Մարդիկ պետք է հասկանան, որ վտանգի տակ ենք․ Փաշինյանը մնաց՝ երկիր չենք ունենա․ հարցում
Պակիստանի իշխանությունները պատրաստվում են հյուրընկալել Իրանի և Միացյալ Նահանգների միջև բանակցությունների երկրորդ փուլը՝ ի հեճուկս քննարկումների, թե արդյոք առհասարակ բանակցությունները տեղի կունենան, թե ոչ։ Անանուն աղբյուրները Associated Press-ին հայտնել են, որ Պակիստանը...
«Հորմուզի նեղուցում իրավիճակը զգայուն է և բարդ»․ Չինաստանի ԱԳՆ
Չինաստանը մտահոգություն է հայտնել Միացյալ Նահանգների կողմից իրանական դրոշի ներքո նավարկող բեռնատար նավի կալանման առնչությամբ ՝ կոչ անելով բոլոր կողմերին պատասխանատու կերպով պահպանել հրադադարի համաձայնությունը։ «Հորմուզի նեղուցում իրավիճակը զգայուն է և բարդ», - Reuters-ի...
Ծեծկռտուք՝ Կոտայքի մարզի դպրոցներից մեկում. անչափահասի են ծեծել
Ապրիլի 17-ին ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Այդ օրը ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կոտայքի բաժնում տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 09։45-ից 10։00-ն ընկած ժամանակահատվածում մարզի ավագ դպրոցներից մեկի...
Վասիլիս Մարագոսը հյուրընկալվել է Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում
ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը և ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի տեղակալ Թերեզա Վորլովան ապրիլի 20-ին հյուրընկալվել են Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում։ Հյուրերին ընդունել է ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը։ Ինչպես տեղեկացնում է...
Իրանն «ամուր կանգնած է իր արդար դիրքերում»․ Իրանի ԱԳՆ
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային ապրիլի 20-ին հայտարարել է, որ Թեհրանն այս պահի դրությամբ չի ծրագրում մասնակցել Միացյալ Նահանգների հետ բանակցությունների հաջորդ փուլին։ «Մինչ այս պահը, քանի դեռ ես այստեղ եմ, մենք բանակցությունների հաջորդ փուլին...
Քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Քևին Հեմիլթոնին։ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Քևին Հեմիլթոնին պաշտոնը ստանձ...
Իլհամ Ալիևն անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության օրակարգի զարգացումներին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ուղերձ է հղել ՄԱԿ-ի Ասիայի և Խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի տնտեսական և սոցիալական հանձնաժողովի 82-րդ նստաշրջանի մասնակիցներին, որի ժամանակ անդրադարձել է նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին: Այս մասին հայտնում է ադրբեջանական «ԱՊԱ» լրատ...
Գյուղերում խնդիրները շատ են, և հաճախ գյուղացին մնում է միայնակ իր հոգսերի հետ․ Գագիկ Ծառուկյան
Գագիկ Ծառուկյանը գրել է․ Ջերմ ու սրտաբաց ընդունելություն Կոտայքում։ Մարզային այցերը շարունակվում են, և յուրաքանչյուր կանգառում զգում եմ մարդկանց վստահությունն ու սպասումները։ Գյուղերում խնդիրները շատ են, և հաճախ գյուղացին մնում է միայնակ իր հոգսերի հետ։ Մեր մոտեցումը հս...
Չպիտի լինի մի մետր, որ բերք չտա. Նարեկ Կարապետյանն Արտաշատում խոսել է մարզի խնդիրների մասին
Մեզ, քանի որ գիտենք՝ ճիշտ ճանապարհով ենք գնում, չեն կարողանալու լռեցնել: Այս մասին ապրիլի 19-ին Արտաշատում հայտարարեց«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ «Հարգելի հայրենակիցներ, ովքեր սպա են, համազգեստ են կրում, մենք ձեզ հարգում ենք, մենք ձեզ...

В Киргизии изменят дизайн национального флага
В Киргизии изменят дизайн государственного флага. Комитет по конституционному законодательству, государственному устройству, судебно-правовым вопросам и регламенту Верховного совета одобрил изменения, сообщается на сайте киргизского парламента. Как сообщается, 28 ноября...
Европарламент направит в Киев постоянных представителей: стороны подписали меморандум
Европейский парламент (ЕП) и Верховная Рада подписали Меморандум о взаимопонимании, который, в частности, позволит обеспечить постоянное присутствие представителей ЕП в Киеве. Как сообщает, об этом заявила глава Европарламента Роберта Метсола на совместной пресс-конфере...
Премьер-министр Армении принял посла Греции
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Греции в Армении Эвангелоса Турнакиса, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении. Как сообщилив Аппарате премьер-министра, Никол Пашинян поблагодарил посла за эффективное...
Секретарь СБ Армении провел встречу с делегацией Евросоюза
28 ноября секретарь Совета Безопасности РА Армен Григорян встретился с членами совместной делегации Европейской службы внешних действий и генеральной дирекции международного партнерства Европейской комиссии по вопросам соседства и переговоров по расширению, миграции. Ка...
Чехия продолжает покупать российский газ
С октября некоторые трейдеры вновь начали импортировать российский газ в Чехию. Об этом в социальных сетях сообщил министр промышленности и торговли Чехии Йозеф Сикела. Импорт российского газа в ЕС не подлежит санкциям, поскольку некоторые страны до сих пор не могут без...
Грузия готова содействовать процессам, направленным на мир и стабильность в регионе: Ираклий Гарибашвили
Руководитель Аппарата премьер-министра Республики Армения Араик Арутюнян в рамках своего рабочего визита в Грузию встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили. Как сообщилив Аппарате премьер-министра, на встрече были обсуждены вопросы двустороннего армяно-...
Президент о том, почему Алиев «30 лет не забирал признанный азербайджанским Арцах»: Наверное, не мог
Государственные институты Арцаха будут действовать в Армении - и что они будут делать, какую функцию выполнять? Об этом заявил в беседе с журналистами 28 ноября президент Армении Ваагн Хачатурян. «Есть Республика Армения, институты которой функционируют. Армения защищае...
Ларс закрыт для всех типов транспортных средств
По информации, полученной из МВД Грузии и Центра кризисного управления МВД России по Северной Осетии, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспорта. Следует отметить, что Верхний Ларс В последнее время дорога регулярно закрывается из-за неблагоприятных...
Мэттью Миллер: Блинкен обсудил с Алиевым и Пашиняном возможность заключения мирного договора
Госсекретарь США Энтони Блинкен обсудил с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном возможность заключения мирного договора между двумя странами. Об этом говорится в распространенных заявлениях руководителя пресс-службы Госд...
Состоялся телефонный разговор Блинкен-Пашинян: детали
Состоялся телефонный разговор между премьер-министром Николом Пашиняном и государственным секретарем США Энтони Блинкеном. Собеседники обсудили региональные вопросы, а также вопросы повестки двусторонних отношений. В частности, был затронут процесс урегулирования армяно...