Թվայնացում և «կանաչ» էներգետիկա. ԶՊՄԿ-ն տրանսֆորմացնում է Հայաստանի արդյունաբերությունը
Համաշխարհային տնտեսության արագընթաց թվայնացման պայմաններում ավանդական ոլորտները, ներառյալ լեռնահանքային արդյունաբերությունը, հետզհետե ավելի հաճախ են դիտարկվում որպես տեխնոլոգիական փոփոխությունների կարևոր դրայվերներ: Հայաստանի համար այս հարցը ձեռք է բերում առանձնահատուկ...
Ֆիդանն ու Լավրովը փակ բանակցություններ կանցկացնեն Անթալիայում
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը նախատեսում է շաբաթ օրն Անթալիայում փակ երկկողմ բանակցություններ անցկացնել իր ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է Թուրքիայի ԱԳՆ-ի աղբյուրը։ Լավրովը Անթալիա է ժամանել որպես Անթալիայի դիվանագիտական հ...
Սեյրան Օհանյանը պարզ ասաց ու ապացուցեց, որ 44-օրյայի ժամանակ հարավային ուղղության պատասխանատուն ոչ թե Արցախի ՊԲ-ն է եղել, այլ Օնիկ Գասպարյանն ու Փաշինյանը
Մեդիափորձագետ Տիգրան Քոչարյանը գրում է․ Երեկ Սեյրան Օհանյանը պարզ ասաց ու ապացուցեց, որ 44-օրյայի ժամանակ հարավային ուղղության պատասխանատուն ոչ թե Արցախի ՊԲ-ն է եղել, այլ Օնիկ Գասպարյանն ու Նիկոլ Փաշինյանը, ինչը բերեց վերջինիս հիստերկացմանը։ Միակ ուղղությունը, որտեղով...
Ձերբակալվել են Մանկավարժական համալսարանի պրոռեկտորը և մի շարք այլ աշխատակիցներ
Այսօր առավոտյան ձերբակալվել են Մանկավարժական համալսարանի պրոռեկտոր Մ. Իսպիրյանը և նրա որդին, այս մասին հայտնել էԱրմլուրը։ Ըստ նախնական վարկածի պրոռեկտորը եւ նրա որդին անցնում են ենթադրյալ կեղծիքի վարույթի շրջանակներում։ Քիչ ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ ձերբակալել են նաև...
Lարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Փակ ենԱրագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։ Վարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային...
Սա առաջին դեպքը չէ, երբ Փաշինյանը վիրավորում է ՀՀ քաղաքացիներին․ «Հրապարակ»
Սա առաջին դեպքը չէ, երբ Նիկոլ Փաշինյանը վիրավորում է ՀՀ քաղաքացիներին, քաղաքական ուժերին կամ մասնագիտական խմբերին: Նա դատավորներին վնգստացողներ էր ասում, դիվանագետներին` օտարի կոշիկ լիզողներ, ընդդիմությանն ասում է բոմժեր, լրագրողներին ֆայլաբազարում կանգնողների հետ է համ...
Խորհուրդ է տրվում խոսելուց առաջ երբեմն օգտագործել սեփական գլխուղեղի «զբաղվածությունը»․ Քրիստինե Վարդանյանը՝ ՔՊ-ականին
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ Սա ամբողջ օրը կանանց իրավունքներից, Եվրոպա գնալուց խոսող ուժի ներկայացուցչի խոսք է, կարծեմ արդեն նաև Պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուի՝ այսինքն քպ֊ականների միջի իբր իրավունքի ու պետականության...
Փորձում է խաբել թե՛ ժողովրդին, թե՛ Ռուսաստանին, թե՛ Արևմուտքին. «Փաստ»
Նախօրեին Ազգային ժողովում՝ քպական մենության մեջ, Փաշինյանը հայտարարեց, թե հայ-ռուսական հարաբերությունները «բարձր մակարդակի վրա են», իբր՝ ամեն ինչ լավ է: Փաշինյանը, որ մշտապես լարվածության է տարել հայ-ռուսական հարաբերությունները, հիմա փորձում է հրապարակայնորեն դիրքավորվե...
Եվրամիությունը փողերը չի տալիս․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է․Ապրիլի 14-ին կայացավ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի եւ Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալլասի հանդիպումը: Մեր տեղեկություններով, Բրյուսել մեկնելուց առաջ Ն...

МИД: Вопрос о возвращении азербайджанцев в Армению в переговорах по мирному договору не стоит
Вопрос о возвращении азербайджанцев в Армению в переговорах по мирному договору не стоит. Об этом в беседе с журналистами 23 ноября заявил заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян. «Мы неоднократно отмечали, что эта проблема относится к серии неконс...
Встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана в ближайшее время не запланирована
Встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана в ближайшее время не запланирована. Օб этом в беседе с журналистами в Национальном собрании сообщил заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян. На вопрос, планируется ли в ближайшее время встреч...
«Необходимо найти новые решения для укрепления безопасности стран ОДКБ». Лукашенко
«Необходимо найти новые решения по укреплению безопасности государств-членов ОДКБ». Об этом заявил президент Беларуси Александр Лукашенко на открытии сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ в Минске. "Наша организация продолжает оставаться неотъемлемым элементом об...
Генсек ОДКБ по окончании саммита в Минске посетит Ереван
Генеральный секретарь ОДКБ Имангали Тасмагамбетов посетит Ереван после встречи глав государств-членов ОДКБ в Минске и передаст подписанные документы армянской стороне. Oб этом сообщил министр иностранных дел Беларуси Сергей Алейник до начала заседания Совета коллективно...
СМИ: глава МИД Ирана встретился в Ливане с генсеком «Хезболлах»
Министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян во время своего визита в Ливан встретился с генеральным секретарем шиитской партии «Хезболлах» Хасаном Насруллой. Об этом сообщил телеканал Al Manar. По его данным, собеседники обсудили последние события в регионе и...
В Баку горит рынок стройматериалов
В Баку на рынке стройматериалов вспыхнул пожар. По сообщению азербайджанских СМИ, на место происшествия было привлечено более 20 единиц спецтехники и более 85 сотрудников службы пожарной охраны МЧС. Сообщается об одном погибшем.
NTV: в Анкаре застрелили пять человек в ходе ссоры между соседями из-за шума
Пять человек, включая двух детей, застрелены из ружья в ходе ссоры между соседями из-за шума в одном из домов в столице Турции, передал телеканал NTV. «В столице 5 человек, в том числе двое детей из одной семьи, были застрелены из ружья соседом, с которым они поссорилис...
Главы МИД стран ОДКБ приняли заявление об общих подходах к безопасности Евразии
Глава МИД Белоруссии Сергей Алейник сообщил, что в среду в Минске главы МИД стран ОДКБ приняли заявление об общих подходах к обеспечению безопасности евразийского пространства. «По итогам совместного заседания был одобрен и подписан ряд документов в политической и военн...
Вора в законе Важу Кутаисского вместе с сообщниками задержали в США
В Нью-Йорке, США, задержали четырех членов грузинской преступной группировки по обвинению в вымогательстве денег, сообщает «Рустави 2». Среди задержанных оказались вор в законе Важа Габададзе (Натан Юсупов) и трое его сообщников Каха Кацадзе, Теймураз Тавберидзе, извест...
Канада закрыла границу с США в районе взрыва на Радужном мосту и на ближайших КПП
Канада закрыла границу с США в районе взрыва автомобиля на Радужном мосту, а также еще на нескольких ближайших к нему контроль-пропускных пунктах. Об этом сообщил премьер-министр Канады Джастин Трюдо, выступая в парламенте. «Я могу подтвердить, что граница закрыта на уч...