Դավիթ Խաժակյանը չի լինելու ցուցակում․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է ․ Շաբաթ օրը Էդմոն Մարուքյանի «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության համագումարն էր, հայտարարվեց, որ մասնակցելու են ընտրություններին, եւ հրապարակվեց նախընտրական ցուցակի առաջին հնգյակը, որտեղ տարօրինակ կերպով չկար ԼՀԿ փոխնախագահ Դավիթ Խաժակյանը։ Տեղեկ...
Ռեկտորի լիազորությունների կասեցման հարցն են քննարկում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իրավապահ համակարգում քննարկվում է Մանկավարժական համալսարանի պրոռեկտոր Մարիա Իսպիրյանի լիազորությունները կասեցնելու հարցը։ Արդյոք նախաքննական մարմինն ու դատախազությունը կկասեցնե՞ն պրոռեկտորի լիազորութ...
Վարկով տուն է գնել բայց տունը չկա հայտարարագրում. Մակունցի փաստաթղթերը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Լիլիթ Մակունցը, ով համարվում է Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքական հենասյուներից մեկը, առանցքային դեր ունի ինչպես ներքաղաքական, այնպես էլ արտաքին հարաբերությունների համատեքստում։ Վկայություններից մեկն այն է, որ ՔՊ 8-րդ արտահերթ համաժողովի ընթացքում...
Փաշինյանի արհամարհական ժեստը․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է ․ Շաբաթ օրը Նիկոլ Փաշինյանն այցելել էր Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր՝ ծանոթանալու նորոգման աշխատանքներին։Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի աշխատակիցները, մարտական տրամադրված, սպասել են, որ նրա դեմքին ասեն իրենց դժգոհությունները՝ կապ...
Պատվախնդիր Գյումրին կրկին մերժեց Փաշինյանին. «Փաստ»
«Փաստ» թերթը գրում է. «Անցած կիրակի Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրու Վարդանանց հրապարակում որոշել էր «արհեստների ու արվեստների» քաղաքին զարմացնել իր, այսպես կոչված, «Վարչաբենդի» ելույթով: Ու որպեսզի վաղուց իրեն մերժած Գյումրիում ինչ-որ տպավորություն թողներ, որքան ակտիվ քպական ո...
Մերժիր Ալիևի Նիկпլին, ընտրիր իրшկան խшղաղությունը
Նիկпլ Փաշինյանը խոսում է իր կողմից բերված իբր «խաղաղության» մասին և պնդում, որ միայն իրենց վերընտրվելու դեպքում կարող է պահպանվել այդ խաղաղությունը։ Սակայն Փաշինյшնը խուսափում է բացատրել հայ ժողովրդին, թե ինչու Իլհամ Ալիև-ը չի ստորագրում այսպես կոչված խաղաղության պայմա...
Թրամփը նշել է, որ Իրանի հետ նոր համաձայնագիրը կապահովի ողջ աշխարհի անվտանգությունը
ԱՄՆ-Իրան նոր համաձայնագիրը շատ ավելի լավը կլինի, քան 2015 թվականի Համատեղ համապարփակ գործողությունների ծրագիրը (ՀՀԳԾ) և կերաշխավորի ամբողջ աշխարհի անվտանգությունը։«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, նման կարծիք է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ «Իրանի հետ կնքվող գործարքը շատ...
Փաշինյանն արդեն վաղուց է, ինչ չի կարողանում գեներացնել փողոցը. Նարեկ Կարապետյան
Փաշինյանն արդեն վաղուց է, ինչ չի կարողանում գեներացնել փողոցը: «Արմենիա» հեռուստաընկերության եթերում անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած «միջոցառումներին»՝ ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։ «Մարդիկ դուրս չեն գալիս նրա համար։ Դա...
Լարված իրավիճակ՝ «Երևան ավտոբուս» ՓԲԸ-ում․ վարորդները սպառնում են դուրս գալ աշխատանքից
Shamshyan.com-ին դիմած ավտոբուսի վարորդը, ով աշխատանքը չկորցնելու մտավախությամբ նախընտրել է մնալ անանուն, ներկայացրել է համակարգի ներսում տիրող աղետալի իրավիճակը և հայտնել վարորդների տեսակետը. հաճախակի դարձած վթարների պատճառն իրենց ծանրաբեռնվածությունն է։ Ըստ վարորդի՝ ի...
Իրանի անվստահությունը ԱՄՆ կառավարության վարքագծի նկատմամբ պահպանվում է․ Փեզեշքիան
Իրանցիները չեն ենթարկվում ուժի կիրառմանը, այս մասին գրել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը։ «Պարտավորությունների կատարումը կառուցողական երկխոսության հիմքն է։ Իրանի խորը, պատմականորեն անվստահությունը ԱՄՆ կառավարության վարքագծի նկատմամբ մնում է, մինչդեռ ԱՄՆ պաշտոնյաների ո...

• Миграционные службы Армении хотят продлить срок получения гражданства лицам, родившимся в СССР
Миграционные службы Армении хотят продлить срок получения гражданства для лиц, родившихся в бывших советских республиках. Об этом в Национальном Собрании на заседании постоянной парламентской Комиссии по обороне и безопасности во время обсуждения законопроекта о внесени...
• Число жертв в секторе Газа с начала эскалации конфликта превысило 15,8 тыс.
Число жертв в секторе Газа с начала эскалации конфликта превысило 15,8 тыс.
4 Декабря, 2023
Число погибших в результате эскалации конфликта в секторе Газа превысило 15,8 тыс., ранения получили 42 тыс. человек. Об этом сообщил Минздрав палестинского анклава. «Число жертв с начала израильской агрессии в секторе Газа возросло до 15 899», - приводит заявление пред...
• Скончался кинорежиссер Сурен Бабаян
Скончался кинорежиссер Сурен Бабаян
Только что после продолжительной болезни скончался один из самых уникальных творцов армянского кино, кинорежиссер Сурен Бабаян. Об этом говорится в сообщении, распространенном Союзом кинематографистов Армении. «Выражаем глубочайшие соболезнования членам семьи, родственн...
• Комиссия НС Армении не поддержала запрет на признание Нагорного Карабаха в составе Азербайджана
Комиссия НС Армении не поддержала запрет на признание Нагорного Карабаха в составе Азербайджана
Постоянная парламентская Комиссия по государственно-правовым вопросам 4 декабря дала отрицательное заключение законодательным поправкам в Уголовный кодекс, которые предусматривали уголовную ответственность за отказ от права народа Нагорного Карабаха на самоопределение и...
• ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянской позиций в районе Бардзруни: есть погибший
ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянской позиций в районе Бардзруни: есть погибший
4 декабря в районе 14:35 ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянской позиций, расположенной в районе Бардзруни (Вайоцдзорская область), в результате чего смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий воинской части N МО РА Аракелян Герасим Аветикови...
• Китай является вторым по величине поставщиком оружия в мире
Китай является вторым по величине поставщиком оружия в мире
По состоянию на 2022 год Китай является вторым по величине поставщиком в мире, на его долю приходится 18% доходов 100 крупнейших мировых компаний-поставщиков оружия от продажи оружия. Совокупная выручка восьми китайских оборонно-промышленных компаний, вошедших в рейтинг...
• «Мы должны быть готовы ожидать плохих новостей из Украины». Столтенберг
«Мы должны быть готовы ожидать плохих новостей из Украины». Столтенберг
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг предупредил, что западный военный альянс должен быть готов к плохим новостям с украинского фронта, поскольку Киев продолжает защищаться от российского вторжения. «Войны развиваются поэтапно», заявил Столтенберг в субботу в инт...
• Командир ХАМАС погиб в результате авиаудара
Командир ХАМАС погиб в результате авиаудара
В результате авиаудара Израиль убил командира батальона Шати ХАМАС. Об этом заявили Армия обороны Израиля. Представитель Армии обороны Израиля Даниэль Хагари заявил, что командир несет ответственность за вторжение на территорию Израиля во время нападения 7 октября.
• Единственный шанс – у Кочаряна. что ждет нас в 2024 году?
Единственный шанс – у Кочаряна. что ждет нас в 2024 году?
Как мы уже писали, в политическом поле Армении уже довольно давно циркулируют слухи, причем не без оснований, о том, что Никол Пашинян намерен провести внеочередные парламентские выборы.По данным СМИ, Пашинян узко обосновал это мотивацией «преподать урок» оппозиции, одн...
• В Турции произошло землетрясение
В Турции произошло землетрясение
Землетрясение произошло на западе Турции, толчки ощущались в европейской части Стамбула, передает корреспондент РИА Новости. Как минимум три толчка ощущались около 10.43 по местному времени. По данным сейсмологов Управления по ликвидации последствий стихийных бедствий,...