Կուբան օգնություն է խնդրում, և մենք պատրաստվում ենք խոսել. Թրամփ
Կուբան օգնություն է խնդրում, և մենք պատրաստվում ենք խոսել: Այս մասինX-ի էջում գրել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը: Ոչ մի հանրապետական երբևէ ինձ հետ չի խոսել Կուբայի մասին, որը ձախողված երկիր է և շարժվում է միայն մեկ ուղղությամբ՝ դեպի անկում: Կուբան օգնություն է խնդրում, և...
ՀՀ-ում առանց հավաստագրի մարզիչը չի կարողանա աշխատել ֆիտնես կենտրոններում և մարզասրահներում. ԿԳՄՍ
ԿԳՄՍ նախարարիհրամանով հաստատվել է ֆիթնես կենտրոնների և մարզասրահների մարզիչների հավաստագրման կարգը, որով սահմանվում են հավաստագրման պայմանները, դիմելու ընթացակարգը, վերապատրաստման պահանջները, հավաստագրի տրամադրման և դրա գործողության դադարեցման հիմքերը։ Նոր կարգի նպատակն...
Սթարմերը կշարունակի կառավարել
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերն անտեսել է հրաժարական տալու կոչերը՝ նախարարներին ասելով, որ կշարունակի կառավարել երկիրը։ Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը։ Սթարմերի նկատմամբ դժգոհություններ առկա են երկար ժամանակ, սակայն ճգնաժամը սրվել է նախորդ շաբաթ տեղական ինքնակառավ...
Հատուկ ռազմական գործողությունը կարող է կանգ առնել ցանկացած պահի, հենց որ Կիևի ռեժիմը և Զելենսկին ստանձնեն պատասխանատվությունը
Հատուկ ռազմական գործողությունը կարող է ավարտվել հենց որ Կիևն ու Զելենսկին կայացնեն անհրաժեշտ որոշումը: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում էՏԱՍՍ-ը: «Հատուկ ռազմական գործողությունը կարող է կանգ առնել ցանկաց...
ԱՄՆ-ն պատժամիջոցներ է սահմանել ԻՀՊԿ-ի կողմից Չինաստանին նավթի վաճառքի հետ կապված անձանց դեմ
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության արտասահմանյան ակտիվների վերահսկողության վարչությունը (OFAC) պատժամիջոցների ցուցակում ներառել է 12 ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, որոնք, նրա տվյալներով, կապված են Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) կողմից Չինաստանին նավթի վ...
ԱՄՆ-ից պատվիրակություն է ժամանել Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պատվիրակությանը, որը ժամանել է Հայաստան՝ քննարկելու TRIPP նախագծի իրականացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքը: ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ...
Ժամանակն է ակտիվացնել Ադրբեջանի հետ խզված մշակութային կապերը․ ՌԴ ԱԳՆ
Ժամանակն է ակտիվացնել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջերս թուլացած մշակութային ու հումանիտար կապերը։ Այս մասին ՏԱՍՍ գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Միխայիլ Կալուգինը։ Դիվանագետն ընդգծել է, որ լիարժ...
Վահագն Խաչատուրյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ալժիրի դեսպան Թուֆիկ Ջուամայը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ-ում Ալժիրի Ժողովրդավարական Ժողովրդական Հանրապետության դեսպան Թուֆիկ Ջուամայը։ Նախագահը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և հաջողություններ մաղթել պատասխանատու առաքելության...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից բացահայտվել են ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև հավաքին մասնակցելու նպատակով անձանց նյութապես շահագրգռելու դեպքեր
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացրած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության Արմավիրի մարզի Բաղրամյան համայնքի տարածքային պատասխանատուն կուսակցության օգտին քվեարկելու...
Փաշինյանը պարզաբանել է Միրզոյանի՝ «թուրքերն այսօր բացում են» արտահայտությունը
Թուրքիան պատրաստվում է փոխել դեպի Հայաստան ապրանքների արտահանման ձևակերպումների կարգը։ Լրագրողների հետ զրույցում այդ մասին ասաց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որն այս պահին արձակուրդում է և մասնակցում է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավին։ Ե...

• Yonhap: Республика Корея и США провели учения спецназа
Республика Корея и США провели учения сил специального назначения в профильном учебном центре в 32 км от Сеула. Об этом сообщило агентство Yonhap. Тренировки прошли 24-29 августа на полигоне в городе Кванджу провинции Кёнгидо в рамках совместных учений Ulchi Freedom Shi...
• Пресс-секретарем правительства Ирана впервые стала женщина
Пресс-секретарем правительства Ирана впервые стала женщина
28 Августа, 2024
По предложению президента Ирана Масуда Пезешкиана и с одобрения кабинета министров Фатиме Мохаджерани стала первой женщиной пресс-секретарем правительства Ирана, сообщает Mehr. Предыдущим пресс-секретарем правительства ИРИ в администрации покойного президента Эбрахима Р...
• Вертолет ВВС Боснии и Герцеговины потерпел крушение
Вертолет ВВС Боснии и Герцеговины потерпел крушение
Вертолет Вооруженных сил Боснии и Герцеговины с четырьмя членами экипажа упал в озеро в 40 км от Сараево. Об этом сообщает телеканал РТРС. Вертолет потерпел крушение около 11:00. Отмечается, что он упал в озеро Ябланица в ходе репетиции перед началом совместных учений с...
• NYT: Иран может ответить на убийство Хании атакой на посольство Израиля в Европе
NYT: Иран может ответить на убийство Хании атакой на посольство Израиля в Европе
Иран может атаковать дипломатические объекты Израиля в Африке, Европе и Латинской Америке в ответ на убийство главы политбюро палестинского движения ХАМАС Исмаила Хании в Тегеране. Такое мнение газете The New York Times (NYT) выразил бывший глава Центрального командован...
• Северная Корея отправила в Россию более 13 тыс. контейнеров с боеприпасами
Северная Корея отправила в Россию более 13 тыс. контейнеров с боеприпасами
С середины 2022 года Северная Корея отправила в Россию 13 тысяч морских контейнеров, в которых могло находиться вооружение. Об этом сообщаетNewsweekсо ссылкой на доклад Агентства военной разведки Южной Кореи. Через восточный порт Наджин КНДР могла переправить в РФ более...
• Иран пообещал поддержать любое соглашение о перемирии между ХАМАС и Израилем
Иран пообещал поддержать любое соглашение о перемирии между ХАМАС и Израилем
Иран поддержит любое соглашение о прекращении огня или перемирии между палестинским радикальным движением ХАМАС и Израилем, условия которого будут приемлемы для палестинцев. Об этом заявил министр иностранных дел исламской республики Аббас Арагчи в разговоре с членом по...
• Reuters: Столтенберг проведет заседание Совета НАТО-Украина по просьбе Киева
Reuters: Столтенберг проведет заседание Совета НАТО-Украина по просьбе Киева
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг в среду созовет заседание Совета НАТО-Украина по просьбе Киева, сообщает Reuters со ссылкой на пресс-службу альянса. «Встреча пройдет на уровне послов», заявила представительница НАТО Фарах Дахлалла. «Ожидается, что министр об...
• Bloomberg: запасов газа в Европе может не хватить в случае непредвиденных обстоятельств
Bloomberg: запасов газа в Европе может не хватить в случае непредвиденных обстоятельств
27 Августа, 2024
Запасов газа в европейских хранилищах может не хватить на зиму в случае непредвиденных обстоятельств, включая резкое похолодание или прекращение поставок топлива из России. Об этом говорится в материале агентства Bloomberg. По его информации, газохранилища в Европе уже...
• Во Франции глава Соцпартии отказался от переговоров с Макроном о новом правительстве
Во Франции глава Соцпартии отказался от переговоров с Макроном о новом правительстве
Лидер французской Социалистической партии Оливье Фор не будет участвовать в предложенных президентом Франции Эмманюэлем Макроном очередных консультациях по формированию нового правительства после того, как тот отказался принимать программу левой коалиции. «Я отказываюсь...
• Politico: новый срок главы ЕК для фон дер Ляйен будет тяжелее предыдущего
Politico: новый срок главы ЕК для фон дер Ляйен будет тяжелее предыдущего
Следующие пять лет на посту председателя Еврокомиссии (ЕК) станут для Урсулы фон дер Ляйен более тяжелыми, чем предыдущие, из-за многочисленных кризисов внутри ЕС и вызовов в сфере безопасности. Об этом говорится в материале газеты Politico. «Второй срок [для фон дер Ля...