• Քննարկվել է Հայաստանի նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի իրականացումը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Չինաստանի ժողովրդական քաղաքական խորհրդակցական համաժողովի ազգային կոմիտեի փոխնախագահ Սու Հույի գլխավորած պատվիրակությանը:Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ողջունել է հյուրերին և նշել.«Ուրախ եմ Ձեզ ընդունել Հանրապետության նա...
• Այո, մասնակցելու եմ ընտրություններին.Գագիկ Ծառուկյան
Այո, մասնակցելու եմ ընտրություններին.Գագիկ Ծառուկյան
Սեպտեմբերի 18, 2025
Պատրաստվում եմ մասնակցել առաջիկա ընտրություններին: Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել է Գագիկ Ծառուկյանը: Ճշտող հարցին՝ դաշինքո՞վ է մասնակցելու, թե առանձին, Ծառուկյանն ասաց. «Ասել եմ՝ կուսակցությունները վստահություն չունեն, այս վիճակից երկիրը չեն կարող հանել: Ոչ այդպիսի...
• Էստոնիայում մեկնարկում են ՆԱՏՕ-ի երկշաբաթյա զորավարժությունները
Էստոնիայում մեկնարկում են ՆԱՏՕ-ի երկշաբաթյա զորավարժությունները
Էստոնիայում սկսվում են Pikne («Կայծակ») երկշաբաթյա զորավարժությունները՝ ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների զինծառայողների մասնակցությամբ։ Այս մասին հաղորդել է Էստոնիայի ERR ազգային հեռուստառադիոընկերության լրատվական հարթակը՝ վկայակոչելով Էստոնիայի պաշտպանության ուժերին: Զորավարժությ...
• Տեսանյութ․ Փաշինյանը նման է մարդակեր Իդի Ամինին․ Վիվառոն ՔՊ-ում կիռվ է գցել
Տեսանյութ․ Փաշինյանը նման է մարդակեր Իդի Ամինին․ Վիվառոն ՔՊ-ում կիռվ է գցել
• Թաիլանդի ոստիկանությունը ռետինե փամփուշտներ է արձակել կամբոջացի ցուցարարների վրա
Թաիլանդի ոստիկանությունը ռետինե փամփուշտներ է արձակել կամբոջացի ցուցարարների վրա
Թաիլանդի և Կամբոջայի սահմանին իրադրությունը կրկին սրվել է: Սահմանի վիճելի հատվածի բնակավայրերից մեկում Թաիլանդի ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել և ռետինե փամփուշտներ արձակել կամբոջացի ցուցարարների վրա: Միջադեպի հետևանքով վիրավորվել է 23 կամբոջացի: Այս մասին հա...
• Փրկարարները քաղաքացուն դուրս են բերել Ողջի գետից
Փրկարարները քաղաքացուն դուրս են բերել Ողջի գետից
Սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 14։17-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին ընկել է Ողջի գետը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջ...
• Երևանում հայտնաբերվել է 2 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա և հրազեն. կա ձերբակալված
Երևանում հայտնաբերվել է 2 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա և հրազեն. կա ձերբակալված
Համայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողները ստացել էին տեղեկություն, որ օտարերկրացի մի տղամարդ մայրաքաղաքի Լվովյան փողոցում բնակվող իր ծանոթից իր օգտագործելու համար թմրամիջոց է գնում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից: Ձեռնարկված միջոցառումների արդ...
• Երևան-Արմավիր ճանապարհին բախվել են «Mercedes»-ը և «Ford Transit»-ը
Երևան-Արմավիր ճանապարհին բախվել են «Mercedes»-ը և «Ford Transit»-ը
Այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 13:10-ի սահմաններում Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհի 25 կմ հատվածում բախվել են «Mercedes» և «Ford Transit» մակնիշի ավտոմեքենաները:Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, բախման հետևանքով 2 ավտոմեքենաները դու...
• ԵԱՏՄ-ն Պակիստանին հետաքրքիր գործընկեր է դիտարկում
ԵԱՏՄ-ն Պակիստանին հետաքրքիր գործընկեր է դիտարկում
Եվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) Պակիստանին հետաքրքիր գործընկեր է դիտարկում և առաջիկայում կարող է երկխոսություն սկսվել՝ ազատ առևտրի գոտի ստեղծելու վերաբերյալ։ Այս մասին TASS-ին հայտնել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների առաջին դեպարտամենտի տնօրեն Միքայել Աղասանդյանը։ «...
• Գագիկ Սուրենյանը՝ Սև ծովից Հայաստանին մոտեցող ակտիվ ցիկլոնի մասին
Գագիկ Սուրենյանը՝ Սև ծովից Հայաստանին մոտեցող ակտիվ ցիկլոնի մասին
«Հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է անձրև, ամպրոպ և ջերմաստիճանի անկում»,- հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը՝ խոսելով Սև ծովից Հայաստանին մոտեցող ակտիվ ցիկլոնի մասին։

Песков прокомментировал слова Асада о сирийских боевиках в Карабахе
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков прокомментировалРИА Новостислова сирийского лидера Башара Асада об использовании в Карабахе террористов из Сирии, заявив, что в Кремле внимательно знакомятся со всеми заявлениями глав государств. Асад в интервью РИА Новос...
Армения уведомила ОДКБ об отказе участвовать в учениях «Нерушимое братство»
Армянская сторона уведомила Организацию Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), что не примет участия в учениях «Нерушимое братство 2020» в октябре этого года, сообщил во вторникТАССпресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов. «Армения уведомила ОДКБ, что не сможет п...
Генсек ООН обратился к миру с просьбой помочь прекратить огонь в Карабахе
Генеральный секретарь ООНАнтониу Гутеррешпризвал региональных и международных игроков помочь добиться срочного прекращения огня в зоне армяно-азербайджанского конфликта, сообщил его официальный представительСтефан Дюжаррик. Гуттереш осудил конфликт в Карабахе и выразил...
Азербайджанцы беспорядочно убежали оставив на поле боя более 200 убитых солдат
Армия обороны Карабаха на одном из самых сложных направлений линии фронта применял тактические приемы, в частности создавал впечатление отступления. Враг, пытаясь быстро занять оставленные армянскими силами позиции, оказался в ловушке. Затем в результате сильного артилл...
Роберт Кочарян возвращается из Карабаха в Ереван для встречи с российским послом
Второй президент Армении Роберт Кочарян завтра возвращается из Нагорного Карабаха в Ереван, сообщил глава офиса второго президента Виктор Согомонян. В армянской столице запланирована встреча Кочаряна с Чрезвычайным и Полномочным послом России в Армении Сергеем Копыркины...
В Евросоюзе назвали лучший механизм урегулирования в Карабахе
Европейский союз считает Минскую группу лучшей платформой для урегулирования конфликта в Нагорном Карабахе, заявил на брифинге в Брюсселе представитель внешнеполитической службы ЕС Питер Стано. Он добавил, что глава европейской дипломатии Жозеп Боррель пока не планируе...
Алиев заявил, что Турция должна участвовать в урегулировании в Карабахе
Президент АзербайджанаИльхам Алиевзаявил, что Турция должна присутствовать в урегулировании карабахского конфликта. "Турция должна обязательна присутствовать в дальнейшем процессе по мирному урегулированию конфликта. Турция - важный игрок в регионе, сосед Азербайджана,...
Арсен Торосян заверил, что все медицинские организации оснащены необходимыми лекарствами и оборудованием
Министр здравоохранения Арсен Торосян, с целью координации организационных вопросов, касающихся медицинской помощи раненым, пострадавшим в результате агрессивных действий Азербайджана и ознакомления с ходом работ на месте, продолжает визиты в медучреждения республики Ар...
Россия, Франция и США подготовят новое совместное заявление по Карабаху
Главы внешнеполитических ведомств РФ, Франции и США готовят заявление по нагорно-карабахскому конфликту, заявил министр иностранных дел РФСергей Лавровна встрече с представителями Ассоциации европейского бизнеса в России. "Тройка сопредседателей (Минской группы ОБСЕ ред...
В НАТО призвали к прекращению огня в Карабахе
НАТО обеспокоена гибелью мирных жителей в зоне карабахского конфликта, призывает к прекращению огня и переговорам, заявил генеральный секретарь НАТОЙенс Столтенбергв понедельник. Столтенберг находится в Анкаре с рабочим визитом. Он провел переговоры с главой МИД Турции...