումլյու շրջանում։ Օջախը գտնվել է 10 կիլոմետր խորությունում։
Չինաստանը նախատեսում է մինչև 2026թ․ ավարտել յոթ ատոմային էներգաբլոկների կառուցումը
Չինաստանը նախատեսում է մինչեւ 2026թ․ ավարտել յոթ ատոմային էներգաբլոկների կառուցումը եւ շահագործման հանձնել դրանք, հաղորդել է China Daily-ն՝ հղում կատարելով Չինաստանի ատոմային էներգիայի ասոցիացիայի (China Nuclear Energy Association) տարեկան զեկույցին։ Երկրում ներկայում գ...
Հորմուզի նեղուցի բացման համար ԱՄՆ-ն պետք է փոխի մոտեցումը. Իրանի ԱԳՆ
Թեհրանը երաշխավորում է, որ Հորմուզի նեղուցը բաց կլինի, եթե ԱՄՆ-ն ընդունի իրողությունները տեղում, հրաժարվի իր առավելապաշտական պահանջներից և Իրանի ինքնիշխանության խախտումից: Ինչպես տեղեկացնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, այդ մասին Անթալիայի դիվանագիտական համաժողովի շրջանակ...

ХАМАС заявило о готовности отпустить 100 заложников при прекращении огня в Газе
Палестинское радикальное движение ХАМАС утверждает, что готово отпустить 100 удерживаемых в секторе Газа заложников, список которых представил ему Израиль, при условии прекращения огня, необходимого для определения местонахождения 50 из них. Как передает ТАСС, об этом г...
Впервые за 20 лет министр обороны Франции посетит Израиль
Министр обороны Франции Себастьен Лекорн во вторник посетит Ближний Восток по просьбе президента Франции Эммануэля Макрона для обсуждения ситуации в секторе Газа и вопросов региональной безопасности. «Эта поездка начнется из Египта и продолжится в регионе Персидского за...
Финляндия хочет закрыть границу с Россией
МВД Финляндии намерено ограничить работу пунктов пропуска на границе с Россией до их закрытия. сказала глава ведомства Мари Рантанен. "МВД готовит предложение, согласно которому пункты пропуска через границу будут закрыты или ограничена их работа. действующее законодате...
Министр по вопросам Европы Великобритании намерен посетить Армению на следующей неделе
Великобритания намерена расширять связи с Арменией в сфере торговли и безопасности, налаживая более тесное сотрудничество и диверсифицируя экономические отношения с Арменией. Как передает посольства Великобритании в Армении, об этом заявил министр по европейским делам В...
Мы подтверждаем приверженность сотрудничеству с Великобританией в противостоянии глобальным вызовам: министр ИД Армении
Посольство Республики Армения в Соединенном Королевстве организовало официальный прием по поводу открытия нового здания посольства РА в Великобритании, визита министра иностранных дел РА и начала стратегического диалога РА-Великобритания. Hа официальном приеме присутств...
Десятки армян все еще остаются в Нагорном Карабахе. МККК
Рабочие группы Международного комитета Красного Креста в Нагорном Карабахе продолжают посещать оставшиеся там армянские семьи, удовлетворяя их нужды. В беседе с "Арменпресс" руководитель службы связи делегации МККК Зара Аматуни сообщила, что конкретную статистику оставш...
Йенс Столтенберг призвал продолжать поддерживать Украину
Ситуация в зоне конфликта в Украине сложная, продолжаются интенсивные бои. Как передает ТАСС, это признал генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг на встрече министров обороны альянса. «Я намерен также поднять тему Украины. Интенсивные бои продолжаются, ситуация на п...
Никол Пашинян не примет участия в заседании Совета ОДКБ
По инициативе белорусской стороны состоялся телефонный разговор премьер-министра Армении Никола Пашиняна с президентом Беларуси Александром Лукашенко. Как передает politik.am, в Аппарате премьер-министра сообщили, что обсуждались вопросы по проведению заседания Совета О...
Мы должны быть очень бдительны к любым попыткам дестабилизировать Армению: глава европейской дипломатии
В Брюсселе завершилось заседание Совета министров иностранных дел ЕС, в ходе которого, как сообщалось ранее, обсуждались также армяно-азербайджанские отношения. Как передает корр.Арменпрессиз Брюсселя, верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасно...
Президент Турции запросил у парламента продление на год присутствия ВС страны в Азербайджане
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган направил в парламент запрос на продление на год миссии турецких вооруженных сил в Азербайджане в составе совместного российско-турецкого мониторингового центра. Как передаетТАСС, телеканал TRT сообщает, что мандат на отправку военно...