ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհուրդը դատապարտել է Դոհայի վրա Իսրայելի հարձակումը
Դոհայի վրա վերջերս տեղի ունեցած Իսրայելի հարձակումը մտահոգիչ սրացում է, որը, հնարավոր է, նոր և վտանգավոր գլուխ բացի այս ավերիչ հակամարտության մեջ՝ լուրջ սպառնալիք հանդիսանալով տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության համար։ Այս մասին ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստու...
3+3 տարածաշրջանային համագործակցության հարթակը լավ հարթակ է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման համար
Մոսկվան ակնկալում է, որ Երևանը և Բաքուն գործնական քայլեր կձեռնարկեն «3+3» ձևաչափով հանդիպման համար: Այս մասին ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։«Մենք մեր հայ և ադրբեջանցի գործընկերներից գործնական քայլեր ենք ակնկալու...
ՀՅԴ երիտմիության անդամները Կառավարության դիմաց ակցիա են իրականացնում
Կառավարության շենքի դիմաց այս պահին բողոքի ակցիա է իրականացվում, որը նախաձեռնել է ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության անդամները: Նրանց են միացել նաև հանրային ու քաղաքական դաշտի տարբեր ներկայացուցիչներ: «Հայաստան է ժամանել Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սեյդար Քըլըչը՝ Հ...
Մհեր Գրիգորյանը տեսակապի միջոցով մասնակցել է ԵԱՏՀ խորհրդի նիստին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսակապի միջոցով մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի հերթական նիստին: Այս մասին տեղեկացնում են Կառավարության մամուլի ծառայությունից: Նիստի օրակարգում ընդգրկված էին վեց տասնյակից ավելի հարցեր, որոնք վերաբերում էին ԵԱՏՄ շրջանա...
Սերդար Քըլըչը ջերմ ընդունելության համար շնորհակալություն է հայտնել Ռուբեն Ռուբինյանին
Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչը, որը սեպտեմբերի 12-ին Հայաստան էր ժամանել, շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանին ջերմ ընդունելության համար։ Քըլըչն այդ մասին...
ԱՄՆ-ն կոչ է արել ԵՄ երկրներին ամբողջությամբ հրաժարվել ռուսական էներգակիրների գնումներից
ԱՄՆ-ն կոչ է արել ԵՄ երկրներին ամբողջությամբ հրաժարվել ռուսական էներգակիրների գնումներից՝ հաղթահարելով Հունգարիայի և Սլովակիայի դիմադրությունը: Այդ մասին հաղորդում է POLITICO-ն՝ հղում անելով ԱՄՆ էներգետիկայի նախարար Քրիս Ռայթին։ «Մենք ցանկանում ենք ամբողջությամբ փոխարին...
Արարատ Միրզոյանը ստո՛ւմ է․ հայկական կողմի առաջարկները Ադրբեջանը մերժել է. Մանուկյան
Արարատ Միրզոյանը ստո՛ւմ է․ հայկական կողմի առաջարկները Ադրբեջանը մերժել է. Մանուկյան Մանրամասն՝ տեսանյութում։
Զախարովան մեկնաբանել է «Թրամփի ուղին»
Ռուսաստանն ակնկալում է հաղորդակցությունների ապաշրջափակման համատեքստում շարունակել երկխոսությունը Հայաստանի հետ: Այս մասին ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով «Թրամփի ուղին»:Արտգործնախարարության ներկայացուցչի խոսքով՝ իրական պատկերացում, թ...
Պարզաբանում Տեր Արամ քահանա Ասատրյանի խնդրի առնչությամբ
Պարզաբանում Տեր Արամ քահանա Ասատրյանի խնդրի առնչությամբ․ «Վերջին օրերին հանրային քննարկումների ու շահարկումների առիթ են դարձել Հովհաննավանքի հոգևոր հովիվ Տ. Արամ քահանա Ասատրյանի հրապարակումները և նրան իբր կարգալույծ հռչակելու կեղծ լուրերը։ Նշենք, որ այս ամբողջ աղմուկը...
Լիլիթ Գալստյանի խոսքից խառնվեց Հակոբ Արշակյանը․ «Սյունիքը ադրբեջանական տարածք է»,-ասաց Ալիևը ձեզ
Որքան էլ իշխանական քարոզչամեքենան այն պատմական և շրջադարձային համարի, տնտեսական վերելքի և ապաշրջափակման մասին քաղաքական գովազդներ տիրաժավորի, վաշինգտոնյան համաձայնություններն իրական խաղաղության հետ աղերս չունեն։Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 12-ին, հայտարարեց ԱԺ Հայաստան խ...

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 139
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 22 августа увеличилось на 139 человек, составив 42 616. За сутки скончались 9 пациентов, общее число скончавшихся достигло 1104 человек. Из них 850 умерли непосредственно от коронавируса, еще 254 зараженных сконча...
ФБК: Навального отравили «смертельно опасным» веществом
Жена основателя Фонда борьбы с коррупцией Алексея Навального Юлия сообщила, что транспортная полиция нашла вещество, которым отравили оппозиционера. Об этом говорится в сообщении штаба Навального в Омске. «Оно (вещество) опасно для жизни окружающих. Всем находящимся ряд...
СМИ: Встреча Араика Арутюняна и Артура Ванецяна все же состоялась
Встреча президента Арцаха Араика Арутюняна и председателя партии «Родина», бывшего главы СНБ Армении Артура Ванецяна все же состоялась. Об этом сообщает alternativ.am. «В последние дни в прессе появились новости, которые освещали встречи представителей партии «Родина» с...
Трамп призвал не покупать шины от компании Goodyear из-за запрета его фирменных кепок Maga
Президент СШа Дональд Трамп призвал не покупать шины от компании Goodyear из-за запрета его фирменных кепок Maga. «Не покупайте шины от GOODYEAR. Они объявили запрет на кепки MAGA. Покупайте шины лучшего качества намного дешевле», - написал президент США в своем микробл...
Навальный в коме
Блогер Алексей Навальный, госпитализированный в четверг утром в Омске, находится в коме, заявила его пресс-секретарь Кира Ярмыш, передаетТАСС. «Алексей по-прежнему на аппарате ИВЛ. Он в коме в тяжелом состоянии. Результатов анализов пока нет», - написала она в Twitter....
В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 263
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 20 августа увеличилось на 263 человек, составив 42 319. За сутки скончались 5 пациентов, общее число скончавшихся достигло 1087 человек. Из них 836 умерли непосредственно от коронавируса, еще 251 зараженных сконча...
В Анталье застрелили криминального авторитета Лоту Гули
Криминального авторитета Надира Салифова по прозвищуЛоту Гулизастрелили в ресторане в турецкой Анталье, сообщил РИА Новости источник в правоохранительных органахБаку."Лоту Гули был убит из пистолета мужчиной, ужинавшим вместе с ним в одном из ресторанов Анталии. Убит вы...
В армянском внутри правительственном лагере углубляются «тайфовые» противоречия
На днях стало известно, что руководитель армянского отделения «Фондов Открытого общества» Лариса Минасян обратилась к спикеру НС РА Арарату Мирзояну с просьбой наказать заместителя спикера НС, выдающегося представителя фракции «Мой шаг» Алена Симоняна. Напомним, что «Фо...
Алексей Навальный госпитализирован с отравлением после экстренной посадки самолета в Омске
Политик Алексей Навальный госпитализирован на скорой помощи в Омске после экстренной посадки самолета, которым он возвращался в Москву из Томска. Об этомпишетв твиттере его пресс-секретарь Кира Ярмыш. «В полете ему стало плохо, пишет Ярмыш. Самолет экстренно сел в Омске...
Серж Саргсян: Необходимость в подписании договора о военной взаимопомощи с Карабахом возникнет
Необходимость в подписании договора о военной взаимопомощи с Нагорно-Карабахской Республикой возникнет, считает бывший президент Армении Серж Саргсян. Сегодня он созвал первую после своей отставки в 2018 году пресс-конференцию по теме Апрельской войны с Азербайджаном в...